kategoria: CDTV
[#31] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@krystian77, post #30

a nie lepiej dogadac sie z kims kto ma CDTV beta i zgrać rom dla 6500?
[#32] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@krystian77, post #30

Protokół na kablu jest ZTCW taki sam jak IR
Możesz potwierdzić poprawność tych kodów?

https://forum.amiga.org/index.php?topic=60087.15


"Ofcourse I know the codes as I made the receiver code on the Chameleon. The carrier is indeed 40 Khz and the remote uses something that looks like morse-code. The codes are 12 bits long but are send twice with the second copy all bits are flipped. This is verification that the code is correctly received.
Code starts with 9 ms transmission (at 40Khz) then a pauze of 4.5. Followed by pulse (400 us) + either short or long pause, then another pulse + either short or long pause etc 24 times. Then one pulse extra at the end.
Pulses are about 400 us long (0.4 ms). Short pauses are 0.4 ms as well. Long pauses are 1.200 ms (1200 us).
When key is held it sends repeat codes every 60 milliseconds. 9 ms pulse followed by 2.1 ms pauze and then the 0.4 ms end pulse.
The codes are as follows (remember to invert long and short and send then again before sending the end bit of 0.4 ms).

1  SSSS_SSSS_SSSL
2  SSSS_SSLS_SSSL
3  SSSS_SSSL_SSSL
4  SSSS_SSSS_LSSL
5  SSSS_SSLS_LSSL
6  SSSS_SSSL_LSSL
7  SSSS_SSSS_SLSL
8  SSSS_SSLS_SLSL
9  SSSS_SSSL_SLSL
0  SSSS_SSLL_LSSL
escape  SSSS_SSLL_SSSL
enter  SSSS_SSLL_SLSL
genlock  SSSS_SSLS_SSLS
cd/tv  SSSS_SSSS_SSLS
power  SSSS_SSSL_SSLS
rew  SSSS_SSLL_SSLS
play/pause  SSSS_SSSS_LSLS
ff  SSSS_SSSL_LSLS
stop  SSSS_SSLS_LSLS
vol up  SSSS_SSSS_SLLS
vol down  SSSS_SSLL_LSLS
Mouse A  SSSS_LSSS_SSSS
Mouse B  SSSS_SLSS_SSSS
Mouse A+B  SSSS_LLSS_SSSS
Mouse Up  SSSS_SSLS_SSSS
Mouse Right  SSSS_SSSS_SLSS
Mouse Down  SSSS_SSSL_SSSS
Mouse Left  SSSS_SSSS_LSSS
Joy A  LSSS_LSSS_SSSS"
[#33] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@sq7bti, post #32

Wyżej wspomniany protokół zadziała na kablu. Nie wiem czy to było zamierzone czy działa z przypadku.
Protokół na kablu jest zupełnie inny. Sposób kodowania 0 i 1 jest podobny ale zależności czasowe inne, wyższa częstotliwość transmisji i na pewno inna ramka danych (Z pamięci więc mogę się mylić ale ramka składa się z: bit startu 2 bity stanu przycisków , prawdopodobnie po 8 bitów danych na ruch myszki X i Y, bit stopu) Nie pamiętam czy lecą też później odwrócone bity.
Jeśli chodzi o te prawdopodobne 8 bitów ruchu to ja na 100% miałem problemy aby wykorzystać cały zakres.
[#34] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@sq7bti, post #26

Identycznie wyglądająca mysz z oznaczeniem M-UAV-DEL8, ma niestety zintegrowany sensor z kontrolerem. Niestety nie nadaje się na przerobienie na mysz dla Amigi. Można też wykryć przez porównanie UID/VID.
Mysz m0czul:
Bus 002 Device 015: ID 0461:4d51 Primax Electronics, Ltd 0Y357C PMX-MMOCZUL (B) [Dell Laser Mouse]

Mysz M-UAV-DEL8:
Bus 002 Device 014: ID 046d:c063 Logitech, Inc. DELL Laser Mouse
[#35] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@snifferman, post #23

Właśnie dotarła przesyłka z kablem reklamowanym jako "thin" UTP, czyli podobny do tego który sugerujesz. Gruby nie jest, ale do elastycznego USB dużo mu brakuje. (w/g reklamy 3.8mm, zmierzone nawet mniej bo wyczuwalny luz (patrz na zdjęciu jak się na zagięciach fałduje). Zgina się ładnie pod kątem prostym w newralgicznych miejscach, ale jest wyraźnie sztywny. Zobaczę w "praniu" jak się będzie zachowywał jako ogon myszki: czy nie będzie utrudniał ruchu.
[#36] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@sq7bti, post #35

Niestety nic ciekawszego w takiej średnicy nie znalazłem. Skręcenie i ekranowanie na pewno nie pomaga w elastyczności. Falowanie prawdopodobnie wynika z nieintegralności zewnętrznej izolacji z ekranowaniem. Żyje swoim życiem. Nieekranowany powinien być elastyczniejszy, ale wtedy zostanie ci za mało żył (link z allegro, który dałem wcześniej jest opisany jako nieekranowany)

Trumienki też miały sztywny kabel i nikt nie narzekał
[#37] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@sq7bti, post #35

A nie możesz go delikatnie potraktować heatgunem lub suszarką do włosów?
[#38] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@Ralpheeck, post #37

W jakim celu?
[#39] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@sq7bti, post #38

Jeśli jest ktoś chętny przerobić taką myszkę, proszę o PW. Mam kilka na "zbyciu".
[#40] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@sq7bti, post #39

Ja kiedyś myślałem że oszukam system - kupiłem czarne pecetowskie myszki Mitsumi. Na oko wyglądały identycznie jak moja cdtv. No ale jak przyszły to okazały się nieznacznie większe, i duży klawisz ma chropki. Jak postawisz przy cdtv to nie do odróżnienia.
[#41] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@Ralpheeck, post #40

A może znasz jakiś typ pierwowzoru z bezprzewodowych CDTV? Jakiś bliski zamiennik z PC?
[#42] Re: Myszka laserowa do Amigi CDTV.

@Rafał A-3000, post #41

Tego na podczerwień to niestety nie :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem