kategoria: A1200
[#1] ACA1233 i koprocesor
Dzień dobry,
Zamierzam zakupić i zainstalować do mojej ACA 1230/40 koprocesor MC68882RC40. Znalazłem na AliExpress parę aukcji (oczywiście interesują mnie te z możliwością wysyłki 1 przedmiotu): http://www.aliexpress.com/price/mc68882rc40_price.html.
Chciałbym Was jednak prosić o pomoc w wybraniu odpowiedniego oscylatora (gdzie go kupić i jaki model) oraz ewentualnie zapytać - gdzie szukać podstawek pod ww. elementy?
Czy AliExpress jest dobrym miejscem na zakup koprocesora?
Czy mając skompletowany koprocesor i oscylator (oraz podstawki) mogę prosić kogoś z Was o pomoc w instalacji ww. elektroniki w karcie ACA?
Pozdrawiam,
Zbylu
[#2] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #1

co do AliExpres to nie pomogę
daj ogłoszenie, może ktoś ma zbędną sztukę

ACA1233 jest o tyle fajną konstrukcją, ze koprocesor możesz taktować inną częstotliwością niż procesor. Więc możesz wsadzić i 68882/25MHz. 68882/50MHz działa stabilnie nawet przy 60MHz w tej karcie, zapytaj kolegę @flops.
podstawkę kupisz w StandbyShop na alle....
oscylator powinienem mieć, ew na alle ... powinien być
jak coś służę pomocą w poskładaniu tego w całość
[#3] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #1

Zamawiałem w Aliexpress procesory MC68010P12 i dostałem przesyłkę po 3 tygodniach. Czekam jeszcze na jedną zamówioną później. Do 60 dni powinna być dostawa, bo tyle wznosi okres ochronny, gdzie zwracają kwotę wpłaconą. Opłaty są przez przelewy24 więc problemów nie ma :)
[#4] Re: ACA1233 i koprocesor

@Red, post #3

Dziękuję za odpowiedź. A od którego sprzedawcy kupiłeś koprocesor?
Zbylu
[#5] Re: ACA1233 i koprocesor

@dez3, post #2

Niestety StandbyShop nie ma podstawek pod koprocesor. Czy możesz w przypadku wyboru przeze mnie koprocesora /40MHz zaproponować mi jakiś konkretny typ oscylatora?
Pozdrawiam,
Zbylu
[#6] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #5

Ja zdaje się gdzieś mam dwie zbędne podstawki pod fpu. Muszę poszukać.
[#7] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #4

Procesor kupiłem od "Jin Mao Long Electronics Co.,Ltd"
[#8] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #5

[#9] Re: ACA1233 i koprocesor

@void, post #6

Bardzo bym prosił - byłbym zainteresowany nabyciem :).
Zbylu
[#10] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #1



tak wygląda karta po montażu FPU
[#11] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #9

Poszukam dziś wieczorem i dam znać na prv.
[#12] Re: ACA1233 i koprocesor

@dez3, post #10

Fajnie z koprocesorem ACA wygląda :). Podałeś we wcześniejszej odpowiedzi link do generatora kwarcowego 50MHz, a czy mogę prosić o link do takiego jak masz na karcie - 40MHz? Raczej nie przewiduję zakupu MC68882/50MHz - a 40MHz.
Dziękuję,
Zbylu
[#13] Re: ACA1233 i koprocesor

@dez3, post #2

Mam pytanie Dez,czy trzeba coś jeszcze zmieniać tzn zalutować jakieś punkty na płytce,lub rozewrzeć,by wszystko działało?
[#14] Re: ACA1233 i koprocesor

@Grisza, post #13

tam jest zworka wyboru FPU taktowane synchronicznie / asynchronicznie
[#15] Re: ACA1233 i koprocesor

@dez3, post #14

Witam
Jestem w posiadaniu ACA1233n. Widzę że w stosunku do Aca1233 brak zworki do pracy asynchronicznej. Oczywiście miejsce na samej karcie jest na nią. Czy ktoś przerabiał tą wersje, zamierzam dodać wszystko łącznie z ta zworką.
[#16] Re: ACA1233 i koprocesor

@Newhousik, post #15

Miałem tą kartę z dołożona podstawka i fpu. Żadnej zworki nie montowałem. Działało asynchroniczne bez problemu.OK
[#17] Re: ACA1233 i koprocesor

@amigo79, post #16

Czyli rozumiem że jak dam oscylator to automatycznie będzie asynchronicznie. Pisałem też do Individual i tez potwierdzili że będzie działać. Jeżeli na rozwartym jest asynchronicznie to faktycznie nie ma sensu instalować zworki. Tym bardziej że koprocesory często są podrabiane. Sprawdzę od najniższych taktowań i zobaczę jak mocno Chińczyki mnie oszukają ;)
[#18] Re: ACA1233 i koprocesor

@Newhousik, post #17

U mnie leci na 60 MHz bez problemu, ale to była 50-tka :)
[#19] Re: ACA1233 i koprocesor

@zzielinski, post #1

Ja mam koproca XC68882 50 Mhz i synchronicznie nie chce działać. Asynchronicznie na 50 Mhz działa.
[#20] Re: ACA1233 i koprocesor

@Newhousik, post #15

Mam pzrerobioną ACA 1233n z koprocesorem i kwarcem. Niestety kwarc pada średnio raz na miesiąc lub jeszcze krócej. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, kwarce są na 5volt. Już wkładałem 50, wkładałem 60 i 80, każdy pada po jakimś czasie.
[#21] Re: ACA1233 i koprocesor

@Stoopi, post #20

Dziwne bardzo, u mnie działa, fakt że teraz karta sobie leży bo używam Apollo, ale jak działałem na ACA to było ok przez kilka miesięcy, kooproca mam wlutowanego na stałe bez podstawek, ale to raczej niczego nie zmienia
[#22] Re: ACA1233 i koprocesor

@QUAD, post #21

Ja mam w podstawce. Możliwe że on sobie lata i coś tam nie styka, to się pali?
[#23] Re: ACA1233 i koprocesor

@Stoopi, post #22

Ja mam tez w podstawce i jakość się nie upalił. Ale Amigi 1200 po instalacji koproca za dużo nie używałem bo inne retro sprzęty mnie zajmują. Ehhh pozdro
[#24] Re: ACA1233 i koprocesor

@amigo79, post #16

jak sprawdzić koprocesor na jakiej częstotliwości działa aktualnie ?
jest jakiś program który pokaże szybkość taktowania ?
[#25] Re: ACA1233 i koprocesor

@Kulamario, post #24

Myślę, że AIBB będzie ok
[#26] Re: ACA1233 i koprocesor

@JakubH, post #25

Dzięki program pokazuje częstotliwości
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem