kategorie: CDTV, Sprzęt
[#1] Stacja CD-1411 CDTV
Tak się składa ,że mam problem ze stacją zew. do Amigi CDTV model CD-1411.
Stacja bardzo kaprysi, zacznie wczytywać, potem nagle pokazuje ,że nie ma w stacji dyskietki. Jak poruszam w środku dyskietką zacznie dalej wczytywać itd.
W obudowie jest znana i lubiana stacja Chinon FB-354. Stacja ta nie posiada oddzielnego gniazda na zasilanie. Jest ono zintegrowane w 'taśmie' połączeniowej.
Gdyby nie ten fakt wstawił bym tam po prostu stację od PC po przeróbce, a tak wygląda na to to,że nie ma możliwości. Może ktoś z Was będzie wstanie coś doradzić, chyba ,że pozostaje mi kupno innej zew. do mojej CDTV.
[#2] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Waluch, post #1

Musisz przeczyścić czujnik włożenia dyskietki.
[#3] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Waluch, post #1

Taką samą sytuację miałem w A500.
Po lewej stronie stacji są dwa mikrostyki w czarnej obudowie, jeden odpowiada za możliwość zapisu na dyskietce a drugi za obecność dyskietki w stacji. Tu masz je widoczne OBRAZEK
Wpuszczenie w nie przy pomocy strzykawki i igły niewielkiej ilości preparatu typu KONTAKT rozwiązało problem. Po prostu nie było dobrego styku.
[#4] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@zmiennik, post #2

Chodzi o te dwa piny ?
Całość jest rozbieralna ? Czy wystarczy samo sprężone powietrze ?



edit
Zmiennik, Sounder, Dziękuję zaraz zrobię wg, Waszych rad




Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 13:00:18 przez Waluch
[#5] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Waluch, post #4

Tak, to jest ten mikrostyk.
Rozebrać pewnie się da ale w drugą stronę prawdopodobnie już nie :)
Pomiędzy obudowę a wystające czarne bolczyki wpuść preparat.
[#6] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Sounder, post #5

Złożyć też da radę, jakiś czas temu sam to rozbierałem.
[#7] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Waluch, post #4

Da się rozłożyć i złożyć. Trzeba tylko uważać, żeby nie połamać plastikowych zatrzasków, no i nie zgubić styków i sprężynek.
[#8] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@SuperBuster, post #7

Działa !!
Pomogło potraktowanie styków Kontaktem zaaplikowanym za pomocą strzykawki
Stacja czyta, formatuje
Dziękuję Wam serdecznie za pomoc !

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 22:52:46 przez Waluch
[#9] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Waluch, post #8

OK I tak miało być
[#10] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@Sounder, post #9

Podepnę się pod temat, czy tę stację da się podłączyć do Amigi 1200 i czy będzie działać?
[#11] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@seng164, post #10

Będzie działać, to normalna stacja którą można podłączyć do każdej Amigi ze złączem stacji dysków.
[#12] Re: Stacja CD-1411 CDTV

@madman15, post #11

Naprawiałem już w dwóch stacjach Chinon te mikrostyki. W obu przypadkach psiknięcie kontaktem nic nie dało, musiałem wylutować, poprawić i przylutować z powrotem. W pierwszym przypadku styk w środku się zagiął i cały czas robił zwarcie więc stacja nagrywała nawet gdy dyskietka była zabezpieczona przed zapisem :) W drugim przypadku z kolei styk nie zamykał obwodu więc stacja nie zapisywała sygnalizując zabezpieczenie dyskietki. Trzeba uważać przy otwieraniu i składaniu mikrostyku. Tam jest taki czarny plastik którego zawiasy/zatrzaski trzeba delikatnie podważyć. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na sprężynki odbijające - są małe i łatwo mogą sobie polecieć w nieznanym kierunku, podpowiem że lądują tam gdzie zapewne ciężko będzie je znaleźć ;)

Co do samej stacji CD-1411, zasadniczo powinna działać z A500/A600/A1200, jednak w niektórych przypadkach może współpracować nieprawidłowo wspólnie z wbudowaną w Amigę stacją, zwłaszcza jeśli jest to stacja przerobiona z PC. Przynajmniej ja tak miałem. Działy się wtedy dziwne rzeczy. Dowiedziałem się że przyczyną może być to że CD-1411 jest de facto traktowana jak DF0: (jak w CDTV) ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 22:43:24 przez seng164
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem