kategoria: A2000/A3000
[#31] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #30

Rzecz w tym, że to właśnie na tej dyskietce sprawdzałem. Zworki tak ustawione wywołują dźwięk z brzęczyka, który zamieściłem wyżej. No i oczywiście GURU.
Ale znalazłem gdzieś dwie starsze wersje Janus.Library, więc sprawdzę na nich. Jeśli to nic nie da, to jeszcze spróbuję przerzucić do innego slotu Oktagona i ew. 2088 do czwartego (jest w piątym)...

Jeszcze jedno. Do czego służy rząd 7 pinów (5 + 2) tak w okolicy środka karty? Nigdzie nie trafiłem na choćby lakoniczną wzmiankę o nich i nawet ta długa instrukcja kompletnie w tej sprawie milczy. Gdy zakupiłem Amigę, to podłączone tam były dwa kabelki do czegoś w rodzaju przycisku reset wyprowadzonego na śledzia. Oprócz tego dyndają trzy dodatkowe na przełącznik (tak jak to robią do przełączania między kickstartami). Tyle, że te pozostałe nie były podłączone, więc nie wiem ani gdzie były oryginalnie, ani po co.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 12:24:53 przez Umpal
[#32] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #30

_Skiba, masz coś na J7? Tam jest rząd pinów (o czym napisałem w poprzednim poście). Nie ma do nich nigdzie opisu. Są u ciebie któreś zwarte?

Tak to wygląda u mnie:



Wypróbowałem wszystkie dostępne wersje Janus.library, wyciągnąłem nawet Oktagona i odpaliłem z dyskietek, także w komputerze zostały tylko A2088XT i A2630. Oczywiście użyłem komendy enforcer. Choć łatwo się nie poddaję, to mam już dosyć eksperymentów. Wydaje mi się, że coś jest nie tak z tą kartą, bo SysInfo pokazuje ją jako 2288, a raz nawet było 2080 (czy jakoś tak, ale na pewno nie 2088).
[#33] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #32

Nic zwartego na J7 nie mam. Ja u siebie walczyłem z tą kartą kilka miesięcy. Co do sysinfo, to często pokazuje bzdury. U mnie karta jest widoczna jako 2288. Ten typ tak ma.
[#34] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #32

Te "zworki" są chyba nieużywane, bo nawet oryginalna instrukcja nic o nich nie wspomina. Pod koniec są ustawienia zworek.
[#35] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #33

Wychodzi na to, że się poddaję przedwcześnie skoro walczyłeś kilka miesięcy. Tylko czego jeszcze nie sprawdziłem? Binddrivers odpala ci startup-sequence, czy robisz to późnej sam? I czego używasz - enforcera, czy SetCPU? I jeszcze w którym momencie: przed czy po Binddrivers?

Jeszcze na wszelki wypadek zamieszczam zdjęcie z ustawieniami zworek J3:



Masz identycznie?

@SuperBuster11 - wiem, dlatego pytam. Co mnie zadziwia, to fakt, że poprzedni właściciel miał coś podpięte do J7. Coś, to znaczy chyba 5 kabelków (ale tylko dwa, gdy trafiła w moje ręce. Kontakt z nim jest już niemożliwy, inaczej bym zapytał).

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 14:12:50 przez Umpal
[#36] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #35

Tak mam.
Instalacja przebiega domyślnie, używam enforcera. Wydaje mi się, że po prostu ta karta jest bardzo wybredna w stosunku do innych kart które posiadasz. Przez to sprawia tyle problemów. A jaką masz rewizje karty?
[#37] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #36

[#38] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #36

W sumie ze _Skibą prowadzimy także prywatną konwersację (jest niezwykle pomocny, za co mu publicznie dziękuję), ale kolejne doświadczenia mogą być przydatne innym zmagającym się z tą "przeklętą" kartą, dlatego postanowiłem wklejać i opisywać tutaj moje dalsze boje. Gdyby nie _Skiba, to karta leżałaby już w szafie, ale zachęcił mnie do dalszych prób OK

Wyciągnąłem wszystko, co się dało oprócz A2088XT i Oktagona z dyskiem. Efekt powiedzmy ciut lepszy, ale powiedzmy sobie szczerze, jeszcze nie to, co zamierzyli twórcy sprzętu .
To, co widać na następnych zdjęciach "uzyskuję" zarówno na Workbenchu 2.05 jak i 3.1 (ale cały czas na kicku 3.1):



Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 23:12:53 przez Umpal
[#39] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #32

Znalazłem w końcu jakąś informację nt. pinów J7:

J7 - 1x8 pin header (903326-08) - Test connector (Pin 6 removed at assembly)


Niewiele to wnosi w sprawę, ale przynajmniej z grubsza wiem, do czego służy. Nie pojmuję tylko, dlaczego poprzedni właściciel karty miał tam podłączony przełącznik i przycisk...

Dzisiejsze dalsze eksperymenty uruchomienia karty znowu spełzły na niczym
[#40] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #39

Na EAB w The Zone jest archiwum o nazwie A2088 XT Bridgeboard.zip
W środku znajduję się Janus Utilities 317805-02, Bridgeboard Install Disk oraz dyskietki z MS-DOS 4.01.
[#41] Re: Instalacja A2088XT...

@waldiamiga, post #40

Dzięki za info! Ściągnąłem, ale w środku są obrazy dyskietek z rozszerzeniem MFM i PKD. Czym to ugryźć?
[#42] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #41

No właśnie, zassałem to archiwum z powodu obsługi A2088XT przez WinUAE, ale nie wiem czym to przekonwertować na bardziej zjadliwy format.
[#43] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #41

Obrazy MFM to programem MFMWarp.
[#44] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #38

Karta działa u mnie na wszystkich kickstartach jakie mam. Na GVP też działa. Dziwie się trochę bo kiedyś tak nie było. Jedyne co zmieniałem w Amigach to kondzie :D i wszystkie płyty dokładnie czyściłem w izopropanolu ale wątpie aby to wszystko miało taki wpływ na działanie karty. Po prostu czary... Wszystkie błędy jakie przedstawiasz na screenach występowały u mnie. A teraz karta działa bardzo dobrze :)
[#45] Re: Instalacja A2088XT...

@cholok, post #43

Obrazy MFM to programem MFMWarp.


W Aminecie nie znalazłem, ale jest jakiś MFMLight na EAB-ie. Niestety, wyskakuje Error ID i GURU załatwia sprawę. Jest jeszcze jakiś inny MFMWarp?
[#46] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #44

A aktualizowałeś BIOS na karcie? W tym zapodanym archiwum w The Zone jest BIOS w wersji 3.6.1 - mój ma naklejkę v3.5. Nie wiem, czy to ma jakikolwiek związek z działaniem, ale może mamy różne wersje firmware'u?
[#47] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #45

Tu

Pliki pkd do użycia z PackDev.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 16:01:03 przez cholok
[#48] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #46

Ja mam 3.40, rewizja karty w zaleznosci gdzie spojrze to 3 lub 4.
[#49] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #48

Rozpakowałem jedną z dyskietek (PC Install) i tym razem udało mi się uzyskać ciut więcej, choć nie bez zamrożenia systemu:



Chwilkę tak pomrugało i po chwili się zawiesiło.
Workbench 3.1, wersja Janus.library 33.1
[#50] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #49

To znaczy, że (prawdopodobnie, bo może to być też coś innego) bateria podtrzymująca zegar jest uwalona. Karta jej wymaga. Miałem to samo. Alt_ mi zamontował nową i właśnie biorę się za instalację DOS-a.

PS: zamiast odpalać emulator terminala pod AmigaOS, włóż jakąś kartę graficzną na ISA - to o wiele wygodniejsze i szybsze rozwiązanie OK ...no ale najpierw bateria.




Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 20:10:55 przez _arti
[#51] Re: Instalacja A2088XT...

@_arti, post #50

Bateria śmiga wciąż aż miło, także nie może to być to.

Co masz na myśli z kartą na ISA? Typową kartę z PC i emulator software'owy na Amidze?
[#52] Re: Instalacja A2088XT...

@_arti, post #50

W którym miejscu ta karta ma baterie?

W amidze masz sloty zorroII, są one aktywne gdy podłączysz ten emulator. Dzięki czemu możesz korzystać z trzech kart na sloty isa.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 20:33:38 przez _Skiba
[#53] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #52

Układ RTC zawiera ją w sobie. Na 99% jest rozładowana.
[#54] Re: Instalacja A2088XT...

@_arti, post #53

W którym miejscu się znajduje?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 20:35:13 przez _Skiba
[#55] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #51

Jeśli bateria jest OK, to nie wiem

Co masz na myśli z kartą na ISA?

Ja mam w A2000 włożoną kartę graficzną na ISA i kartę sieciową - obie chulają razem z C= 2286 aż miło. Jeszcze przetestuję kontroler IDE i jakąś dźwiękówkę - ciekawe, jak to będzie działać. Oczywiście mam podpięty drugi monitor - VGA. Po to przecież są te sloty ISA w Amidze - żeby wykorzystać je razem z bridge-boardem PC.
[#56] Re: Instalacja A2088XT...

@_arti, post #55

Ach, no jako dodatkową do emulatora sprzętowego, to wiem. Myślałem, że da się jakąś wykorzystać bezpośrednio przez system Amigi.

Co do baterii, to znowu źle zrozumiałem i pomyślałem, że masz na myśli baterię w Amidze. Jeśli jest na A2088XT, to nawet nie byłem świadomy. Jedyne miejsce, jaki by mi w tej sytuacji pasowało, to lewy dolny róg (ta prostokątna czarna kostka).
[#57] Re: Instalacja A2088XT...

@_Skiba, post #54

Obstawiam że jest to układ U51 o oznaczeniach PE21214 w lewym dolnym rogu.
[#58] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #56

To nie bateria. Do linia opóźniająca, czy jakoś tak.
[#59] Re: Instalacja A2088XT...

@Umpal, post #56

Myślałem, że da się jakąś wykorzystać bezpośrednio przez system Amigi.


Można, np karte sieciową.

Ta karta w przeciwieństwie do A2286/A2386 nie posiada baterii.
[#60] Re: Instalacja A2088XT...

@SuperBuster11, post #58

Racja:

U31 - Digital Delay Line
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem