[#31] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@BW, post #30

Pomiędzy wersami są 3 foty. Korzystam z firefoxa.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 13:35:37 przez misiek2
[#32] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@Marcin74, post #28

Jakoś słabo wkleiłeś te foty bo ich nie widać


Tak to jest jak się z blockerów dla przeglądarek korzysta.
Zostaje sam otagowany text.
[#33] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@misiek2, post #31

Ja też i jakoś ich właśnie nie widzę...
Hmm... Ciekawy przypadek...
[#34] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@dominiqr, post #32

No ja właśnie nie korzystam, a i tak nie widać...
[#35] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@BW, post #34

jest lepiej - widziałem te fotki jak je kolega wstawił ale po przeładowaniu strony znikły XD
[#36] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@sunater, post #35

Ot i ciekawostka forumowa... szeroki uśmiech
[#37] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@dominiqr, post #32

1
2
3
[#38] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@Dorian3d, post #37

do Kolegi BW
jesteś z Lublina i byłeś już u mnie
A570 mam (ten napęd z CD chyba) i napęd 5.25 zewnętrzny też, jak będziesz chciał to przyjdź, se siądziesz w "kącie" i będziesz testował tz.miejsce na amigę u mnie zawsze się znajdzie
ja jak będę miał czas to się poprzyglądam, może też coś się naucze i se przypomne jak to było za dawnych czasów giełdowych, czynne mam pon-pn 8.30-16.30
jak nie to niedługo AmiParty w Chełmie więc masz trzy dni testów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 20:01:45 przez JacK_Swidnik
[#39] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@JacK_Swidnik, post #38

Dzięki Jacku, jak znajdę chwilę to chętnie wpadnę. OK
[#40] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@BW, post #1

Witam wszystkich serdecznie :)

Podpinam się do tematu - otóż posiadam w pełni sprawną stację dyskietek 5,25 cala z PC. Jest to Mistubishi model MF-504B oraz dużo dyskietek 5,25 2HD.
Moje pytanie brzmi: czy da się tą stację jakoś przystosować do działania z Amigą? I czy można ją podpiąć jako DF0 bezpośrednio do płyty głównej Amigi? ponieważ nie posiadam żadnej obudowy żeby ją podłączyć jako df1 :/

Za wszelkie informacje i podpowiedzi dziękuję ;)

Pozdrawiam
[#41] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@RetroInfoTech, post #40

Stacja 5,25" od PC działa w tym samym standardzie co 3,5" i da sie ja podpiąć ale poprzez odpowiedni interfejs. Kilka lat temu walczyłem z tematem stacji 5,25" i nawet kilka sztuk udało sie przystosować ta, ze działały z dyskietkami HD. Oczywiście daje sie zapisać tylko 880 KB. Tak jak w przypadku stacji 3,5" od PC tak i 5,25" nie wszystkie chcą współpracowac z Amiga. Jedne modele wymagają więcej przeróbek a inne mniej. W Twoim przypadku nie mam technikala do tego modelu stacji. Jeśli znajdę w necie to Ci napisze czy warto próbować ja przerabiać.
[#42] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@BW, post #1

Pytanko do ekspertów od stacji 5.25''. Dyskietki mają 2 wcięcia - jedno to write protect a drugie to również write protect po odwróceniu czy pełni taką samą rolę jak w 3.5'' dyskietkach - HD/DD?

Moja stacja 5.25'' to model Chicon z interfejsem zewnętrznym. Ma z tyłu 2 przyciski - DF0/DF1 oraz dodatkowy który niby coś z pojemnościami ma właśnie przełączać.
Na AmiBay coś piszą o 80/40 TPI. Może mieć wtedy dwukrotnie więcej ścieżek?

Jednak Amiga i tak widzi włożoną dyskietkę i chce ją formatować na 880kb niezależnie od położenia tego przycisku. Jaką rolę więc pełni?

Czy w Amidze da się formatować dyskietki 5.25'' jako dyskietki amigowe 1.2 MB?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 22:12:27 przez pong777
[#43] Re: Stacja dyskietek 5,25" do Amigi - da się gdzieś jeszcze znaleźć? :-)

@pong777, post #42

Drugie wycięcie w dyskietkach 5,25" to też write protect ale dla stacji Commodore 8 bit lub małe Atari, które miały jedną głowicę i trzeba było odwracać dyskietkę, żeby nagrać drugą stronę. W Amidze dyskietkę 5,25" nagrasz standardowo jako 880kB - 80 track. Przy użyciu specjalnych programów możesz nagrać więcej niż 880kb ale to są nietypowe formaty i rzadko używane. Niestety nie nagrasz na tej stacji Amigowego formatu HD.
Ten drugi przełącznik to 80 track/40 track. Miałem różne stacje 5,25" do Amigi ale żadna nie reagowała na ten przełącznik. Przypuszczam, że potrzebny on był do emulatorów c64 żeby Amigowa stacja działała jak commodorowska 40 ścieżkowa stacja 1571.
Jaki konkretnie model napędu masz w tej stacji?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem