kategoria: CD32
[#31] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@gilban, post #30

OK tego będę sie trzymał. Pytanie jeszcze jak mam nagrać. Jakim softem ? Ściągnąlem 160 gier i tam jest plik iso. Musze zaznaczyć płytę butowalną w programie ? Próbowałem tamte gry nagrywać w power iso , ale tam miałem niebutowalna, albo przeżutke na audio cd. Myślałem , że z cue poradzi sobię program, ale chyna nie. Poczekam na taśmę nową i ewentualnie laser.
[#32] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #31

Ja tam nagrywam wszystko imgburn'em na domyślnych ustawieniach, czasami obniżam prędkość nagrywania jeśli się da ...tzn. płyta kompatybilna z daną prędkością. Są płyty specjalne do nagrywania audio zazwyczaj można je nagrywać z niższą prędkością często takich używam do starszych sprzętów. Używałem różnych płyt zazwyczaj nie ma problemów z wczytywaniem, bywa że na jakichś płytach noname dłużej "memła" laser. Tyle że we wszystkich konsolach mam nowe lasery :D .
[#33] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@companiero, post #32

Bankowo będzie taśma do wymiany i laser. Tak jak pisałem audio cr r widział, ale nie umiał przeczytać.
[#34] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #33

Sprawa wygląda tak. Laser wymieniony taśma też. Oryginały śmigają aż miło. Sprawa komplikuje się przy cd-r różnych. Np Speedball 2 x16 wgrywa się ale wyrzuca grę w różnych momentach. Alien breed x16 na plytach extreme wczytuje się do menu i po wybraniu gry zawiesza się. Płyta akkos nie wiem jak nagrywana (nie ja nagrywałem) nie działa. Verbatin jeden działa, ale gre też wywala drugi nie. Sony audio nawet się nie wczytuje gra. Jeszcze mam płyty omegi x10 ścuągnąłem 160 gier, ale wczytuje mi się menu a lista gier do wyboru już nie i konsola stoi. Spróbuje jeszcze nagrać na starym laptopie x4 może to będzie jakimś lekarstwem. Mam pyanie macie gdzieś może pewną składankę gier którą mogę ściągnąć , a ona u was działą, żebym potestował u siebie. Pozdrawiam
[#35] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #34

to nie kwestia płyt tylko lasera.
te co są na rynku to chińskie klony i z nimi jest jak z 6 w totka.
druga sprawa to prędkość zapisu takiej płyty ,nagraj nową ale 2x i zobacz czy coś się zmieni.
a trzecia to regulacja ,cd32 ma 4 trymery do regulacji i tu masz co trzeba zrobić:

http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/Page19902/CD32_Info/index/

ja w swojej miałem tak że po wymianie lasera nie czytał nic po za audio ,po regulacji jest prawie ok.

tak naprawdę to nawet oryginalny laser ,który w teorii nic już nie czyta można tą regulacją zmusić do poprawnej pracy,tylko w skrajnych przypadkach jest już martwy.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 11:27:29 przez damianx
[#36] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@damianx, post #35

Laser mam nowy za 78pln. Nie ten tańszy. Wykalibrowany. X2 nie nagram bo stary lap nagrywa mi x4 najmniej. Tylko chciałbym jakiegoś linka , albo plik który ktoś z was używa i jest na 100 dobry. Te co zassałem 160 gier tak jak pisałem wczytuje mi się tylko menu, ale nie widze żadnego wyboru.
[#37] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #36

Czym nagrywasz? Nie ma opcji nagrywania x2, x1? ImgBurn niby ma jest darmowy, czy działa nie wiem, ale co szkodzi sprawdzić.
[#38] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@KM, post #37

Żeby nagrywać wolno płytę, nagrywarka musi obsługiwać taki tryb (a nie każda obsłuży) oraz nośnik musi być starszej generacji. Na nośniku 52x może być ciężko nagrać z prędkością 2x, przynajmniej większość programów uniemożliwi taki zapis, a jak któryś pozwoli, to nie wiem jaki będzie skutek końcowy, czy oby na pewno poprawi jakość odczytu.
[#39] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@flops, post #38

x2 już raczej nie nagrasz nie puści sprzęt. x4 nagram. Najważniejsze jednak jest mieć źródło które działa czyli dobre iso. Macie jakąś składanke która u was działa ? Nie na emu tylko na amidze 32

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 22:38:24 przez davero
[#40] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #39

Sprawdź też docisk płyty czy jest oryginalny, czy dobrze dokręcony, połóż na klapie coś ciężkiego albo trochę ją dociśnij ręką podczas wczytywania CD-R. Oryginały są zazwyczaj masywniejsze niż CD-R i dlatego docisk może je lepiej łapać.
Spróbuj jeszcze nagrać jakieś pliki audio na CD-R zobacz czy odczytuje, być może to kwestia wyregulowania lasera do CD-R. Jeśli Audio z CD-R będzie przycinać to reguluj nie tym potencjometrem który masz przy laserze tylko tymi potencjometrami które się znajdują na obudowie całego napędu, może ktoś tam kiedyś grzebał i coś rozregulował. Gdzieś była instrukcja (link) regulacji tu wrzucana na forum.

Odnośnie laserów, to jak dla mnie wszystkie nowe czytają jednakowo dobrze i oryginał i zamiennik trochę lepszy z metalowymi tulejkami i najtańszy z plastikowymi.


PS. Odnośnie gry to chyba w rodzynkach znajdziesz jakieś wersje do CD32

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 13:03:01 przez companiero
[#41] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #39

Nowy laser nie pomoże, jeśli układ sterowania nim jest rozkalibrowany(nie ustawiony optymalnie). Kup sobie parę piw, usiądź przed kompem i obejrzyj filmik, który wkleiłem wcześniej. Masz tam dokładny opis diagnozy i sposób naprawy. Akurat prezentowany przypadek ma taki sam problem jak twój egzemplarz(trudności z odczytem nagrywanych płyt).

Możesz również pokusić się o regulację metodą prób i błędów(jeden potencjometr da się ustawić przy pomocy samego miernika)

Powodzonka
[#42] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #41

Tz.n teraz to ja mam inny problem. Płyta w ogołe przestała się kręcić. Jak włączam mechanizm tylko drgnie i tyle. Nie przesuwa sie do swojej początkowej pozycji, laser nie świeci. Tak jakby padły silniki albo laser. Laser mam niby nowy model to ks210b sprzedający przywiózł mi razem z mechanizmem podobno wykalibrowany. cd r audio czytał. Jełśli godzine go używałem to max i padło. Można sprawdzić czy laser jest oryg czy podróba ? Teraz nie wiem co mam zamówić czy laser z mechanizmem za 100 czy silniki są na impelshop też za 100 ;/

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 15:04:42 przez davero
[#43] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #42

Może taśma gdzieś przestała łączyć. Silnik raczej ok, taśma lub laser...ale tak sam z siebie jeśli był nowy to by nie padł. I jeszcze mi się przypomniało że miałem podobny efekt jak któreś napięcie z zasilacza nie dochodziło.



Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 21:38:48 przez companiero
[#44] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@companiero, post #43

Sprawdzałem jest 12v i 5v nawet z groszami. Taśma albo laser. Ciekawe ale czy taśma tak sama od siebie bez dotykania mogła przestać działać ?
[#45] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #44

Mam pytanie jest ktoś z Krakowa co ma amige 32 i gry na kopii do niej co u niego działają ? Za cholere nie chce mi wczytać kopii. Chcialbym zobaczyć czy wszystko jest OK z laserem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem