kategoria: CDTV
[#1] ADFy przez CD-ROM
Witam,
Po dorwaniu mojego CDTV chciałbym sobie ponagrywać z ADFów kilka gier i WB. Niestety, stacja dyskietek z PC nie obsługuje Amigowego formatu. Chciałbym narazie ominąć instalacji Goteka z powodów finansowych. Wpadło mi do głowy żeby użyć CD-ROMu jako nośnika omijającego to zabezpieczenie, bo z tego co wiem płytki CD działają bez najmniejszego problemu. Czy takie rozwiązanie mogłoby zdać egzamin? I co by było do tego potrzebne?
[#2] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #1

Istnieją takie składanki gier na CD gotowe do odpalenia. Szybko, wygodnie i bez kombinacji.
[#3] Re: ADFy przez CD-ROM

@pong777, post #2

No dobrze, rozumiem, też to sprawdzę, ale chodziło mi bardziej o samodzielne nagrywanie na dyskietki. To znaczy: mam na kompie ADFa, wypalam to na CDku, a na CDTV odczytuje to z płyty i albo nagrywam na dyskietke albo bootuje bezpośrednio (o ile jest taka możliwość)
[#4] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #3

A może nie kombinować i pomyśleć o goteku?
[#5] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #1

Stacja PC obsługuje amigowymi format
Popatrz na program ADTWin
[#6] Re: ADFy przez CD-ROM

@misiek2, post #4

Prędzej czy później i tak to kupie. Na razie oszczędzam na coś i wolałbym uniknąć kupna nowego sprzętu. Choć jeśli to nie zda egzaminu no to zainwestuje te 130zł
Na pewno jest adf2disk, ale nwm czy to na A500 dałoby się doprowadzić do działania, bo widziałem tylko na aminecie w formacie .lha. Zresztą, dostane 2 stacje dyskietek, w tym jedna rzekomo "przerobiona z PC", więc zobaczymy czy nie da się czegoś wykombinować...
[#7] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #5

Miałem tutaj na myśli bezpośrednie nagrywanie dyskietek. O ADT wiedziałem, ale tutaj potrzebna jest przerzutka na port równoległy. Niestety, ja mama laptopa nowszego sortu, więc wszelkie operacje musiałbym robić na komputerze wujka, który stacje posiada

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 15:33:39 przez KamaZ
[#8] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #1

Ja kilka miesięcy temu przygotowałem sobie właśnie taką płytę startową zawierająca kilkadziesiąt obrazów adf które na CDTV przegrywam na dyskietki. Operacja jest dość złożona i wymaga uruchomienia na pc emulatora amigi. W sieci można znaleźć co najmniej dwie instrukcje (przy użyciu dwóch programów). Ale z tego co pamiętam to jeden se sposobów mi nie do końca działał (cdtv nie botowałą poprawnie płyty)
[#9] Re: ADFy przez CD-ROM

@krystian77, post #8

Nie wiem jak z CDTV ale na A600/A1200 można zrobić taki trik - uruchomić workbench z dyskietki albo wbudowanego dysku i uruchomić program tsgui (trzeba byłoby go nagrać razem z ADFami na płycie - program do pobrania z aminetu). Tym programem można już normalnie nagrać ADF na dyskietkę lub odwrotnie. Problemem może być ilość wolnej pamięci. U mnie przy odpaleniu WB3.1 na A600 1MB zostawało 200-300KB - za mało by uruchomić program. Postawiłem WB2.1 i starczyło.
Zatem największym wyzwaniem będzie wypalenie płyty tak by CDTV ją widziała pod WB.
[#10] Re: ADFy przez CD-ROM

@jimmy, post #9

Na cdtv też tak działa.
Komputer odpala się z dyskietki na której znajdują się programu do konwersji ADF, DMS
Przy użyciu filemastera przenosi się je na dyskietki.
[#11] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #10

Na cdtv z kickiem 1.3 bardzo dobrze działa transdisk (do adf). Nagrałem sobie swego czasu 600MB adfów na cd i odpałem cdtv z dyskietki z Workbenchem, który przystosowałem do nagrywania adfów na dyskietki. Miałem jednak w cdtv dodatkowe 2MB Fast więc tragedii nie było. Muszę sprawdzić ile mi ten Workbench zajmował pamięci po załadowaniu.
Adf2disk nie działa na kicku 1.3.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 19:47:35 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 19:52:03 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 19:53:55 przez Azzorek
[#12] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #11

No właśnie, ostatnio coś czytałem o transdisku i chciałbym wiedzieć jak to w ogóle załadować do WB żeby można było normalnie wpisywać polecenia w konsoli. Po pobraniu ZIPa mam 2 pliki bez rozszerzenia. Czyli musiałbym je po prostu wrzucić do odpowiedniego katalogu na dyskietce? Bardzo by mi pomogło jeśli gdzieś w Internecie istniałby obraz bootowalnego CD z WB 1.3, ale penie nie będzie tak łatwo
[#13] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #12

Poczekaj, wrócę dziś domu, zrobię adf z tego Workbencha i ci wyślę na priv. Napiszę ci jakie komendy trzeba wpisać w cli żeby nagrać adf na dyskietkę.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 20:05:52 przez Azzorek
[#14] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #13

Przepraszam kolegę, ale co mi po ADFie kiedy próbuje na razie nagrać jakikolwiek obraz na dyskietkę. Dziękuje za dobre chęci, ale to taka kubatura koła, jak z programami do głowic na C64
Oczywiście ADFa przytulę, przyda się na później
[#15] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #13

Ale dlaczego tak?
Po co odpalać workbech żeby przegrać ADF?
Wystarczy skonfigurowany dowolny filemanager lub np YADI (aminet) na dyskietce.
[wyróżniony] [#16] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #15

Czyli masz problem z nagrywaniem adfów? Gdzieś na forum było to dokładnie omówione.

Pozdrawiam,

Azz
[#17] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #14

Masz jakieś dyskietki z workbenchem czy uzytkami (filemastera)
Jeśli tak, to nagraj płytę CD z adfami i uzytkami do ADF oraz programami do Amigi.
ISO płytki najlepiej zrobić pod emulatorem Amigi. Długie nazwy plików będą zachowane
[#18] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #15

Kolego, mówimy tutaj o WB 1.3. Nigdy nie widziałem lha pod 1.3, pod 3.1 oczywiście. Chyba że jestem w błędzie, wtedy można mnie oświecić
[#19] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #18

Caly czas mowa o kick1.3, bo chyba taki ma twoje CDTV
Jak moze nie byc lha na 1.3 jesli pliki na Aminecie są pakowane w taki sposob od samego początku istnienia strony.
Na kick1.3 są tez rar, zip oraz inne pakery jakie byly dostepne w latach produkcji CDTV/A500
[#20] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #18

Pozostaje ci kontakt z jakimś Amigowcem z twoich okolic, który nagra ci dyskietkę startową (np. Workbench 1.3 z transdiskiem). Bez tego ani rusz.
Ja ponad 10 lat temu kupiłem kabelek do przenoszenia danych między PC i Amigą. Widzę, że nadal można to na ALlegro kupić link. Korzystałem z tego przez 8 lat, zanim przesiadłem się na stacje ZIP i CF (A500+ z SCSI i A1200). Dla CDTV i zwykłej A500 z 1.3 jak znalazł. W zestawie masz potrzebne dyskietki z oprogramowaniem. Możesz sprzedawcę poprosić aby ci nagrał transdiska na tę amigową dyskietkę.
Ja bym ci proponował takie rozwiązanie.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 21:48:05 przez Azzorek
[#21] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #20

Ale po co tak.
Moze isc do wujka i nagrac sobie sam dyskietke na w formacie amigowym (ADTWin).

Teraz tylko potrzebuje fajnego zestawu uzytkow na takiej dyskietce. Workbench nie jest mu potrzebny
Reszte danych bedzie mogł przenosic na pomocą plyt CD.

ps.
Kiedys tez uzywalo sie Parnetu lub SerNetu do przenoszenia danych miedzy pc i amigą
[#22] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #21

Tak czy siak musi mieć bootującą dyskietkę amigową . Zatem nie obejdzie się bez osób trzecich. Chyba, że ma inną Amigę na stanie.... .

Pozdrawiam,

Azz
[#23] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #22

Nie wiadomo czy nie ma takiej dyskietki, nie napisał o tym jeszcze.
[#24] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #23

Wystarczy, że ma zwykłego Workbencha 1.3 i po sprawie.

Pozdrawiam,

Azz
[#25] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #23

Wiadomo, że będę dokupywał kilka dyskietek z grami i WB, bo w komplecie ich nie ma. A czy mając już WB mógłbym sam sobie spreparować transdiska?
[#26] Re: ADFy przez CD-ROM

@KamaZ, post #25

Tak.
Do tego jeszcze kabel nullmodem i port szeregowy w pececie
[#27] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #26

Jak będzie miał Workbencha to nagra sobie na PC płytę w formacie ISO 9660, i oprócz adfów nagra też transdisk pobrany na PC z aminetu.

Uruchomi z dyskietki Workbencha, a po jego wgraniu włoży nagraną wcześniej płytę CD. Odpali w Workbench cli/shell i będzie działał :) .

Pozdrawiam,

Azz
[#28] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #27

Ale jak z Aminetu to będzie na lha. Mam archiwum z dwoma plikami bez rozszerzeń: transdisk i transrom.Z tego co wiem transrom służy do dumpowania kickstartu. To te pliki z ADFami do nagrania mam wypalić i przez CLI?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:22:48 przez KamaZ
[#29] Re: ADFy przez CD-ROM

@Azzorek, post #27

Już to widzę jak KamaZ "wymiata" w amigados

Najlepsza byłaby dyskietka z uzytkami, bo szalec pod WB przy 1mb nie ma za bardzo czym
[#30] Re: ADFy przez CD-ROM

@Norbert, post #29

Spokojnie, szczątkowe pojęcie o Amidze mam, głównie od strony gracza, ale jakoś udało mi się zainstalować lha. Najwyżej stępie parę CDków ^^
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem