kategorie: CDTV, Sprzęt
[#1] CDTV SCSI - rekonesans
Na razie pytam czysto teoretycznie - ile osób pisałoby się na kontroler SCSI do CDTV? Kompletny, zlutowany, gotowy do działania.

[#2] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

To zależy za ile?
[#3] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_Skiba, post #2

Jeszcze sam nie wiem. Na pewno cena będzie tym niższa im więcej osób się zgłosi. Załóżmy że max. 200PLN/szt.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 18:21:52 przez _arti
[#4] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #3

Ja kupowałem kiedyś cały zestaw do polutowania na amibay. Niestety, koleś już więcej nie ma. Komplet kosztował około 100zł. Było tylko trzech chętnych.
[#5] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #3

A masz pewne źródło 33C93A? Bo to jest chyba główny problem...

Ten kontroler SCSI do CDTV ogólnie nie jest taki zły. To jest w zasadzie ta sama konstrukcja co zintegrowane SCSI w A3000. Tylko trochę ciężko o peryferia SCSI w dzisiejszych czasach.

Ale... Jak by zintegrować SCSI2SD z tym kontrolerem na jednej płytce, to byłby wypas dla użytkowników CDTV... cool

Nawet chętnie bym to obadał, ale czasowo nie dam rady.
[#6] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

Pisalbym sie na takie cos. Tyle ze dal mnie wersja bez glownego scalaka, bo takiego posiadam. Podstawka pod niego wystarczy.
[#7] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

Mam taką płytkę i chipa SCSi też, już kilka lat leży i czeka na zlutowanie, właściwie to CDTV mam od niedawna więc może w końcu się przyda hehe
[#8] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

Byłbym zainteresowany.
[#9] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

Jestem na tak
[#10] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

Mam ten kontroler. Brakuje mi do szczęścia dysku SCSI, na allegro są, ale kosztują majątek. Ponoć strasznie wybrzydza dyskami to to ustrojstwo.
[#11] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Esio, post #10

Esio,

Jeśli masz jeszcze około 300PLN na SCSI2SD to ten kontroler ma sens. Inaczej, jest mała szansa, że znajdziesz stary dysk SCSI-1 o pojemności do 600MB za mniej niż 100PLN. Rzeczywiście, co do obsługi dysków to ten kontroler jest bardzo grymaśny. Teoretycznie powinien obsłużyć HD do 1GB, w praktyce "gada" z mniejszymi. Pomijam fakt, że taki używany HD będzie głośny jak nie wiem co, i nie wiadomo jak długo "pociągnie". Ten kontroler tylko ze SCSI2SD.

Pozdrawiam,

Azz
[#12] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Azzorek, post #11

Za 80 AUD (ale to cena przy 10szt.) można kupić SCSI2SD (plus koszty przesyłki). Może jakieś zbiorowe zamówienie? :)

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 15:54:47 przez PrzemasIII
[#13] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@PrzemasIII, post #12

Ja zbieram właśnie na SCSi2SD. Będę kupował bezpośrednio z Chin. Już tam kupowałem raz, ale gdy podłączyłem odwrotnie zasilanie z MOLEXa (myślałem, że się nie da ), zjarałem chip na kontrolerze SCSI, taśmę SCSI i oczywiście SCSI2SD. Została aż na tym ostatnim dziurka na czipie. Teraz mam ozdobną broszkę z SCSI2SD .

Od Chińczyka SCSI2SD dostałem po dwóch tygodniach od zakupu, co uważam za dobry czas.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 17:23:50 przez Azzorek
[#14] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

Z jakimi dyskami ten kontroler pracuje?Chodzi mi o max MB bądź symbol dysku
[#15] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Azzorek, post #13

Można link do strony gdzie w chinach sprzedają?
[#16] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Azzorek, post #13

Podaj jakieś namiary :)
[#17] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Esio, post #10

Nie do końca wybrzydza, ale trzeba powalczyć.
Miałem dysk 80MB który poszedł bez problemu, teraz mam 500MB i trochę się namęczyłem (bo wyszedłem generalnie z ustawień SCSI i pozapominałem trochu). No ale śmiga teraz :)
[#18] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Azzorek, post #13

Też będę wdzięczny za namiary/wspólny zakup :)
[#19] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Esio, post #10

Ponoć strasznie wybrzydza dyskami to to ustrojstwo.

u mnie działa bez zająknięcia z kartą CF 4GB, dyski też sprawdzałem, nie pamiętam jakiej pojemności, ale nie było grymaszenia.
[#20] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@_arti, post #1

@_arti, widzę, że już jesteś w stanie się zadowolić kontrolerem scsi bez złącza na zew dysk? :)
[#21] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@zmiennik, post #20

Zrobię sobie taśmę z dodatkowym portem
[#22] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Azzorek, post #13

To w Chinach chcesz ten scsi2sd kupić? Może by to do A3000 podeszło. Problem z trwałością dysków miałbym z głowy. Kilka już mi padło.
[#23] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Rafał A-3000, post #22

Panowie. Jak znajdzie się 10 osób na SCSI2SD, to polecam kupić u autora rozszerzenia, a nie u jakiegoś chinola klepacza.

Jeśli ktoś coś robi za darmo dla środowiska retro, udostępnia wszystkie materiały, kody źródłowe itd. to wstyd od niego nie kupić:
http://shop.codesrc.com/index.php?route=product/product&product_id=58

Pojdeyńcze sztuki można kupować od dystrybutorów wymienionych poniżej na tej stronie.
[#24] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@strim_, post #23

A nie da sie tego taniej zlozyc? 😄
[#25] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@strim_, post #23

Ten Australijczyk (Michael McMaster) odesłał mnie do Chin. Chciałem na początku od niego kupić. Może ma z nimi jakiś układ? Jakość ta sama jest, mnie bez różnicy.

Jeśli byłoby więcej chętnych na SCSI2SD można rzeczywiście zrobić większy zakup. Nadmienię tylko, że to SD to tak naprawdę MicroSD, warto o tym pamiętać .

Namiary na rzetelne źródło:

link

Pamiętajcie, że dolar US teraz prawie za 4PLN stoi.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 19:09:27 przez Azzorek
[#26] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Azzorek, post #25

Muszę przyznać, że bardzo mi się to podoba. Nie rozumiem tylko zo oznacza:

May require bootloader replacement if it only starts up while on USB power.

Czyżby miał być problem ze startem Amigi z tak podłączonej karty SD bez fizycznego dysku?
[#27] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Rafał A-3000, post #26

Ja to rozumiem tak, że nie chce startować, dopóki nie poda się +5v na złącze USB adaptera.
[#28] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Rafał A-3000, post #26

Należy dograc bootloader poprzez USB. Link do niego jest pod słowem "bootloader"
[#29] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@alt_, post #27

https://www.youtube.com/watch?v=7K8L0s9wo7E
[#30] Re: CDTV SCSI - rekonesans

@Rafał A-3000, post #22

Przecież od lat jest o kilka klas lepszy CF-SCSI.
tutaj
Dużo szybszy, ma własną terminację, bez problemu działa ze wszystkimi amigowymi kontrolerami SCSI - sprawdziłem osobiście bo mam kilka.
Jeżeli już zbiorowy zakup SCSI to uważam, że czegoś takiego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem