kategoria: CDTV
[#1] Zasilacz do CDTV
Witam państwa :)
Kolega ze szkoły ma na handel CDTV (jednostka, klawiatura, mysz, pilot, 2 stacje: oryginalna i domowej roboty oraz płyta), która dodatkowo jest podobno przerobiona. Ale jest jeden problem: nie ma zasilacza, tj. może go poszukać, ale i tak byłby do naprawy. I tutaj nachodzi mnie pytanie, bo ja jestem średnio rozgarnięty w elektryce: czy dałoby się podłączyć jakiś zasilacz komputerowy w miejsce tego "komodorkowego"?

PS.: Nie, nikomu nie sprzedam. Już z tatą się napaliliśmy :D
[#2] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #1

wpisz sobie amiga 1200 power supply

Potrzebujesz +5 +12 -12 i masy shield zostaw nie podłączony

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 20:18:03 przez kataklysm
[#3] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #1

[#4] Re: Zasilacz do CDTV

@kataklysm, post #2

Nie rozumiem,
Czyli zasilacz z Amigi 1200 powinien bez problemu zadziałać? Czy przypadkiem nie ma tam wewnętrznego, tak jak w linku kolegi wyżej?
[#5] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #4

Tak, zasilacz od A1200 zadziała. Ba czasem nawet fabryka do A1200 dawała czarne zasilacze od CD32.
[#6] Re: Zasilacz do CDTV

@Krashan, post #5

Aaaa, ale tutaj mowa o CDTV, nie o CD32. Z tego co się orientuje troszkę się te machiny różnią :)
Zresztą, przypominam że zasilacz jest wymontowany i pewnie nie będzie gdzie tego od A1200 podłączyć, bo tam było tylko standardowe AC (takie jak w kompach)

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:03:14 przez KamaZ
[#7] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #6

Rzeczywiście pomyliłem z CD32 :)
[#8] Re: Zasilacz do CDTV

@kataklysm, post #7

Skoro już wyjaśniliśmy sobie niejasności, to potrzebuje informacji jakie zasilacz może mieć wymiary i jakie złącza powinien mieć (to że takie same jak oryginał to wiem, chodzi mi o konkrety )
[#9] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #8

W linku, który Ci podałem kolega opisał jakie wymiary ma wstawiony przez niego zasilacz. Masz tam też rysunek z opisem połączeń zasilacza z płytą.
[#10] Re: Zasilacz do CDTV

@km-l, post #9

No spk, troszke archaicznie są te wymiary przedstawione ale rozumiem. Ale to płyta będzie zasilała też CD-ROM?
[#11] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #10

CD-ROM zasilany jest standardową wtyczką Molex bezpośrednio z zasilacza.
[#12] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #1

A może mi ktoś wyjaśnić do czego ma służyć to ustrojstwo? 10 funtów nie fortuna, zależy ile dostawa
http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/designs/Amiga_ATX_Adaptor/amiga_atx_adaptor.html
[#13] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #12

Jak nazwa wskazuje adapter umożliwiający podłączenie zasilacza atx do Amigi. Można usunąć oryginalny wrak i wstawić zasilacz atx, całość sprzęgnąć razem tym adapterem. CDTV nie miałem, nie mam, nie wiem jak wygląda wnętrze (poza zdjęciami w sieci). Być może nie tak łatwo dobrać zasilacz atx o odpowiednich gabarytach.
[#14] Re: Zasilacz do CDTV

@misiek2, post #13

No właśnie, na Allegro są zasilacze mi microATX, ale i tak są troszke słabe wymiary i będe musiał pewnie usunąć blaszkę. która oddziela firmowy zasilacz od reszty "flaków"
[#15] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #14

Może jednak warto pomyśleć o naprawie oryginalnego zasilacza? Swojego czasu w firmie, z którą współpracowałem padały w komputerach (marki icom) zasilacze jak muchy. Nie byłoby nic trudnego kupić nowy zasilacz, tyle tylko, że były niewymiarowe i nie można było zakupić odpowiedników. Ostatecznie były oddawane do naprawy. Kosztowało to około 100 zł netto. Uznałem, że to drogo i znalazłem człowieka (Lublin), który naprawiał pozostałe po 40-50 zł (tyle że już brutto). Po naprawie działały bezproblemowo. Inną kwestia jest to, że usterka nie równa się usterce.
[#16] Re: Zasilacz do CDTV

@misiek2, post #15

Zacznijmy od tego że nie wiem czy kolega znajdzie ten oryginalny. Chciał go naprawić, wymontował kondensatory i odstawił "na potem". Jeśli by go znalazł to tata mając schematy (mam do nich linki) mógłby z elektrośmieci wygrzebać dobre elementy i naprawić tego "komodorkowego". Zakładam że on poleciał już od śmieci i trzeba wszystko organizować od nowa :(
[#17] Re: Zasilacz do CDTV

@KamaZ, post #1

Odkopujemy denata, panowie.
Może mi ktoś podać jakie powinny być parametry zamiennego zasilacza? Miałem gdzieś zapisane ale przez te kilka miesięcy gdzieś mi to uciekło
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem