kategoria: A2000/A3000
[#31] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@JacK_Swidnik, post #30

Z informacji jakie znalazłem, octagon.device obsłuży dyski do 9GB, więc nie wykorzystasz z reszty swojego dysku.
Partycje max 2GB
Wielkość partycji można regulowac nie tylko poprzez suwak w hdtoolbox, ale poprzez edycje ilości sektorów.
Wtedy ustawisz taką wielkość jak chcesz
[#32] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@Norbert, post #31

Ok. Dzieki. Jutro sprawdze.
[#33] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@JacK_Swidnik, post #32

Zrobilem jedna partycje 3.2gb wpisujac recznie cylinder 1. Mniej nie bedzie. Suwakiem minimalnie da sie ustawic 6,5gb tak pisalem wczesniej.
Odpalilem instalke wb3.1 i udalo sie sformatowac. Postawilem juz czysty wb. 3.1.
Dziala ok. Jutro sprobuje postawic wb 3.9 i wtedy pozakladam reszte partycji.
[#34] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@JacK_Swidnik, post #30

uuu, Panowie i Panie pogmerałem zworkami na tym Oktagonie 2008 i mam w Wb 8MB fastu :)
[#35] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@retronav, post #1

Odświeżam wątek bo jest mój ;)

Otóż udało mi się postawić graty na nogi... co prawda potrzebowałem dawcy, ale działa.

TL;DR
Uwalona płyta ale w którym miejscu to do teraz nie wiem.

Pełny opis:
Amiga 2000 nie wstawała (oprócz jednego razu kiedy zobaczyłem ekran Octagona) jak się okazało poprzedni właściciel miał login/hasło na dysku stąd ten ekran, ale po kolei...

Udało mi się kupić drugą A2000 (w miare sensowna cena) działającą, ale golasa. pierwsza rzecz to przekładanie wszystkich możliwych elementów (zasilacz, karta 030 dysk, kickstart switcher).
po wielu próbach i różnych konfiguracjach okazuje się że i kontroler Oktagon i karta procesorowa z rozszerzeniem pamięci 8MB - działają. zasilacze oba, ze starej i z nowej Amigi działają więc podejrzenie padło na ten przełącznik kick'ów albo same ROM'y. i prawie byłem pewien że jest przyczyna nie wstawania tej pierwszej walniętej Amigi. ale nie...
Romy (wszystkie) są OK, nie wiem czy sam przełącznik jest ok bo się dziwnie zachowuje, ale na pewno coś jest z płytą tej pierwszej Amigi bo nie wstaje w żadnej konfiguracji - sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje.
Ale...
Ważne że mam działającą Amigę 2000 z kartą 2630 i z kontrolerem Oktagon i dyskiem SCSI. Poprzedni właściciel zostawił trochę softu i SysInfo pokazuje całkiem ciekawe informacje. Amiga działa i widzie 8MB boot'uje całkiem fajnie do WB1.3.

Wrzucam zdjęcia z operacji... i przy okazji kilka pytań. popatrzcie na etykiety A2000 na obudowach są różne - dla czego? co to oznacza? miejsce/datę produkcji? pierwsza Amiga 2000 ma płytę rev4 druga rev6. Co ciekawe ta pierwsza nie ma Composite out ? hm....
trwało to dłuuugo, ale sporo ciekawych spostrzeżeń i fajnej zabawy.

tutaj wspomniane zdjęcia.
http://retronavigator.com/post/142176923673/amiga-2000-030-8mb-oktagon-scsi-up-running
[#36] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@retronav, post #35

Zmieniałeś zworkę na A2630? Ona też może powodować czarny ekran.
Masz bardzo starą rewizje 4.0 ona nie miała composite. Wymagała przestawienia zworki na A2630 bodajże J304 z tego co pamietam.
Jak się nie myle, to duże logo Amiga 2000 było w pierwszych wersjach A2k a mniejsze w rewizjach 6.x, albo dowrotnie.



Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 19:04:00 przez _Skiba
[#37] Re: A2000 + Octagon czarny ekran

@_Skiba, post #36

heh
wszystko to co piszesz wyczytałem w internetach - dla tego udało mi się to odpalić ;)
faktycznie rev4 to stara płyta - ale dość często widizana na ebay ;) i nie przypadek bo produkowana w fabryce w Brunszwiku/DE
zworkologie wyczytałem na big book of Amiga hardware.
co do etykietek to, też zauważyłem różnicę właszcza jak dodać do tego różne rewizje płyt Amig. ;)
bardziej pytałm czy to jest jakiś wyróżnik np te mniejsze były robione do 198x???

stawianie Amig na nogi to jak się okazuje fajna praca - także archeologiczna ;)
Są bardzo solidnie wykonane i zaczynam rozumieć Dave'a Haynie gdy w którymś z wywiadów mówił ża A2000 to jego ulubiony model ;)

W tej całej zabawie ta zworkologia wydaje mi się że mnie pchnęła w dobrym kierunku. potem poszło jak z płatka. Wątek IMO może się komuś przyda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem