kategoria: Mediator
[#1] Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes
Czy ktoś używa tandemu Voodoo3+Smasung 941mp? Sensownie udało mi się ustawić jedynie rozdzielczość 640x480, wyższe próbuję eksperymentalnie ale nic z tego nie wychodzi, albo out of range albo połowy ekranu nie widać. Jakby ktoś podał działające ustawienia dla wyższych trybów byłbym wdzięczny. Ewentualnie jakieś wskazówki co do ręcznego ustawienia.
[#2] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@codi, post #1

Wybrałeś złe (zbyt wysokie?) ustawienia Picasso96. Ja mam ten monitorek i wszystko, łącznie z 1280x1024 hula.
[#3] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@_arti, post #2

Domyślne nie działają jak powinny, w tym problem. Próbuję ustawić ręcznie, ale to droga przez mękę - możesz mi podać wartości dla 1280x1024:
Pixel Clock:
FrameSize:
BorderSize:
Position:
SyncSize:
SyncPolarity[y/n]
I jakie Freq wychodzi?

Dzięki.
[#4] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@codi, post #3

Zajrzyj do VooDoo guide w readme.
[#5] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@Grisza, post #4

Przeinstaluj jeszcze raz picasso z wyborem kHz dla monitora. Wybierz powyżej tego co ci oferuje ustawienie standartowe, u mnie chyba 46kHz wybierałem (ja mam crt więc tym się jednak nie sugeruj) dla lcdeka pasują chyba jak najmniejsze. Pozatym można potem częstotliwości zmieniać dla trybów w prefsach, sprawdzać i zapisać. Zajmuje to 5 minut a sobie w końcu trafisz.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 07:12:00 przez Sosabowski
[#6] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@codi, post #1

Co prawda ja mam Radeona ale może rozwiązanie problemu jest takie samo. Jak instalowałem Picasso96 to dla monitora wybierałem tryb 31 kHz. Następnie w prefsach Picasso96 dla wszystkich trybów graficznych (oprócz tych 640x480 bo te miały dobre ustawienia) zmieniałem suwakiem częstotliwość DACa (czy PixelClock - już nie pamiętam jak to się nazywało a nie mam teraz ami przed sobą żeby sprawdzić) tak aby uzyskać częstotliwość odświeżania monitora 60Hz (dla LCD to jest odpowiednia częstotliwość) i to u mnie działa. Innych parametrów nie zmieniałem.
[#7] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@codi, post #3

Elbox w pliku VooDoo guide podaje wszystkie potrzebne prametry dla większości natywnych rozdzielczości popularnych monitorów.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 08:20:37 przez Grisza
[#8] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@codi, post #3

Ale nic nie trzeba wpisywać. Jak wybierzesz odpowiedni zakres częstotliwości w instalatorze P96, wszystkie rozdzielczości będą już zdefiniowane. XXI w.! Trzeba będzie może tylko minimalnie pobawić się suwaczkami.
[#9] Re: Mediator+Voodoo+Samsung 941mp Picasso96 Screenmodes

@_arti, post #8

#5 Ustawiłem początkowo 31, efekt jak w #1 - przeinstalowałem P96 z ustawieniami w przedziale i dla wartości maksymalnej. Nie dało to oczekiwanego efektu.
Przedział wg specyfikacji wygląda tak.
Horizontal 31 ~ 81 kHz
Vertical 56 ~ 75 Hz

#6 Dzięki Twoim wskazówkom udało mi się ustawić 1024x768 - z natywną dalej walczę.

#7 W Voodoo guide rozdzielczość 1280x1024 jest niestety pominięta.

#8 U mnie to nie chciało zadziałać ja bym tego oczekiwał. Ostatecznie udało mi się finalnie ustawić poprawnie rozdzielczość ręcznie korzystając z powyższych uwag oraz z specyfikacji monitora. Dla natywnych trybów podane są takie wartości, co ciekawe dla 60Hz nie działa, mam widoczne 50% ekranu + artefakty. Ostatni tryb działa, trzeba było ustawić clock na 135Mhz i monitor sam się dostroił.
.
VESA, 1280 x 1024 63.981 60.020 108.00 +/+
VESA, 1280 x 1024 79.976 75.025 135.00 +/+

Uff.. Wygląda na to że wszystko działa jak należy. Dzięki za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem