[#1] SDL i Picasso96
Ten temat był już poruszany kilka razy ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi:

Jak zmusić SDL.library do współpracy z P96?

Biblioteka upiera się przy CGX. Jest jakiś sposób aby to obejść lub przestawić?

[#2] Re: SDL i Picasso96

@MarekB, post #1

A do jakiego programu jest ona potrzebna? Ja mam na Amidze Picasso96, ale nie mam tej biblioteki.
[#3] Re: SDL i Picasso96

@MarekB, post #1

p96 tworzy dynamicznie bibliotekę cybergraphics.library. Nie wiem czy jest w pełni kompatybilna z tą wersją którą wymaga SDL, ale można w sumie od biedy tak założyć.
O ile dobrze pamiętam to morgoth napisał kiedyś prościutką pchełkę do podmiany wersji jakiejś biblioteki - chyba icon.library na mosie. Taki programik to raptem kilka linijek kodu.

[#4] Re: SDL i Picasso96

@MinisterQ, post #3

CGX-a wymaga wersji powyżej 3, a P96 tworzy własną wersję poniżej więc podmiana numerka nic nie da. SDL.library obsługuje p96 natywnie, ale z problemami. Może masz jednocześnie zainstalowany CGX albo jakieś jego części?
[#5] Re: SDL i Picasso96

@cholok, post #4

Biblioteka jest potrzebna do niekturych plików demo a ostatni do OpenTTD

Wywala taki komunikat:

Error: Unable to load driver sdl(SDL Video Driver). The error was: Found no sufficiently capable CGX visuals.

Mam biblioteke CGX w Libs, sprubuje bez niej.

[#6] Re: SDL i Picasso96

@MarekB, post #5

Po skasowaniu CyberGraphic.library nic się nie zmienia, Scout cały czas ją widzi a błąd występuje. Jakieś sugestie?

[#7] Re: SDL i Picasso96

@MarekB, post #6

Nie wiem. U mnie programiki pod P96 i SDL chodzą normalnie. Biblioteka cyber będzie zawsze widoczna, bo tworzy ją rtg.library (poprzez emulację), tak samo jak tworzy vilintuisup dla programów dla Picasso II. Możliwe jeszcze, że w monitors masz uruchomiony sterownik dla natywnego CGX.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem