kategoria: CDTV
[#1] Czerwone CDTV po starcie systemu
Witam, jestem tu nowy i proszę o pomoc w temacie mojej CDTV.
Sytuacja wygląda następująco: podczas startu komputera wszystko jest ok do momentu gdy widać mignięcie odtwarzacza CD (tej aplikacji z kręcącą się płytką) a następnie pojawia kręcące logo CDTV które staje się czerwone, po dłuższej chwili CDTV resetuje się.
Jedynie gdzie mogę wejść to do tego śmiesznego menu konfiguracyjnego.

Napęd CD działa ponieważ po włożeniu płyty CD Audio muzyka gra bez problemu.
Oczywiście mam sprawne klawiaturę, myszkę i FDD więc wykluczyłem ich wpływ na czerwone logo poprzez odłączanie tych elementów.
Jakieś dwa lata temu CDTV działało bez problemu ale gdy je rozebrałem teraz o ja głupi oczywiście zauważyłem wyciek z baterii z rozszerzenia pamięci Elsat 2MB. Wylutowałem baterię i na razie nie montuje rozszerzenia.
Zalane kwasem ścieżki płyty głównej oczyściłem tym specjalnym płynem - dostałem od elektronika - zresztą nie wyglądały na uszkodzone, gorzej ucierpiało rozszerzenie ( ale da się je jeszcze naprawić .
W trybie A500 czyli otwarta zworka kickstartu CDTV działa bez problemu, programy i gry uruchamiają się, system widzi 1MB ramu. Nic się nie restartuje.
Odłączenie zasilania CD nie pomaga.
Podociskałem układy, podmieniłem kickstart 1.3 (2.05 nie działa w trybie CDTV ;) ) i procesor i nic.
I teraz pytanie do was co padło ?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Mogę też podesłać zdjęcia płyty głównej.
[#2] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #1

Bootrom w jakiej masz wersji?
Taki objaw jest na bootromie 2.30 gdy stacja dysków nie jest podłączona do cdtv.
[#3] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@km-l, post #2

A gdzie sprawdzić wersję bootrom-u ? pytam dlatego, że stacja jest podpięta, no chyba, że musi być czarna CDTV więc sprawdzę z nią.

Zapomniałem dodać, że podczas startu komputera na wyświetlaczu pojawia się ósemka.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 17:43:29 przez Kocio
[#4] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #3

Jak nie zmieniałeś to pewnie masz 1.0.
W lewym dolnym rogu, na tle kamieni jest numerek wersji bootromu.
[#5] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@km-l, post #4

Tak jest 1.0 !
[#6] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #5

ale jak wszystko działa to o co chodzi? drażni cię ten czerwony kolor? Tryb CDTV działa, tryb A500 działa - no to się ciesz i korzystaj. Po co masz się gapić na te logo bez sensu przez kilka minut do resetu? pomysł
[#7] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@zmiennik, post #6

Hahahahaha dobre.
Jakby działało jak trzeba to bym wam gitary nie zawracał.
Tryb CDTV nie działa ponieważ po włożeniu płyty odtwarzacz na ekranie nie odpala tylko mogę odpalić muzykę CD audio przyciskiem Play z panela frontowego lub pilota, płyta Welcome CDTV też nie działa :(
Także poprawnie działa tryb A500 po przestawieniu zwory.
[#8] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #7

Hmmmm, kolejne testy i po włożeniu dyskietki z Workbenchem i zresztą z każdym innym programem w trybie CDTV dostaje komunikat FINISH ALL activiti blablalbla i mogę jedynie zresetować Amigę, ale gdy ustawię zworę w tryb A500 wszystko działa prawidłowo.
Czyli coś tu śmierdzi chyba w tych U34 i U35 czyli w tych romach :(
Czy ktoś z was może mi powiedzieć czy jest szansa naprawy/wymiany/sprawdzenia tych kości, zresztą po ich wyjęciu w trybie A500 komputer pracuje.
[#9] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #8

a przycisk wyciągania cd/caddy odbija całkowicie?, spróbuj go trochę odciągnąć, pamiętam, że miałem kiedyś taką akcję z raz czy dwa.
[#10] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@AdamZeku, post #9

Przy włożonym caddy ? czy wyciągniętym ?
[#11] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #10

Sprawdziłem, mechanizm jest sprawny, zresztą jak pisałem CD audio w "tle" sobie gra.


Zaczynam obstawiać jednak te U34 i U35 albo ich okolice ze względu na ten wyciek z baterii :(
[#12] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #11

Widzę, że nikt się nie zlituje więc mam pytanie czy może znajdzie się ktoś chętny na odpłatne rzucenie okiem na moją CDTV, tak jak już wcześniej pisałem wydaje mi się iż uszkodzeniu uległy Bootrom-y CDTV gdyż w trybie A500 wszystko jest OK.
Może ktoś z was jest w stanie zdiagnozować te kości lub je naprawić, lub zaproponować zamienniki bo mi już ręce opadają. Użyje emocjonalnego szantażu i napiszę, że Amiga wróci znowu do piwnicy !!!!
Proszę o pomoc.
[#13] Re: Czerwone CDTV po starcie systemu

@Kocio, post #12

Jak chcesz to podeślij mi ja do mnie, szczegóły na priv.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem