kategoria: A2000/A3000
[#1] A2630 pamięci.
Mam problem z pamięciami na A2630. Na początku myślałem, że problem jest z pamięcią chip w mojej A2000, bo pojawiał się zielony ekran. Potem podejrzewałem agnusa bo lekko nadpękniętą ma obudowę. Teraz po dłuższym czasie jestem całkiem pewien że problem tkwi w A2630. Bo po wyjęciu karty amiga śmiga bez problemu. Jak poruszam delikatnie kośćmi na karcie a2630, to amiga się odpali i działa. Po jakimś czasie reset i zielony ekran. Przelutować pamięci? Wymienić pamięci(o ile są jeszcze gdzieś osiągalne)? Mam pełne 4MB rev 9.2 jeśli dobrze pamiętam.
[#2] Re: A2630 pamięci.

@Red, post #1

Przelutować, sprawdzić i przeczyścić styki układów GAL na karcie.
[#3] Re: A2630 pamięci.

@Red, post #1

Pamięci są bez problemu dostępne na eBay albo np. u mnie ;)
Ale raczej jest to kwestia złego styku niż uszkodzenia jakiejś kostki więc przelutowanie powinno rozwiązać problemy.
Można jeszcze sprawdzić pamięć programem memtest z aminetu i zobaczyć, czy Amiga wywala się zawsze w tym samym momencie testu.
[#4] Re: A2630 pamięci.

@lekarz_med, post #3

@lekarz_med
Tak podejrzewałem że trzeba będzie przelutować, miałem jednak nadzieję że to coś innego.

@alt_
jako pierwsze sprawdzę układy GAL, może ominie mnie przelutowywanie 640 punktów lutowniczych :)

Panowie dziękuję za info, biorę się po pracy za robotę.
[#5] Re: A2630 pamięci.

@Red, post #4

Kości wyjęte przeczyszczone i włożone. Nadal nie działało jak trzeba.
Przelutowałem wszystkie piny od pamięci. Teraz już za każdym razem zielony ekran i karta nie działa. Chyba wszystkie wylutuję i wlutuje podstawki, bo coś czuje że zabawa z tym będzie.
[#6] Re: A2630 pamięci.

@Red, post #5

A resztę układów na karcie przeczyściłeś/docisnąłeś?
[#7] Re: A2630 pamięci.

@lekarz_med, post #6

Wszystkie wyjmowalne układy przeczyszczone. Po przelutowaniu płytka od dołu sprawdzona pod lupą(czy nic niczego nie dotyka, gdzie nie trzeba). Od góry to niemożliwe, przynajmniej dla mnie :)
[#8] Re: A2630 pamięci.

@Red, post #7

Działa!
Kurcze jak to trzeba w amidze na wszystko uważać. Podwinął się kabel od zasilania i karta nie była wciśnięta do samego końca. Różnica może 1-1,5mm, po odsunięciu kabli i dociśnięciu wszystko ruszyło. Czyli najwyraźniej przelutowanie pomogło :)
[#9] Re: A2630 pamięci.

@Red, post #8

Kurde mam podobny problem z A2630. Zielony lub bialy ekran nic.
Nie pomaga kilku krotne wlozenie karty.
A2000. Spróbuje przelutowac ram.
Ram juz ktos kiedys lutowal bo widac topik.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:02:01 przez JacK_Swidnik
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem