kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 3000 naprawa
Witam

Czy znalazł by się ktoś z okolic Zielonej Góry kto był by w stanie postawić na nogi moją A3000? Amigę uratowałem przed rozbiórka w firmie recyclingowej. Jest kompletna, nie zdążyli jej rozkręcić. Niestety nie uruchamia się. Przy pierwszym starcie obraz zmienia barwy i zatrzymuje się na białym, ale w tym momencie miga dioda power i komputer się restartuje (6 lub 7 mignięć). Po restarcie obraz zmienia barwy i po raz kolejny zatrzymuje sie na barwie białej, ale dioda power już nie miga.

Po rozkręceniu okazało się że bateria wylała. Po usunięciu baterii widać że płyta trochę oberwała, ale w sumie tylko w bliskiej okolicy baterii. Nie widać żeby ścieżki były uszkodzone. Niestety nie znam się na tym, więc potrzebował bym oceny osoby obeznanej w temacie.

Bardzo proszę o informację.

Aha, Ami nie jest na sprzedaż ;)

Pozdr.
[#2] Re: Amiga 3000 naprawa

@Chrisu, post #1

Jeśli nikt nie zgłosi się z okolicy... do mnie masz ~150km
[#3] Re: Amiga 3000 naprawa

@alt_, post #2

Dzięki za info.

Za jakiś czas dorzucę tutaj jeszcze zdjęcie płyty głównej i zobaczymy.

Jak nic się nie ruszy będziemy działać OK

Pozdr.
[#4] Re: Amiga 3000 naprawa

@Chrisu, post #1

Chciałem Ci podziekować za uratowanie Ami - cieszy każda uratowana sztuka. Trzymam kciuki za jej odratowanie i mam nadzieję, że będzie Ci jeszcze służyć wiele lat. Alto to fachowiec, ratował kilka moich Amig, więc śmiało mogę jego usługi polecić. OK
[#5] Re: Amiga 3000 naprawa

@alt_, post #2

jak widać po avatarku trzeba będzie zabrać ze dwa piwa do kolegi,
[#6] Re: Amiga 3000 naprawa

@ponior, post #5

Ano, nie pogardzę ;) a do Sycowa swego czasu jeździłem minimum raz w tygodniu
[#7] Re: Amiga 3000 naprawa

@alt_, post #6

To zapraszam następnym razem, browarek też sie znajdzie..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem