kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Programy
[#1] Softkick
Takie pytanie mam bom ciekawy. Przypuśćmy że mam Amigę z wystarczającą ilością pamięci Fast, ale nie mam karty turbo która wspiera MapROM, a chce używać modyfikowanego kickstarta. Czy istnieje program, który umożliwia mi załadowanie zmodyfikowanego kickstarta do Fastu a następnie zbootowanie z niego
[#2] Re: Softkick

@QkiZ, post #1

Jeśli Amiga ma system 2.0 lub nowszy to jeśli dobrze pamiętam, skick na to pozwala.
[#3] Re: Softkick

@strim_, post #2

Dzięki. Ale wydaje mi się, że ten program służy tylko do bootowania niemodyfikowanych kickstartów (stąd pliki PAT i RTB).
[#4] Re: Softkick

@QkiZ, post #3

Słuszna uwaga. Problem polega na tym, że jeśli nie masz MAPROMu ani MMU, to Kickstart musi zostać zmodyfikowany do załadowania pod innym adresem niż domyślny. skick patchuje obraz Kickstartu w locie. Ale oczywiście do tego musi wiedzieć jak ma go zpatchować.

Ale przecież Ty masz ACA620 która ma MAPROM?


Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 09:33:33 przez strim_
[#5] Re: Softkick

@strim_, post #4

Tak, zgadza się. Ale piszę artykuł o edycji kickstartu i zbieram potwierdzone info o możliwości wykorzystania go na Amidze. A nie chce pisać bzdur. Czyli wynika z tego, że aby wykorzystać custom kickstart muszę mieć MMU bądź kartę turbo z MapROM, ewentualnie pozostaje zabawa w UAE.
[#6] Re: Softkick

@QkiZ, post #5

Tak. Przynajmniej ja nie znam innej metody.
[#7] Re: Softkick

@strim_, post #6

Dzięki za pomoc. Poczekam może jeszcze ktoś coś ciekawego napisze. Jak się nie trafi to Twoja pomoc się przyda przy artykule.
[#8] Re: Softkick

@QkiZ, post #7

Nie ze wszystkimi kartami SKick działa, ale trzeba spróbować, żeby się przekonać.
[#9] Re: Softkick

@alt_, post #8

A jeżeli miałbym MMU to czym mógłbym zbootować custom kickstarta
[#10] Re: Softkick

@QkiZ, post #9

Możesz spróbować MuMapROM z pakietu MMULibs.
[#11] Re: Softkick

@alt_, post #10

Przejrzałem ten program na Aminecie i również mam obawy czy ten program poradzi sobie z modyfikowanymi kickstartami.
[#12] Re: Softkick

@QkiZ, post #11

Ten sobie poradzi z obrazami 512k, jemu jest to mocno obojętne jakie to będą obrazy, bo on ich nie patchuje pod inny adres (nie relokuje), tylko używa MMU do podmapowania obszaru FastRAMu pod $f80000.
[#13] Re: Softkick

@alt_, post #12

A co z obrazami 1MB
[#14] Re: Softkick

@QkiZ, post #13

Marne szanse.
[#15] Re: Softkick

@alt_, post #14

Ok, napisane, opublikowane. Jakby ktoś potrzebował to tu.
[#16] Re: Softkick

@QkiZ, post #15

Możesz jeszcze dorzucić, że Remus potrafi się nie zechcieć uruchomić przy więcej niż 100MB Fastu.

EDIT: Widzę, że jednak w rc36 to poprawili. Miałem u siebie rc35.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 23:37:22 przez alt_
[#17] Re: Softkick

@alt_, post #16

:) nie mam tyle pamięci w Amidze, a na emulatorze z 128MB Fastu mi się nie zawieszał.
[#18] Re: Softkick

@QkiZ, post #17

Dokładnie. I mi ze 128 MB FastRAM na prawdziwej Amidze śmiga. Dzięki za artka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem