kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, Mediator, Sprzęt
[#1] Mediator i karta TV
Czy komuś udało się może uruchomić Mediatora z kartą TV AverMedia TVPhone98. Obraz mam (TV, Composite i SVideo), oczywiście programów TV sobie nie pooglądam bo cyfrowe, ale chciałbym uruchomić sobie radio no i tu zaczynają się problemy - nie mam dźwięku. Używam załączonego z MMCD programu TVR. Ustawiam sobie ręcznie częstotliwość na której na pewno chodzi stacja radiowa i cisza. Próbowałem wybrać różne ustawienia Mixera w TVR ale to też nic nie daje. Podłączałem też wyjście audio karty TV na wejście AUX SB128 ale też nie mam dźwięku. Czy to da się jakoś uruchomić? Jeśli komuś to działa prosiłbym o krótki opis jak to podłączyć i skonfigurować. W dokumentacji do TVR znalazłem wzmiankę, że ten program ma problemy z moją kartą tylko nie wiem na czym one polegają, tej informacji już nie znalazłem.
[#2] Re: Mediator i karta TV

@dolek, post #1

... załączonego z MMCD programu TVR.

To TvR jest zalaczony do MMCD? Nawet nie wiedzialem :)

Ale do rzeczy.
1. Czy masz dograny odpowiedni sterownik z plyty MMCD pod ten model karty?
2. Dzwiek z karty TV podlaczasz pod dowolne wejscie w karcie dzwiekowej.
W programie TvR w ustawieniach wybierasz to wejscie aby dzialalo pokretlo glosnosci.

Mozna to sprawdzic probujc regulowac glosnosc bezposrednio w programie Mixera, sprawdzajac wszystkie mozliwe suwaki.

Jesli dzwieku w dalszym ciagu nie ma, mozna zrobic prosty test polegajacy na podlaczeniu dzwieku z karty TV pod dowolny wzmacniacz i sporawdzic czy dzwiek jest/nie ma.

Jesli jest to pewnie bedzie kwestia ustawien w programie lub polaczen.

Co do tego problemu z ta karta to musialbym przejrzec swoje stare e-maile. Prawdopodobnie jakis uzytkownik cos mi zglaszal ale w obecnej chwili nie pamietam.
Sprobuje przekopac swoja skrzynk, moze jeszcze cos znajde.


Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:41:10 przez Phibrizzo
[#3] Re: Mediator i karta TV

@dolek, post #1

Czy jestes w stanie podac oznaczenie glowicy (podejrzewam ze bedzie Philipsa).
[#4] Re: Mediator i karta TV

@Phibrizzo, post #3

Sorry rzeczywiście TvR nie ma na płycie MMCD, wydawało mi się, że z niej wziąłem ten program ale widocznie ściągnąłem go przez stronę Elboxu.
Jeśli tuner to jest to metalowe pudło to u mnie jest na nim znaczek LG i naklejka z oznaczeniem TPI8PSB02P 912D0303A.
[#5] Re: Mediator i karta TV

@dolek, post #1

Chyba mam identyczną kartę w swojej Amidze, i miałem ten sam problem. O ile dobrze pamiętam rozwiązałem to wybierając inny model karty podczas instalacji softu.
Jak możesz zapodaj fotę twojej karty.
[#6] Re: Mediator i karta TV

@superbonio, post #5

Karta wygląda jak ta ale wejścia antenowe ma jak ta.
A możesz sprawdzić w MedConfig co masz ustawione?
[#7] Re: Mediator i karta TV

@Phibrizzo, post #2

Problem udało się częściowo rozwiązać.
W ustawieniach Mediatora miałem wybraną kartę "AverMedia TvCapture98" i tu jeśli chodzi o wideo to wszystko działało OK. Zmieniłem sterownik na "AverMedia TvPhone" (bez "98" na końcu bo takiego nie ma) i teraz mam radio ale zaczęły się problemy z obrazem. Jak przełączam program TvR w tryb TV to nie mogę w nim zmieniać źródła obrazu (TV - COMPOSITE - SVIDEO) i jest na sztywno ustawione SVIDEO. Na szczęście taka konfiguracja mi odpowiada bo TV analogowej już nie ma a na SVIDEO obraz jest dużo lepszy niż na COMPOSITE.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 22:47:03 przez dolek
[#8] Re: Mediator i karta TV

@dolek, post #7

Walki z kartą TV ciąg dalszy.

Mam 2 karty TV:

1. Avermedia TV Phone 98 - chipset oznaczony CONEXANT Bt878KHF 25878-12;
Z ustawioną w Medconfig kartą Avermedia TV Phone działa radio ale TV już nie całkiem. W programie TvR obraz jest tylko przez kilkanaście sekund i następuje jego zamrożenie. Wyłączenie i włączenie programu nie powoduje, że obraz pojawia się z powrotem, pomaga tylko reset Amigi. Gdy ustawię w Medconfig kartę Avermedia TV Capture 98 to radio nie działa, a TV jak wyżej. Jak używam programu AGA96 to działa to trochę dłużej ale w końcu i tak się wiesza.

2. Pixelview PV-BT878P+ rev. 4E - chipset oznaczony CONEXANT FUSION 878A 25878-13.
Tu teoretycznie Mediator posiada konkretny sterownik pod tę kartę (rev. 4E) ale u mnie nie działa z nim ani radio ani TV (nie działa z żadnym ze sterowników do Pixelview).

Obie karty mają ten sam tuner LG TPI8PSB02P (na stromie Elboxu ten tuner jest na liście obsługiwanych ale w Medconfig nie można go wybrać) i co dziwne obie karty w pciinfo widziane są tak samo jako Avermedia (VendorID i DeviceID są takie same dla obu kart).

Testowałem z dwoma kartami graficznymi (Radeon 128MB i VooDoo Banshee) i efekt ten sam. Włączenie i wyłączanie MMU w Mediatorze też nie pomaga. Zainstalowanie 68060.library z pakietem MMULib w miejsce tej z RemApollo też nic nie dało.

Obie karty na PC-cie działają bez problemu.

Czy ktoś mi może potwierdzić, że te karty działają z Mediatorem, może ktoś posiada którąś z tych kart. Zgodnie z informacjami na stronie Elboxu powinny działać więc już się zastanawiam czy mój Mediator nie jest jakiś wadliwy. Może jakiś pomysł co jeszcze mogę sprawdzić, ustawić żeby to ruszyło.
[#9] Re: Mediator i karta TV

@dolek, post #8

Spróbuj zamienić kolejność kart w Mediatorze, ewentualnie wymienić kartę dźwiękową na inną lub dodatkowo założyć zworkę w mediatorze oznaczoną jako WAIT.
[#10] Re: Mediator i karta TV

@superbonio, post #9

Dwa długie wieczory wachlowania kartami i zworkami 'wait' oraz 'memory window' niestety nie przyniosły pożądanego efektu. Ze zworką 'wait' pojawiają się nowe problemy, a zworka 'memory window' wydaje się nie mieć żadnego wpływu w tym temacie. Kartę dźwiękową też wymieniłem na terrateca FM801 i też to nic nie dało.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem