kategoria: CDTV
[#31] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@ak47, post #30

Poszturchaj przycisk tak, aby płyta rozkręciła się trochę mocniej, jesli CD-rom załapie, to kondensatory w nim są do wymiany.
[#32] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@sanjyuubi, post #31

Mozliwe ze padł sensor lasera. Wtedy napęd nie wykryje płyty.
[#33] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@orila, post #32

Ale jak się płyta nie kręci to albo czujnik albo kondzie do wymiany na płycie kontrolera.
[#34] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@BenHur, post #33

Jak wymontować CD ROM?Wymontowałem płytę główną.Widzę napęd.
Odkręciłem cztery śruby mocujące,ale coś go jeszcze trzyma.
Nie chcę się siłować.
[#35] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@BenHur, post #33

Objawy wskazują na sensor lasera raczej - czyli do wymiany laser lub jak kto sprawny w lutowaniu sam sensor lasera. Mozna to potwierdzić sprawdzając napięcia na sensorze.
Gdyby płyta kreciła wiecej niż tylko drgnięcie i było widoczne zmienianie ogniskowania lasera (soczewka poruszająca się w górę i w dół) to znaczy że sensor "zobaczył" promień lasera ale nie może odczytać danych a wtedy to możliwości są takie jak recap, ewentualnie tez wymiana lasera z powodu utraty mocy lub kalibracji.
[#36] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@ak47, post #34

Moze przedni panel przytrzymuje przycisk eject?
[#37] Re: CDTV nie działa CD-ROM, przerobiony kickstart

@orila, post #35

Jakby ktoś trafił do tego tematu i miał problem z niekręcącym się napędem.
W moim przypadku przy nie kręcącym się napędzie był walnięty tranzystor smd Q303 w okolicach AN7809R
Symbol jaki udało mi się odczytać z oryginalnego to 8L S.
Wymieniłem na BC847 akurat tylko taki miałem pod ręką
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem