kategoria: A500
[#1] A500-ZorroII-Adapter
Witam

Na stronie a1k.org niejaki @Matze zbudował prosty ZorroII-Adapter.
klik - link do tematu dla osób zarejestrowanych na forum.
klik - link do schematu i płytki w Eagle i pdf.
klik - link do kilku zdjęć z wątku który się tam toczy.

Pozdrawiam
[#2] Re: A500-ZorroII-Adapter

@janekdrukarz, post #1

Piękna rzecz, jeśli ktoś to będzie produkować to jestem zainteresowany.
[#3] Re: A500-ZorroII-Adapter

@janekdrukarz, post #1

fajne, a nie robią tam jakiegoś preordera?
[#4] Re: A500-ZorroII-Adapter

@cossack, post #2

fajnie, że w wątku jest schemat i pcb pod Eagla :)
[#5] Re: A500-ZorroII-Adapter

@zmiennik, post #3

A w czym problem żeby samemu zorganizować ?
[#6] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Architect1200, post #5

ciekawe jaki byłby koszt za sztukę :)
[#7] Re: A500-ZorroII-Adapter

@dragon_x, post #6

co ciekawe na tym samym forum są takie bajery jak np karta graficzna do A500 podłączana przez expansion slot...
przytuliłbym ale koszt pewnie spory
[#8] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Architect1200, post #5

Jeżeli chodzi o mnie to:
-nie znam nawet pół słowa po niemiecku
-translatory mi działają na nerwy :)
-nigdy nic nie organizowałem
-przesiaduje obecnie w UK - co by zwiększyło koszta przesyłki dla zainteresowanych
-jestem nieśmiały :)

dalej wymieniać? szeroki uśmiech
ale mógłbym kupić sztukę jakby cena była przystępna i ktoś by się podjął organizacji.
[#9] Re: A500-ZorroII-Adapter

@zmiennik, post #8

Ta karta to z tego co widzę to pcb czterowarstwowe, więc i koszt pcb odpowiednio większy.
Wszystko zależy od ilości pcb, ale mniej więcej szacując to Zorro II by wyszło ~25zł, a k.graficzna ~45zł. Zróbcie listę chętnych, będzie wiadomo ile ludzi jest to będą już sztywne wyliczenia co do kosztów to wam pcb zorganizuje, ale nic więcej bo i tak czasu mam ostatnio mało.
[#10] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Architect1200, post #9

Ja jestem chętny na Zorro II i kartę.
[#11] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Architect1200, post #9

Te kwoty to szacujesz samo ocb czy całość?

Jakby podesłał schemat i pcb karty graficznej pod Expansion slot mógłbyś wycenić pcb?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 18:25:39 przez dragon_x
[#12] Re: A500-ZorroII-Adapter

@dragon_x, post #11

To cena tylko gołe pcb, wszystkie schematy mam już od kilku miesięcy, ponieważ śledzę systematycznie A1K.
[#13] Re: A500-ZorroII-Adapter Lol

@Architect1200, post #12

Mnie by najbardziej tą karta graficzna pod Expansion slot interesowała :)
[#14] Re: A500-ZorroII-Adapter Lol

@dragon_x, post #13

Płytki do tej karty mam już od kilku tygodni (jak pisał Architect1200, jedna z płytek jest czterowarstwowa), pierwszy egzemplarz wykonałem, dziś rano wkleiłem link do fimiku. To jest dokładnie ta sama karta, z tym, że nie zainstalowałem jej w A500, tylko w A2000.
Filmik - https://www.youtube.com/watch?v=6nSwYvFbcDg

Płytki do tej przelotki najprawdopodobniej też zamówię.
[#15] Re: A500-ZorroII-Adapter Lol

@wali7, post #14

Tylko taki trochę bezsens tak wszystko mieć na zewnątrz Amigi, można by ten Expansion na taśmie zrobić czy coś żeby w środku dało się upchać bo w A500 jest miejsca więcej niż w A600.
Oczywiście w środku to wersja dla tych co ACA500 nie posiadają bo wszystkiego to tam nie upchnie.
[#16] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Architect1200, post #12

Złącza z tego co wyczytałem to do kupienia w minimalnej ilości 10 szt.
Zorro II slot wychodzi coś 6 USD/szt., a do expansion slot ok. 7 USD/szt.
Wydaje mi się że lepiej wcześniej zagłębić wątek przed robieniem jakiegoś zbiorowego zamówienia. Nie jest to chyba w 100% działające ZorroII. Coś tam chyba nie działa tak jak należy, ale dla pewności trzeba by przeczytać temat w całości.
[#17] Re: A500-ZorroII-Adapter

@janekdrukarz, post #16

Na górnej warstwie płytki jest informacja, że tylko jedna karta może mieć DMA i nie ma obsługi sygnału EINT. Mi wystarczy, że na innym ze zdjęć jest karta Picasso II++ i ACA500 z ACA1233, ja zamierzam używać w podobnej konfiguracji.
[#18] Re: A500-ZorroII-Adapter

@wali7, post #17

a co powiedzie na coś takiego ?
link

Grafika podłączana bezpośrednio pod Expansion Slot
[#19] Re: A500-ZorroII-Adapter

@dragon_x, post #18

Mam tę kartę. Musisz mieć lepszy procek niż 68000, oraz minimum 4 MB Fast RAM, więc bez turbo się nie obejdzie. Najlepiej aby było nakładane wprost na procesor, wtedy masz wolny Expansion Port i możesz sobie ją podpiąć bezpośrednio.
[#20] Re: A500-ZorroII-Adapter

@wali7, post #19

czyli temat nie dla mnie.
Najpierw jakieś turbo i IDE :)
[#21] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Architect1200, post #9

Jak ktoś by, robił partię przejściówek i kart graficznych to jestem chętny na komplet, chętnie wydam kasę na takie cudo.
[#22] Re: A500-ZorroII-Adapter

@cossack, post #21

Gdyby cena nie była wygórowana, co chętnie na komplecik się zgłaszam. M.
[#23] Re: A500-ZorroII-Adapter

@moneo, post #22

Też się zgłaszam jako potencjalny chętny na przejściówkę i kartę do wewnątrz A500.
[#24] Re: A500-ZorroII-Adapter

@Raybeez, post #23

Mam nadzieję, ze zdajecie sobie wszyscy sprawę z tego, że aby uruchomić tę kartę graficzną, musicie mieć procesor minimum 68020 i co najmniej 4 MB pamięci Fast. Jeżeli pamięci tej jest 8 MB, to nie może być ona ZII (np. NIE może być to pamięć fast do 8MB na kartach SCSI Zorro, bądź IDE w rodzaju MegaRAM HD), bo procesor nie będzie w stanie zaadresować pamięci na karcie graficznej (innymi słowy, musi być minimum 2 MB wolnej przestrzeni adresowej w obszarze zarezerwowanym dla kart Zorro II). Przelotka słuzy właśnie do tego, aby można było podpiąć nieprzelotową kartę turbo do złącza Expansion np. ACA500 z którąś z kart ACA12xx.
Wymaganie posiadania twardego dysku jest chyba oczywiste.
Na A500 z 1, czy 2 MB RAM nie zadziała. Na pewno.
[#25] Re: A500-ZorroII-Adapter

@wali7, post #24

ACA500 i ACA1221 mam, więc jestem zainteresowany przelotką i kartą.
[#26] Re: A500-ZorroII-Adapter

@cossack, post #25

Być może zamówię te pcb. Muszę się przyglądnąć dokumentacji.
[#27] Re: A500-ZorroII-Adapter

@wali7, post #24

Oczywiście zdaję sobie sprawę z wszystkich wymagań, oraz adresacji pamięci na ZII (mam dość rozbudowaną A2k i przerabialem kilka kart graficznych, turbo i scsi w różnych konfiguracjach pamięci), ta karta wewnątrz piećsetki zmobilizuje mnie do rozbudowy. Tak że czekam na to cudo ;)
[#28] Re: A500-ZorroII-Adapter

@wali7, post #26

Ja mam takie coś do a 500


Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 10:39:10 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem