kategoria: A2000/A3000
[#1] 200MB HD problem
Witam.
Ostatnio udało mi sie dorwać Amige 2000 płyta 6.2 Kick 37.175 wraz z dyskiem twardy 200MB.I odrazu pojawił sie problem.Chciałem zainstalować Workbencha 2.1 ale nie moge podzielic dysku na partycje,tzn mam tylko System.Jak wchodzę na HDToolsa żeby podzielić to mam komunikat Driver not installed.Domyślam się że potrzebne są jakieś "sterowniki"?
Jeśli ktoś bym mógł sie takowymi podzielić,lub wskazać gdzie takie wyszukać to bym był niezmiernie wdzięcznyszeroki uśmiech
Załączam zdjecia karty wraz z Dyskiem

Pozdrawiam
[#2] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #1

SYS:Tools/HDToolbox gvpscsi.device
[#3] Re: 200MB HD problem

@_arti, post #2

A tak troszkę prościej?szeroki uśmiech gdzie tow pisać??
[#4] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #3

wpisz to w CLI,lub prze-edytuj ikonę hdtoolboxa
[#5] Re: 200MB HD problem

@Risc, post #4

Działa!!szeroki uśmiech Wielkie dzięki
A jeszcze jedno pytanie,odpięte były dwa kabelki od diody HD,podpowie ktoś gdzie je wpiąć?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 23:13:03 przez wolf1128
[#6] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #5

Na karcie powinno być odpowiednie miejsce (piny).
[#7] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #5

Twoja karta, to Impact 2000-HC. Wg opisu J2 to autoboot (on/off), więc J1 będzie najprawdopodobniej do podpięcia diody LED dysku twardego.
[#8] Re: 200MB HD problem

@Umpal, post #7

.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 03:51:04 przez Norbert
[#9] Re: 200MB HD problem

@Norbert, post #8

jak podpinam do J1 to albo dioda wcale nie świeci albo Amiga w ogóle ignoruje mi dysk i wyskakuje tylko fioletowy ekran z dyskietką
[#10] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #9

A masz tam na karcie jeszcze jakieś piny? Bo na zdjęciu z amigaresource nie widać nic oprócz J1 i J2 (albo czegoś nie dostrzegam).
[#11] Re: 200MB HD problem

@Umpal, post #10

na karcie tylko te dwa są J1 i J2.Wcześniej źle napisałem.Jak podłącze te kabelki to albo dioda świeci na stałe i dysku nie widać a na odwrót dioda wcale nie świeci a Amiga startuje z dysku.
[#12] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #11

To muszą się wypowiedzieć koledzy z wiedzą elektroniczną, bo skoro świeci w jednym ustawieniu, to niby coś jest, ale jak widać nie tak, jak powinno. Moja "mądrość" na tym się kończy. No chyba że zastosowałeś diodę, która za bardzo obciąża obwód, ale to tak tylko strzelam w ciemno, może coś ustrzelę szeroki uśmiech
[#13] Re: 200MB HD problem

@Umpal, post #12

To nie jaszeroki uśmiech odebrałem już taką z odpiętym dyskiemszeroki uśmiech Niby wszystko działa ale jednak dioda nie świeci:D
[#14] Re: 200MB HD problem

@Umpal, post #12

Przecież TO NIE SĄ piny do diody LED.
Podłączając tam diodę wyłącza się wykrywanie dysku, bo taka jest funkcja J1.
Pojawił się link do opisu karty, gdzie jest instrukcja - tak trudno tam zajrzeć?
http://amiga.resource.cx/manual/ImpactSCSI.pdf
Podpowiem strona 6-7 instrukcji => ta karta NIE MA wyprowadzenia dla diody.
Diodę informującą o pracy dysku należy podłączyć bezpośrednio do dysku - dyski SCSI zawsze mają odpowiednie piny - wystarczy znaleźć dokumentację danego modelu.

3 sekundy w google wystarczyły aby znaleźć dokładne informacje o dysku:
http://stason.org/TULARC/pc/hard-drives-hdd/ibm/WDS-3200-216MB-3-5-SSL-SCSI2-FAST.html
http://www.bk0010.narod.ru/DRIVESPECS/IBM/1727.txt
Ostatnie dwa piny 13-14 są dla diody - tam należy podłączyć kabelki.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 18:39:58 przez lekarz_med
[#15] Re: 200MB HD problem

@lekarz_med, post #14

Trudno nie trudno tylko po co odrazu krzyczeć??szeroki uśmiech Nie znam aż tak biegle angielskiego żeby ta instrukcja coś mi wytłumaczyła.Fajnie że to znalazłeś,dziękuje teraz jest wszystko ok:D
[#16] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #15

Trudno nie trudno tylko po co odrazu krzyczeć??

O tym samym pomyślałem, ale jak widać niektórzy inaczej nie potrafią...
[#17] Re: 200MB HD problem

@_arti, post #2

Jeszcze mam jedno pytanie.Czy za każdym razem muszę wpisywać tą formułkę??
Po resecie jak wchodzę na HDToolBox to nie widać tam dysku twardego.
[#18] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #17

Możesz to wpisać w ikonie hdtoolbox (SCSI_DEVICE_NAME)
[#19] Re: 200MB HD problem

@Norbert, post #18

nie wiem którym miejscu to wpisać:-/
[#20] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #19

Hdtoolbox ma ikonę.
Nacisnij na nią i z górnego menu wybierz ICONS-INFORMATION.
[#21] Re: 200MB HD problem

@Norbert, post #20

Robie włąsnie tak,wiec alb źle wpisuje albo jest coś nie tak.Raczej źle coś wpisuje...
[#22] Re: 200MB HD problem

@lekarz_med, post #14

3 sekundy, niezly tajming :D
[#23] Re: 200MB HD problem

@wolf1128, post #21

Tak to wygląda



Zamiast uaehf.device wpisz gvpscsi.device. Potem już SAVE
Musi działać




Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 19:43:03 przez Norbert
[#24] Re: 200MB HD problem

@Norbert, post #23

Wielkie dzięki że Ci się chciało tak dokładnie to wytłumaczyćszeroki uśmiech Oczywiście źle wpisywałem...
Pozdrawiam i dziękuje:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem