kategoria: Sklepy
[#1] Dyskietki 2DD
Witam. Przeglądałem Ogłoszenia Olx. Znalazłem takie ogłoszenie. Nie robię komuś reklamy ale może komuś się to przydać Dyskietki 2DD za 1 złoty. Facet ma ich multum.

http://olx.pl/oferta/dyskietki-CID99-ID96HKb.html#e4956f25df
[#2] Re: Dyskietki 2DD

@Damianklb, post #1

Multum = 8000 szt.
[#3] Re: Dyskietki 2DD

@Damianklb, post #1

Ja znalazłem dyskietki HD, w tej samej cenie, również na olx. Kupiłem 20 szt. Sformatowałem 10 na próbę i wszystkie na razie działają.
[#4] Re: Dyskietki 2DD

@SuperBuster11, post #3

HD to jednak nie DD. Nie wiem czy to zależy od stacji, ale u mnie HD formatują się tylko na 720kb i pracują zupełnie inaczej, jakby są trudniejsze do odczytu i częściej potrafią sypnąć błędem. Ile przesyłka może kosztować 20szt?
[#5] Re: Dyskietki 2DD

@SuperBuster11, post #3

Dyskietki HD nie są polecane do Amigi i tak, jak napisał Zmiennik są z nimi większe problemy.
A to moja skromna kolekcja (nie na sprzedaż):



Na tym zdjęciu jest ich ok. 100 szt. z tego 70 jeszcze nie otwartych (reszta także nieużywana).
Trzymam, mogą się jeszcze kiedyś przydać
[#6] Re: Dyskietki 2DD

@Umpal, post #5

Ale to zależy od stacji. W mojej A500 mogę (nie wiem czy każda A500 ma tylko stację DD) takie 2HD formatować bez zaklejania dziurek na 880kb bo stacja poprostu nie ma czujnika więc albo amiga format albo pc format do wyboru ale na 880kb chodzą ładnie. W A600 i A1200 masz już czujnik i może być różnie bo tam już na 100% każda ma czujnik DD/HD i tam trzeba zaklejać otwór i z zaklejonym działać cały czas.
[#7] Re: Dyskietki 2DD

@zmiennik, post #4

Ja mam 2 stacje Hd w A3000, dlatego kupiłem takie dyskietki. Do A500 z kick 2.04 też zamontowałem stację Hd. Dzięki temu mogę prawie bez trudu kopiować różne dane pomiędzy Amigą a PC.

Za przesyłkę kurierską za pobraniem zapłaciłem 20 zł. Razem z dyskietkami wychodzi 40 dychy, to ponad 2 razy taniej niż za dyskietki po 4,5 zł i droższe

Fakt, nie są to fabrycznie nowe dyskietki.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 16:52:45 przez SuperBuster11
[#8] Re: Dyskietki 2DD

@jogg, post #6

Jeśli prawdą jest, co napisał pewien forumowicz...

"The problem is that HD disks need higher magnetical field strength when writing to them, so that they can keep the data. It doesn't matter if they are just being used as DD - the magnetism strength has to be higher with HD disks because the small megnetical particles on the disks surface cannot be directioned if the magnetism field strength is just as high as for a DD disk."


...to dane zapisane na dyskietkach HD nawet sformatowanych jako DD nie są tak trwałe jak na DD. Potwierdzam to również z praktyki. W przeszłości najczęściej padające dyskietki i najbardziej problemowe, to właśnie HD sformatowane na DD (niektóre w ogóle nie chciały się sformatować).
[#9] Re: Dyskietki 2DD

@Umpal, post #8

Można to chyba potwierdzić działając odwrotnie. W dyskietce DD zrobić otwór i sformatować jako HD. I sprawdzić, czy taka dyskietka będzie problematyczna.
[#10] Re: Dyskietki 2DD

@Umpal, post #8

Zgadza się, dyskietki HD mają "twardszy" materiał magnetyczny i wymagają większego prądu zapisu. Ponieważ do zapisu cyfrowego dobiera się materiały magnetyczne o prostokątnej i szerokiej pętli histerezy, napędy DD mogą nie być w stanie prawidłowo zapisać dyskietek HD używanych jako rzadkie. Z drugiej strony niektóre napędy w Amigach to przystosowane fabrycznie napędy HD, nie sądzę, żeby ktokolwiek zmieniał im prąd zapisu, "przesterowanie" dyskietki DD jest w zasadzie nieszkodliwe.
[#11] Re: Dyskietki 2DD

@Krashan, post #10

A czy przerobiona stacja pecetowa na amigową przy zapisie korzysta z siły większej, czy mniejszej?

Osobiście najczęściej korzystam z HD, DD mam na specjalne okazje. Niektóre padają, większość póki co trzyma. Na każdym dysku przy nagraniu zapisuję datę, przy zgonie też. Po paru latach zrobi się z tego jakieś statsy. ;)
[#12] Re: Dyskietki 2DD

@jogg, post #6

W A600 i A1200 masz już czujnik i może być różnie bo tam już na 100% każda ma czujnik DD/HD i tam trzeba zaklejać otwór i z zaklejonym działać cały czas

Może w Escomowskich A1200 był ten problem (że trzeba było zaklejać drugi otwór w dyskietkach HD) sam takiej na szczęście nigdy nie miałem.
Za to w żadnej z wielu A1200 czy A600 z jakimi miałem do czynienia by Commodore z oryginalnymi napędami, nie trzeba było nic zaklejać przy dyskietkach HD.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 08:48:52 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem