kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI
Panowie, to moja pierwsza karta do duzej Amigi. Wszystko pieknie ladnie, amiga bootuje z dysku WB1.3, dysk smiga jak marzenie, 8MB fast-u jest wykrywane, ale nie widze nigdzie napedu. Czy ma sie on pojawic dopiero jak wloze plyte, czy moze jeszcze potrzeba sterownik pod wb1.3 ? Nie mam tez pewnosci co do sprawnosci napedu i zworkologii.
[#2] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@Esio, post #1

Dopiero po włożeniu płyty do napędu pojawi się jej ikona na pulpicie. Natomiast sprawdź np. sysinfo czy napęd jest widoczny.
[#3] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@Esio, post #1

Ściągnij sobie dyskietkę z Toolami do GVP. Powinno na niej być coś do listowania podłączonych urządzeń.
[#4] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@Esio, post #1

Najpierw trzeba w ogóle zamontować urządzenie.
Mieć sterownik (device) i mountlistę (od 2.0) czy jakiś tego odpowiednik w 1.3
[#5] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@lekarz_med, post #4

Sterownik jest prawdopodobnie w ROM-ie karty.
[#6] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@Esio, post #1

Jest na HD jakiś OS zainstalowany?
Jeżeli Plyta HD nie ma Partycji to nic ne będzie widać.

WB1.3 rozpoznaje nieduże Partycje, zaczął bym od 40MB Boot Partycji.
Pod 3.1. w HD-TooBox wbij gvp.scsi lub omni.scsi pod scsi.device i szukaj HD.
[#7] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@micromars, post #6

Dziękuje Panowie za zainteresowanie tematem. No więc dyskietkę pobrałem w momencie pisania tego tematu i teraz ją uruchomiłem. Program od GVP wykrywa tylko stację dysków DF0 i DF1 oraz dwie partycje HD0 i HD1. Ciekawostką jest to, że w momencie uruchamiania programu GVPSCSICTRL płyta w napędzie przyśpiesza, ale ikonka na blacie się nie pojawia. Stwierdzam zatem, że jakiś stopień komunikacji kontrolera z napędem CDRW istnieje.
Zastanawiam się czy nie zainstalować na HDD workbencha 2.0 bo taki też kickstart mam wsadzony tymczasowo, ale nie wiem czy nie stracę możliwości uruchamiania co poniektórych gier. Chciałbym też dorzucić mu ECS i dodatkowy 1MB chipu, pytanie tylko czy warto się męczyć w rzeźbienie 8375.
[#8] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@Esio, post #7

Uzyj programu FINDDEVICE z pakiet IdeFix.
Wybietz w nim właściwe device i zobacz czy widać napędy.
Zaznacz tez SHOW ALL DEVICE TYPES
[#9] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@Esio, post #7

Stwórz sobie plik DEVS: Mountlist albo dodaj do istniejącego:
CD0: Handler = L:JakiśCDHandlerKtóryDziałaPod1.3
Startup = gvpscsi.device/twójUnit
StackSize = 4000
Priority = 10
GlobVec = -1
#

W CLI daj:
mount CD0:


Ponadto, przy każdej zmianie płyty pod Kickstartem 1.3 będziesz prawdopodobnie potrzebował wywołać komendę:
diskchange CD0:


Finddevice nie zadziała pod 1.3



Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 21:38:38 przez _arti
[#10] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@_arti, post #9

W poście [7] wspomniane jest o kickstarcie 2.0, więc FindDevice zadziała.
[#11] Re: Amiga 2000 + GVP A2000-HC+8 + CDRW SCSI

@_arti, post #5

Napisalem device ale mialem na mysli handler.
Jakis cachecdfs czy cos. Bez tego i mountlisty plyty nie zobaczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem