kategoria: Minimig
[#31] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@pisklak, post #16

Dla lepszego zobrazowania wydajności nagrałem krótki gameplay z DoomAttack
https://youtu.be/wTRFBp34dKg
[#32] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Fenio, post #31

Sprawdzałeś może R-Type2 WHDLoad na tym core? U mnie gra jest praktycznie niegrywalna z powodu pionowych pasów i artefaktów. Po przełączeniu na ECS jest lepiej.

Kolejna sprawa, to tania, chińska wersja pada do segi rewelacyjnie działa z MiSTem. Trochę krótki kabel, ale za to dwa przyciski działają tak jak trzeba .
[#33] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Fenio, post #31

Hej a czy mógłbyś uruchomić fire Flypa ? Myślę że powinno działać znośnie na MISTowym RTG.
link --> http://www.filedropper.com/fireeffectv9

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 09:12:34 przez pisklak
[#34] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@void, post #32

Doom'a testowałem na pierwszej wersji rdzenia 1.2 który jest wydajniejszy ale tak jak pisałem wcześniej ma problemy z grafiką przy aktywnym trybie AGA w grach OCS/ECS. Używaj drugiego wydania z wyłączonym turbo dla chipramu to nie będzie artefaktów w R-Type II i innych grach OCS/ECS.

#33 Ale MiST nie ma RTG :) Tylko standardowe OCS/ECS/AGA w fpga. Demko sprawdzę po południu.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 09:15:27 przez Fenio
[#35] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Fenio, post #34

Ach to chyba Ci nie pójdzie bo otwiera ekran chunky. Potrza więc FPGArcade z RTG.
Swoją drogą to trochę dziwne że MIST nie ma RTG. Myślałem że są tak blisko FPGArcade że od nich zajumią stery, a samo zrobienie FB w FPGA to trudne chyba nie jest.
[#36] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@pisklak, post #35

Ograniczeniem może byc pojemność FPGA. Inna sprawa że mist jest sprzętem który z rdzeniem Minimiga ma uzyskać jak najwyższą kompatybilność z A1200 i to jest priorytetem przy opracowywaniu nowych wersji rdzeni i firmware. Jeśli zamiast skupiać się na dopracowaniu tego co jest rozpoczęliby prace nad rtg to byłoby to kosztem stagnacji w rozwoju AGA i 68020 które nadal nie są w pełni zaimplementowane do fpga.
[#37] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Fenio, post #36

@Fenio pytanie do Ciebie. Masz możliwość sprawdzenia AmosProfessional 2.0 z MiST? Ogólnie interpreter mi działa i mogę pisać, ale uruchomienie którejś z przykładowych gier powoduje wyświetlenie amosowego guru. Mam ustawione 68020, turbo both, kości AGA i 2MB Chip i 24MB Fast.

Zastanawiam się, czy to problem z moim WB, czy z core MiST.
[#38] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@void, post #37

Amos Professional 2.0 nie używałem i nie posiadam ale jeśli podeślesz linki co zainstalować i co w tym programie wykonać to przetestuje.
[#39] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Fenio, post #38

Ok,
Chyba rozkminiłem, chodzi o procesor 020. Ustawienie na 000 albo 010 powoduje, że programy się odpalają. Jeśli zechcesz to potwierdzić - poniżej instrukcja.

Paczka z adfami

Instalujesz najpierw normalnego amosa, a potem update do 1.12, a następnie do 2.0.

Instalację polecam na ECS/OCS, bo na AGA miałem kaszankę na ekranie.

Po instalacji uruchamiasz amosa, wybierasz Project>Load z menu, a następnie z katalogu Productivity1/Planet_Zybex ładujesz plik Zybex.AMOS
Naciskasz F1 (uruchomienie) i powinieneś dostać guru.
[#40] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@void, post #39

U mnie działa tylko na ustawieniu 68000, na 68010 i 68020 jest błąd dostępu do dysku i guru po wybraniu restaru. Ustawienie pamięci na 2MB chip i 0MB fast nic nie zmienia, testowałem z AGA i instalator wyświetlał się prawidłowo ale po wyjściu z instalatora system się zawieszał. Tylko update 1.12 przeszedł bez zawieszenia po wyjściu z instalatora.
Jeśli zależy Ci na Amosie to polecam zgłosić ten błąd (z dokładnym opisem) na https://github.com/rkrajnc/minimig-mist/issues

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:36:45 przez Fenio
[#41] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Fenio, post #40

Mist w Australii czyli Phil bierze się za optymalne skonfigurowanie sprzętu.
[#42] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@michalmarek77, post #41

Cześć,

zakupiłem MIST od Lotharka w wersji 1.3

Używam konfiguracji:
AGA: Kickstart 3.1, CPU 68020, Turbo NONE, Chipset AGA, chipRAM 2.0MB, slowRAM 0.0MB, fastRAM = 24MB

W sumie to sprawdzałem obie dostępne wersje CORE Minimiga:
https://github.com/mist-devel/mist-binaries/tree/master/cores/minimig-aga
Ale nie potrafię teraz powiedzieć czy były jakieś różnice, bo tyle różnych problemów miałem.


1)
Chciałem zapytać czy komuś udało się poprawnie uruchomić wyższą wersję http://classicwb.abime.net/ niż LITE ?
Mi się raz udało uruchomić wersję P96, ale potem się popsuło coś.

2)
Mam problemy z działaniem klawiatury w OSD, muszę uruchomić go 3-6 razy zanim klawiatura zadziała. Nie było tego problemu przy CORE z Atari.

3)
W Workbenchu bardzo często potrafi się mi zawiesić klikanie myszką, są 2 przypadki:
a) przesuwam okno i kursor na stałe się przycepi do okna i okno chodzi za myszką i nic innego się już nie da zrobić
b) próbuję kliknąć klawisz w jakimś okienku z powiadomieniem i nie ma efektu działania po czym tego okienka już się nie da zamknąć, nadal wizualnie da się klikać w ten klawisz, ale nie powoduje to żadnego efektu

4)
W Workbenchu potrafi się mi zawiesić klawiatura w taki sposób, że pomimo iż jej nie używam to w pewnym momencie po kliknięciu w pole do wpisywania zayczna się pojawiać jakiś jeden znak np. C i dodaje się tak w nieskończoność. Dopiero reset pomaga

5)
Dodatkowo nie wiem co należy zrobić, aby MIST zapamiętał, że wybrałem już konkretny dysk i za każdym razem startuje mi ekran z dyskietką i dopiero w OSD musze wybrać dysk i resetować MISTa.


Z góry dzięki za pomoc!
[#43] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Kwahu, post #42

W menu MISTa mozesz zapisac chyba 6 konfiguracji roznych. Nie pamietam dokladnie w ktorym miejscu bo nie mam jak sprawdzic teraz ale jest to tam poniewaz sam mam MISTa ktory od razu odpala z obrazu hdd.
[#44] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@softiron, post #43

A masz może pomysł co może być przyczyną tych pozostałych objawów? :(
Może jakiś inny core powinienem użyć?
Jest szansa, że Mist jest uszkodzony?
[#45] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@Kwahu, post #44

AGAjak pamietam bylo eksperymentalne. Ja uzywam OCS/ECS, nie uzywam rowniez 020 procka. Wymienionych problemow nie zaobserwowalem u siebie
[#46] Re: MiST FPGA - Minimig AGA

@softiron, post #45

ok potestuję według Twoich sugestii
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem