kategorie: A1200, Mediator, Sprzęt
[#1] [mediator 1200] prośba o envy
Czy ktoś, kto posiada Mediatora/Voodooo i używa emulatora Maka, mógłby mi podesłać swoje zmienne dla Picasso96 i Mediatora? Ni cholery nie mogę tego uruchomić - zwis przy starcie emulowanego maczka, chociaż te same ustawienia na A4k działają



Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 14:16:39 przez _arti
[#2] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #1

Podeślę tylko odpalę ami.
[#3] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #1

A próbowałeś FixPatchMac?
[#4] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #1

Shapeshifter u mnie działa,nie próbowałem Fusiona.
[#5] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@Sir_Lucas, post #3

Nie, nie próbowałem i zresztą pierwszy raz to widzę. Podejrzewam pci.library i MMU.
[#6] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #5

u mnie działa , Shapeshifter 3.10, Mac OS8 , super stabilnie i super szybko :)

pci.library 9.11, voodoo.card 4.34


pakiet mmu lib i na początku s-s "mumove4k PREPAREEMUL a1200 ignoreverify noreboot", potem po setapchu c:muredox >nil:

zmienne medka : mmu YES, patchint no, voodooint yes, voodoomem 15, emulation no.

używam drivera video MUEVD z pakietu mmu lib

jakbym mial jeszcze cos sprawdzis - pisz smialo
[#7] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@twardy, post #6

pci.library - 9.4, voodoo.card - 4.28. Pakietu MMU nie mam. Turbo to ACA1232.
[#8] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #7

MMU lib polecam, łata ci system, ma mumove4k które zastępuje prepareemul i można używać szybkiego sterownika grafy do shapeshiftera
[#9] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@twardy, post #6

Patent z MMU.library (mumove4k PREPAREEMUL a1200 ignoreverify noreboot) u mnie nie działa. Czerwony ekran przy resecie :/ - mam LoadModule DEVS:scsi.device później.
[#10] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #9

hmm to nie wiem. moje s-s ponizej :

C:CheckLMB
IF WARN
SYS:Prefs/4xEIDEPrefs
ENDIF
C:4xEIDE.driver QUIET
loadmodule Libs:mathieeesingbas.library Libs:mathffp.library libs:workbench.library libs:icon.library libs:exec.library
libs:intuition.library libs:graphics.library libs:layers.library ignoreverify
C:SetPatch QUIET
Stack 65536
c:blazewcp >nil:
c:muredox >nil:

C:Version >NIL:
C:AddBuffers >NIL: DF0: 15
FailAt 21

C:MakeDir RAM:T RAM:Clipboards RAM:ENV RAM:ENV/Sys
C:Copy >NIL: ENVARC: RAM:ENV ALL NOREQ

Resident >NIL: C:Assign PURE
Resident >NIL: C:Execute PURE

Assign >NIL: ENV: RAM:ENV
Assign >NIL: T: RAM:T
;c:mcp
;run >nil: c:fblit
Assign >NIL: CLIPS: RAM:Clipboards
Assign >NIL: REXX: S:
Assign >NIL: PRINTERS: DEVS:Printers
Assign >NIL: KEYMAPS: DEVS:Keymaps
Assign >NIL: LOCALE: SYS:Locale
Assign >NIL: LIBS: SYS:Classes ADD
Assign >NIL: HELP: LOCALE:Help DEFER

BindDrivers
C:Mount >NIL: DEVS:DOSDrivers/~(#?.info)

IF EXISTS DEVS:Monitors
IF EXISTS DEVS:Monitors/VGAOnly
DEVS:Monitors/VGAOnly
EndIF

C:List >NIL: DEVS:Monitors/~(#?.info|VGAOnly) TO T:M LFORMAT "DEVS:Monitors/%s"
Execute T:M
C:Delete >NIL: T:M
EndIF

SetEnv Language "english"
SetEnv Workbench $Workbench
SetEnv Kickstart $Kickstart
UnSet Workbench
UnSet Kickstart

C:AddDataTypes REFRESH QUIET
C:IPrefs

C:ConClip

Path >NIL: RAM: C: SYS:Utilities SYS:Rexxc SYS:System S: SYS:Prefs SYS:WBStartup SYS:Tools SYS:Tools/Commodities

IF EXISTS S:User-Startup
Execute S:User-Startup
EndIF

Resident Execute REMOVE

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 17:46:24 przez twardy
[#11] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #9

Jak używasz MuLib, musisz użyć po SePatchu: MuSetCacheMode from 0x00200000 size 0x00800000 cacheinhibit i wyłączyć dodatkową pamięć marty graficznej. Nie włączaj MuMove ani PrepareEmul jeśli masz OS3.9 bo będzie kraksa a przy 3.9 działa SS. MuLib ma dobry sterownik video dla naszego Maca.
[#12] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@adamlnowak, post #11

To już jakiś kompletny kosmos! Przecież na A4k to wszystko działa. Po prostu. RsrvWarm i wsjo!

EDIT: dodam tylko, że na ekranie WB Mac śmiga. Problem jest tylko z pełnym ekranem.



Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 18:15:49 przez _arti
[#13] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #12

Jest spora różnica między 4K a 1200, można się zmęczyć. Ale to nic, widział byś moją siostrę jak siadła przy Linuksie po Windzie. Niektóre tooltypy SS dotyczą procesorów wyższych od 020 a piszesz, że działasz na 020.
[#14] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@adamlnowak, post #13

Działam na 030.
[#15] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #14

Na 030 najlepiej odpalać SS przez skrypt montujący RAD z envami ,włączeniem sterownika i opcją QuickStart, reset i wszystko. Mam jeszcze wybór z klawisza przy starcie. Polecam MuEVD pod Workbenczem sprawdzić tooltypy. Jeden albo dwa trzeba wyłączyć przy 030 ale niepamiętam, które bo są kłopotliwe.

Mogę wysłać zrzut ustawień z takiego konfigu, jak twój problematyczny tylko wieczorem muszę poprzekładać karty. Jak chcesz to napisz żebym bez sensu nie dłubał.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 18:55:00 przez adamlnowak
[#16] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@twardy, post #10

Oczywiscie zniknela mi pierwsza linia z mumove4k PREPAREEMUL a1200 ignoreverify norebootss
[#17] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@twardy, post #16

To może ktoś podesłać mi te zmienne?
[#18] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #17

Voodoomem 8
NoCache No
MMU No

W startup-sequence mam po SetPatchu:
MuSetCacheMode from 0x00200000 size 0x00800000 cacheinhibit

Do uruchomienia SS nieużywam PrepareEmul ani MuMove4K, bo mam zwiechy. Działa bez tego.
[#19] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@adamlnowak, post #18

Jeszcze jakbyś mógł te, od P96 i ustawienia sterownika Voodoo ;)
[#20] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #19

Nic nie ustawiałem od strony Voodoo, ani Picasso96.
Standardowa instalacja:
1. Picasso96 ver. 2.1e (unofficial) reset (wybór steru CB643D)
2. Instalacja MMCD zmaiana CV643D na Voodoo (nazwa i boardname) i reset
3. Update Picasso wybór MonitorSettings tylko i wybór odświerzania (nie pójdą standardowe ustawienia odświeżania dla vesa z manuala do monitora)
4. Ustawić PicassoSettings dla odpowiedniego monitora.
Jak masz nową layers.library to fastlayers.library musisz wyrzucić bo nie wystartujesz.

Od razu po instalacji MMCD ustawiam z MedConfig zmienne na opisane wcześniej. No i rtg.library z 2014 roku.
[#21] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #19

DoNotSetMMU, YES or No. Zupełnie nie ma znaczenia bo MuSetCacheMode wyłącza panowanie Picasso nad MMU.
Reszta jak przy ustawieniu.
Overclocing wiesza mi system więc nie kombinuj z tym na początek. Tyle chyba od strony PVS.
[#22] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #19

Jak znajdę więcej czasu niż klikanie w telefon na szybkiego to mogę przepisać skrypt instalacyjny od Mediatora pod Voodoo. Kwestia odpalenie editpada i czasu.

Do skryptu trzeba jeszcze ile masz pamięci na Voodoo,

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 15:42:24 przez adamlnowak
[#23] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@adamlnowak, post #22

Uf, po całodziennym kombinowaniu udało mi się odpalić ShapeShiftera na domyślnym sterowniku CGX/P96. MMU.library zainstalowane ale wszelkie toole z archiwum były strasznie niestabilne, więc wywaliłem je na rzecz RsrvWarm. Pozostaje pytanie, czemu Fusion zawiesza się przy pełnym ekranie...
[#24] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@_arti, post #23

U mnie Fusion wieszał się przy próbie zmiany ustawień grafiki na macu na inne niż podstawowe. Nie mogłem zmienić ani rozdziałki ani ilości kolorów bo następował natychmiastowy zwis Ami. Pomogło ograniczenie ilości pamięci karty graficznej wykorzystywanej na potrzeby grafiki w medconfig do 4MB.
[#25] Re: [mediator 1200] prośba o envy

@dolek, post #24

Zmniejszyłem do 8, nie pomogło Mniej nie mogę, bo z reguły używam kilku ekranów w wysokiej rozdziałce na raz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem