kategorie: A1200, Mediator
[#1] Zasilacz AT napięcia
Problem:
A1200 nie za każdym razem startuje, płyta ma zasilanie jedynie dysk się nie rozkręca.

Hardware:
- A1200 + Blizzard 40/40/32Mb + Mediator 1.0 (AT) + Voodoo 3 (3000) + sieciówka + HD Seagate 4.3Gb
- Zasilacz AT 200W, podłączony do Medka
- flopy, cd nie są podłączone

Próba rozwiązania:
- zasilacz czysty, brak śladów elektrolitu, żadnych spuchniętych kondensatorów
- test zasilacza z 1dyskiem ATA jako obciążeniem daje: -4,97 / 5.05 i -10,97/10,99
- test zasilacza z 2dyskami ATA jako obciążeniem daje: -4,97 / 5.05 i -11,36 / 11,22

Dysku nie sprawdzałem, czekam na interface ATA-SATA (takie czasy - nie ma jak podłączyć dysku ATA do komputera). Czekam też na kartę CF na którą to zawartość dysku chcę przerzucić.

Pytanie czy takie napięcie na 12 może być przyczyną problemów ze startem dysku. Mogę ewentualnie wymienić kondensatory w zasilaczu, ale jest pytanie czy to cokolwiek pomoże bo tolerancja w przypadku 2 dysków jest na poziomie 5%.
[#2] Re: Zasilacz AT napięcia

@codi, post #1

Linia 12v jest za słaba na +12 powinno być +11,40 by zmieścić się w granicach tolerancji (aczkolwiek im bliżej 12 tym lepiej).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem