kategoria: Sprzęt
[#31] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #30

Wydaje mi się, że o ile na Amigę jest handler poprawnie obsługujący FAT-32, to wystarczy napisać (korzystając z info o bezpośrednim dostępie) odpowiednik trackdisk.device, który zgłosi handlerowi całą kartę SD jako "ogromną dyskietkę". Oczywiście pozostaje kwestia szybkości – to będzie działać zawsze z prędkością stacji dysków.
[#32] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #30

Wykonalne jest bo obydwaj widzieliśmy film gościa na jutubie który zdziełał taki program (ale nie chcę się nim podzielić). Ja bym chciał zwykły program wykorzystujący standardowe biblioteki systemowe do wyświetlania GUI (nie żadne MUI) z listą katalogów/plików emulatora na karcie SD. Klikam na plik a potem na przycisk DF0 bądź DF1 w zależności do której emulowanej stacji chce włożyć wirtualną dyskietkę. No i przycisk Eject. To wszystko. Ewentualnie żeby to samo można było zrobić za pomocą parametrów z CLI, aby może jakieś skrypty robić.
[#33] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@QkiZ, post #32

Potrzebujemy dwóch programów/sterowników:
Jeden do podmiany wirtualnych dyskietek, drugi do podmontowania SD/pendrive jako dysku wymiennego.
To drugie już działa np. pod SymbOS na CPC, więc jest wykonalne.
[#34] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #1

Pierwsza wersja hxcmount jest juz dostepna.
Działa wolno, (1MB ok 5min)
Mozna (narazie) tylko kopiowac z USB do Amigi
[#35] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #34

OK
[#36] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #34

Bomba. Widzę, że jest też file selector dostępny. Ma ktoś gotową binarkę tego file selectora?
[#37] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #36

File selektor do goteka ze zwiększoną do 250 liczbą slotów jest TU. Natomiast wątek o tym TU
[#38] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@jimmy, post #37

Hm.. Nie mam goteka, mam klasycznego HxC Slim.. Poza tym myślałem, że tego selectora dałoby się używać z CLI albo WB.
[#39] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #38

Selektor ma tylko na celu zapisanie w pliku cfg przypisania plików obrazów do poszczególnych slotów. Sam próbowałem kiedyś skompilować te kody ale poległem (bez amiga toolchain). Zamiast tego napisałem mały programik zastępujący selektora ale działający pod Windows.

Jeśli potrzebujesz innej wersji selektora to najlepiej zapytać Jeffa na tamtym forum. Wątpię jednak by dało się tego używać z linii poleceń albo przez WB. Sposób zapisu informacji w pliku CFG jest dość prosty i opisany szczegółowo w dokumentacji na stronie autora. Jedyny problem to sposób zapisywania informacji o lokalizacji plików obrazów. Nie jest to ścieżka tylko numer pierwszego klastra pliku na pendrive/karcie SD. Pod .NET trzeba się trochę nagimnastykować, żeby wyciągnąć tą informację.
[#40] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #34

Przy pomocy Gui4Cli stworzylem gui dla hxcmount. Dziala
Jest to dopiero wczesna wersja, ale spelnia swoją rolę.
[#41] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #40

I obrazek
[#42] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #41

[#43] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #41

Świetna wiadomość - może warto "połączyć siły" tj. udostępnić ten program razem z hxcmount? Autor wystawił kody źródłowe na GITHUB. Zmieniła się też nazwa pliku z hxc na hxcfe.
[#44] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #34

Czy hxcmount działa tylko z Gotekiem czy działa też na HxC Slim?
[#45] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #41

OK
[#46] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@at0m, post #44

Właśnie, ktoś mógłby potwierdzić czy zadziała też na normalnym HxC?
[#47] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #46

Dziala na HXC
Autor nigdzie nie wspomina w instrukcji o gotku, tylko HXC

HxC Floppy Emulator copy utility for Amiga

Allows files on the HxC floppy emulator media (e.g. SD card formatted as FAT32) to be copied to the Amiga file system, without needing to use HFE files
(...)
Only copies from HxC, i.e. doesn't copy to HxC.
(...)
Amiga may crash if media isn't inserted in the HxC floppy emulator.
[#48] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #47

Dzięki, te etykiety na oknie w GUI mnie zmyliły "czytaj USB".
[#49] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #48

To musze zmienic to na inną etykiete :)
Dam "Czytaj"

W sumie to kazdy bedzie mógł sobie tam wpisac co bedzie chciał.
To jest skrypt do GUI4Cli
[#50] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #41

Gui dla HxcFE.
GuiFE

Jest to skrypt do GUI4Cli, wiec wymaganie to OS 3.0+
Skrypt wystarczy przegrac w dowolne miejsce.
Hxcfe musi znajdowac sie w C:
[#51] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #50

świetna sprawa, tylko mam z tym problem. Jak bez tego GUI to obsłużyć? Piszę: hxcfe dir
i nic się nie dzieje, o czym zapomniałem? Na A1200 odpaliłem ten GUI i wszystko ok, ale na CDTV coś ten Gui4CLI nie chce działać mi. Wyskakuje błąd:

gui4cli
Program failed (error #80000003).
Wait for disk activity to finish.
Suspend Reboot

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 23:16:25 przez zmiennik
[#52] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@zmiennik, post #51

GUI4CLi ma wysokie wymagania OS3.0+

hxcfe dir - to wszystko. Po wydaniu komendy powinien pokazac sie katalog USB/SD

ps.
880kb do RAM: 154sek.
880kb na HDD 167sek.

jak jest u ciebie?




Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 02:25:55 przez Norbert
[#53] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #52

adf to mi zajmuje 150sec równiutko nawet ze 2sec mniej, bo najpierw mielił przez chwilkę df0, a stoper już leciał... wcisnąłem po prostu "Save to" to chyba do RAM wtedy idzie zdaje sie.

Na A1200:
Natomiast męczy mnie nadal ta komenda. Piszę dokładnie "hxcfe dir" i daję enter po tym i zupełnie nic się nie dzieje... równie dobrze mógłbym napisać "cokolwiek" dać enter i byłaby dokładnie ta sama reakcja - czyli żadna. Oczywiście piszę tam bez cudzysłowów.

Z kolei z tym GUI działa bezbłędnie, za każdym razem... aż mi się nie chce wierzyć, że dobrze wpisuje tam na górze... no bo jak może działać z GUI, a normalnie nie?

Na CDTV:
Mam WB 3.1 czy classicWB więc spełniam te wymaganie, ale nie działa mi niestety te Gui4cli w ogóle, wyskakuje podany wyżej błąd... a po odpaleniu hxcfe i wpisaniu tej komendy hxcfe dir dzieje się dokładnie to samo co na A1200 - czyli nic.

p.s. właśnie sprawdziłem, wyjąłem dysk z CDTV i wsadziłem do A1200 i zabootowałem i działa ten Gui4cli na A1200. System ten sam, pamięć ta sama (i chip i fast) a jednak na CDTV gui4cli się nie uruchamia wtf!? Może AGA mu potrzebna lub jakieś 020? No bo jak to wytłumaczyć?

U ciebie na pewno działa bez gui?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 06:27:42 przez zmiennik
[#54] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@zmiennik, post #53

Nie musisz mierzyć stoperem. Czas kopiowania podany jest na belce skryptu po skończeniu operacji.
Tak. Hcxfe działa mi bez GUI.

Autor pisze że o OS3.0. Chyba nie brał pod uwagę ze można to mieć na innym sprzęcie niż A1200+
[#55] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #54

Sprawdzilem na winuae, gui4cli uruchamia sie od 68010+
[#56] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #55

kurcze nie mam tu winuae, a ciekawe czy na 68000 poleci i bez agaty? Zależy mi żeby mi to na CDTV działało, bo na A1200 to wiadomo jest wiele możliwości przenoszenia danych: PCMCIA i CF, sieciówki, łatwy dostęp do CF, itd... na CDTV byłaby to praktycznie jedyna możliwość - jakby zaczęła działać...
[#57] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@zmiennik, post #56

Już działa na 68000.
Plik później
[#58] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Sokok, post #38

Odświeżam temat. Czy w końcu jest działający selector plików dla HxC? Widzę tylko taki projekt który trzeba sobie skompilować. Testował to ktoś?
link
[#59] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@QkiZ, post #58

Jest juz od dawna .
Teraz nawet działa bardziej "systemowo"
[#60] Re: HxC - bezpośredni dostęp do karty SD czy też USB sticka (gotek)

@Norbert, post #59

A można z niego wyjść? Wcześniejsze wersje nie miały opcji wyjścia i pozostawały w pamięci cały czas.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 19:35:37 przez QkiZ
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem