kategorie: A1200, Mediator
[#1] [mediator/readeon] crash systemu
Hejka,
kupiłem sobie Radeona do swojego Mediatora (TX). Innego niż zwykle. Wcześniej miałem tylko taką wersję i wszystko chodziło bezproblemowo. Teraz mam taką i system jest cholernie niestabilny - freezuje się w losowych momentach. Magic Menu i AmiDock wogóle przestały działać - powodują zwis przy odpalaniu albo przy otwarciu menu nad ikonką/biurkiem (otwarcie z belki nie zawiesza systemu). Stos USB praktycznie nie działa albo nie rozpoznaje urządzeń. Próbowałem po kolei wyłączać wszystkie łatki/ROMUPDATE - nic nie pomaga.

Czy ta wersja karty jest jakaś gorsza, mniej kompatybilna? A może wymaga jakiegoś innego sterownika?

[#2] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #1

Sprawdz ja w PC. Przetestuj
[#3] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@mwb113, post #2

W PC działa normalnie.
[#4] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #1

Hmm nie miałem problemów z podobnym tyle,że 256 MB jedyne,co przychodzi mi do głowy,to uszkodzona pamięć radeona. Może sprawdż,jak pisze kolega na pececie. Widzę,że się spóżniłem.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 17:42:13 przez Grisza
[#5] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #3

A trzeba coś z napięciem , może trzeba zmienić na 3,3V ??
[#6] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@Amigo-A1200-040, post #5

Jego mediator obsługuje 3,3V. wersja TX
Sprawdzić na innej Amidze
[#7] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@Amigo-A1200-040, post #5

Mediator TX działa z 3,3 V.
[#8] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #1

Arti masz nowe stery,próbowałeś zmieniać zmienną SpiderBuf? Jaką kartę turbo masz w amidze?
[#9] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@Grisza, post #8

Medka kupowałem ze 4 miesiące temu, więc chyba w miarę nowe. Turbo - ACA1233.
[#10] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@Grisza, post #8

Może wyłącz MMU i INTA w medku
[#11] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #9

Jeśli masz możliwość spradż z inną kartą,jakimś blizzardem,albo apollo.
[#12] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #1

(Piszę trzeci raz tego posta ;) )
Miałem podobną sytuację w A4000D z takim radkiem (tyle że miał wentylator). Długo nie umiałem znaleźć problemu. Kupiłem drugiego radeona (takiego jak Twój niebieski) bo myślałem że karta jest trefna, a nie miałem pieca pod ręką żeby ją sprawdzić. Reinstalacje systemu, picasso, sterowników mediatora - nic nie pomagało. Aż się okazało, że winną za padaczkę systemu jest FastATA4000. Po jej wyciągnięciu, przeniesieniu systemu (z dysku podpiętego do FastATA) na dysk scsi - wszelkie problemy zniknęły, jak ręką odjął. Niekoniecznie tak musi być u Ciebie, ale sprawdź na wszelki wypadek inne urządzenia w systemie.
[#13] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@baderman, post #12

Jest tylko w zasadzie Mediator. No i Keyrah. Nic więcej.
[#14] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #13

Mam takiego Radeona. 3.3V podpiąłem od dołu. Problem mam z nim w 256 kolorach na Workbenchu, w 16-tu bitach chodzi stabilnie. Co najlepsze SjapeShifter chodzi w 8-miu bitach. 256 kolorów WB=crash.
[#15] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@adamlnowak, post #14

Ty, właśnie. A ja mam przecież 8bit na ekranie. Już sprawdzam, co się będzie działo w 16.

EDIT: W 16 bitach wszystko śmiga. Magia. To teraz - ktoś ma pomysł, dlaczego tak się dzieje?



Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 21:36:29 przez _arti
[#16] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #15

Próbowałem chyba wszystkiego. Odpal ShapeShifter, a zobaczysz, że odpali w 8-bitach. OctaMED czasem chwyta, czasem nie. ArtEffect 4 też na osobnym ekranie łyka 8-bit... ?

Przetestowałem na gołym systemie, połatanym, na sterach z MMCD i nowych. To samo.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 21:46:31 przez adamlnowak
[#17] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #15

link

Ten Radeon na 68030 50 MHz w rozdzielczości 1280x1024 i 16 bitów u mnie.
[#18] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@adamlnowak, post #17

Bardzo żwawo. OK Wczoraj jeszcze próbowałem uruchomić PPainta ale w 8 bitach jest całkowita kaszana i zwis. Chyba poszukam innej karty.
[#19] Re: [mediator/readeon] crash systemu

@_arti, post #18

Ogólnie gdyby nie ten trick z 16bit, to podejrzewałbym zasilanie. Zawsze na początek warto pomierzyć napięcia, bo Radek też potrafi pociągnąć nieźle prądu. Często przydaje się podpięcie do gniazda stacji prądu z zasilacza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem