kategoria: Programy
[#1] Vim - edytor który powstał na Amidze
Pewnie niektórzy z Was znają edytor tekstu Vi znany z Uniksa. Dziś dotarłem do informacji, że Vim (rozszerzona wersja Vi) powstał na początku na Amidze. Początkowo nazywał się Vi IMitation. Program można pobrać z 591 dysku Freda Fisha.
ftp://ftp.funet.fi/pub/amiga/fish/501-600/ff591/
Vim potem został przeportowany na inne platformy i nazwa została zmieniona na Vi IMproved.
Dla mnie jako codziennego użytkownika Linuksa i Vima informacja zaskakująca szeroki uśmiech
[#2] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #1

Niezle!!
[#3] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #1

Odpaliłem go kilka dni temu w mojej dystrybucji.Dzięki za info!
[#4] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #1

Mówią, że vim jest trudny do ogarnięcia, ale nie potrafię się przyzwyczaić do innych nano itd. Vim rulu.
[#5] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@Sokok, post #4

Dokładnie. Ja też tylko vim.
[#6] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #5

Zaskoczyłeś mnie, byłem przekonany, że był stworzony i rozwijany wyłącznie na platformie Unix/Linux. A tu taki zonk szeroki uśmiech.
Vim is the best!
[#7] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@hsimpson, post #6

Też tak myślałem. Do dziś szeroki uśmiech
[#8] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #1

Zaskoczyłeś mnie. Vima używam praktycznie non-stop w pracy i w domu, a nie wiedziałem o takim miłym fakcie :).

Trzeba będzie odpalić Vi IMitation na Amidze.
[#9] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #1

Sięgając jeszcze głębiej - vi imitation jest amigowym portem edytora stevie z... Atari ST ;) (źródło - Wiki).
[#10] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@Jenot, post #9

A było tak miło, ech..
[#11] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@QkiZ, post #1

Tak tez sie dogrzebalem tej informacji. A jako uzytkownik vim w codziebnej pracy nie wyibrazam sobie innego edytora… tez odpalilem i uzywam pod amiga od jakiegos czasu.
A co ciekawsze to tez odpalilem pythona na os 3.1. Wczesna jakas wersja bo juz nie jestt wspierany dla amigi… ale daje rade.. Razem z vimem Python to miod malina
[#12] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@Jenot, post #9

Nie do końca jest portem, bo jest bazowany w dużej części na steviem, ale nie tylko, bo bazowano też na elvisie oraz bibliotece regexp. Zaś stevie jest klonem zwykłego vi, więc koło się zatoczyło.
[#13] Re: Vim - edytor który powstał na Amidze

@Jenot, post #9

Może Atari ST ma swój port. Wszystko pochodzi od Unixowego VI. Stevie też jest na Amigę na dysku Freda Fisha.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem