kategoria: A2000/A3000
[#1] A2000 zielony ekran.
Mam mały problem z moją Amigą 2000. Otóż od czasu założenia karty a2630, raz na jakiś czas pojawia mi się zielony ekran. Jak otworzę amigę i docisnę kartę to wszystko wraca do normy. Podejrzewam więc, że to kwestia styków w złączu na płycie głównej.
Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? Wymiana złącza? a może da się jakoś poodginać te blaszki w środku?
[#2] Re: A2000 zielony ekran.

@Red, post #1

Myślę, że równie dobrze problemem może być złącze na karcie. Np. producent kart ACA w swojej instrukcji informuje, że w razie problemów z działaniem można przeczyścić złącze na płycie gumeczką i w ten sposób pozbyć się wszelkich osadów (kurzu, brudu itp.). Nie zaszkodzi delikatne przeczyszczenie złącza na karcie. W moim przypadku (A1200), gdy miałem podobne problemy, pomogło. Należy zauważyć, że A2000 jest starszym sprzętem ... Tutaj analogicznie można przeczyścić złącze tyle, że nie ma płycie komputera a na karcie. To tylko taka sugestia.
[#3] Re: A2000 zielony ekran.

@misiek2, post #2

Złącze na karcie już czyściłem, ale niewiele to pomogło. Więc chyba to wina gniazda na płycie.
[#4] Re: A2000 zielony ekran.

@Red, post #3

Spróbuj przeczyścić gniazdo na płycie, jakimś pędzelkiem/sprężonym powietrzem lub np. preparatem "kontakt s" lub podobny na zaśniedziałe styki.
[#5] Re: A2000 zielony ekran.

@Red, post #3

Miałem jedną z wielu A2630 z pękniętym przewodem na Porcie.
Zerknij lub zmierz Przewody na złączu, chętnie pękają podczas montażu Karty w slot.


Pic.->

http://www.a1k.org/forum/attachment.php?attachmentid=90059&d=1406621363


Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:27:21 przez micromars
[#6] Re: A2000 zielony ekran.

@micromars, post #5

Coś nieteges z tym linkiem. Wymagane jakieś logowanie czy sie mylę?
[#7] Re: A2000 zielony ekran.

@misiek2, post #6



[#8] Re: A2000 zielony ekran.

@jogg, post #4

Wyczyściłem pędzelkiem i sprężonym powietrzem. Na razie działa, zobaczymy jak długo :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem