kategoria: A600
[#1] A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)
Kupiłem na Allegro kość z ROM-em z wsadem Cloanto w wersji 3.x (45.061). I mam jakiś dziwny problem. Na początku, gdy do mnie doszedł, po instalacji niby działało wszystko zgodnie z przewidywaniami. Ale w pewnym momencie z nieznanych mi zupełnie powodów coś dziwnego się stało i przestał mi się odpalać Workbench. Żaden, a próbowałem 1.3, 2.1 i 3.1. Znaczy się, wczytują się, pojawia się okno "AmigaDOS" - na moment. Udało mi się jeszcze wyłapać na ułamek sekundy pokazywany przez 3.1 komunikat "Invalid resident library". Ułamek sekundy później okno AmigaDOS znika ale na sam koniec, gdy powinno pojawić się okno główne, na pulpicie zostaje jedynie pasek tytułowy z tytułem "Workbench Screen" i to wszystko. Doczytałem, że powinienem dograć workbench.library, ale do tego nie udało mi się dokopać (rejestracja na stronie cloanto jakoś mi się nie udaje). Kupiłem zatem specjalnie z tej okazji kartę CF z nagranym Kickstartem 3.1 w wersji Cloanto, który powinien być dopasowany do ich ROM-u, ale efekt jest taki, że komputer się tylko w kółko resetuje. Żeby było ciekawiej, gry odpalane z dyskietek działają. Również Kickstart 3.1 odpalony z pominięciem Boot Sequence startuje do okienka z linią poleceń (ale w nim nie umiem nic sensownego zrobić, mało Uniksowy ten interpreter). Zgłupiałem...

Na ROM-ie 2.0 (37.350) komputer działa poprawnie, Workbench 2.1 zainstalował mi się na karcie CF bez najmniejszego problemu (nawet - ku mojemu zdziwieniu - wystartowany z dyskietki 1.3 widzi partycje na CF-ie). A z tym 3.x - klops.

Czy jest możliwe, żebym uszkodził jakoś kość z ROM-em? Na pewno w żadnym momencie nie została włożona niepoprawnie, komputer z nią działa, ale właśnie - ten Workbench... Pomóżcie proszę.
[#2] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #1

Na Rom 3.x Cloanto, brak workbench.librares, dlatego sprzedaje cloanto także własne Workbench na którym potrzebne libsy są instalowane.

skopiuj ten libs w odpowiednią szufladę i powinno działać.
[#3] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@micromars, post #2

Ale właśnie problem w tym, że kupiłem ich ROM na karcie CF i efekt jest taki, że komputer się nie odpala tylko w kółko resetuje :-/ Jedynie jak odpalę bez startup sequence, to się uruchamia do linii poleceń (tylko nie wiem, co dalej zrobić, żeby się zwykły desktop podniósł, tudzież co i jak naprawić, żeby startowało normalnie).
[#4] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #3

Wpisz
dir libs:
i zobacz czy jest tam workbench.library
Jak nie ma to skopiuj je tam, uzyj copy.
[#5] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #3

Mozesz jeszcze wpisac

type s:startup-sequence

niektorzy maja bledy w ss na poczatku
[#6] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@Don_Adan, post #5

Po pierwsze, najpierw trzeba by to workbench.library mieć. Liczyłem na to, że na karcie z Workbenchem Cloanto już to będzie i nie będę musiał się bujać. Może się zabootuje na Kickstarcie 2.0, to wtedy sprawdzę. No a jak się nie odpali albo - co gorsza - pliku tam po prostu nie ma, to będę musiał jakoś WinUAE odpalić (linuksowiec jestem, Windows nie używam, trzeba się będzie przeprosić albo kompa żony użyć). Jutro się odezwę.
[#7] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #6

Możesz użyć fs-uae pod linuksem.
[#8] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #6

Plik workbench.library powinieneś otrzymać na maila od sprzedawcy u którego kupiłeś kość
3.x, poczytaj opis aukcji powinna być jakaś informacja. Miałem ten sam problem, plik musisz skopiować na poprzednim kickstarcie, pod działającym systemem, później dopiero się zabrać za wymianę kości.
[#9] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@Iwan, post #8

Właśnie nie dostałem. A sprzedawca nie odpowiada teraz na maile. Nie sądzę, żeby to był kant, bo to JacekK84 (wystawia najwięcej takich rzeczy na Allegro), ale z komunikacją mam najwyraźniej problem. Opis na stronie aukcji oczywiście przeczytałem (co prawda po tym, jak już zdążyłem się wkurzyć, że nie działa, ale też nie wczoraj ). No i kupiłem kartę z oryginalnym firmware Cloanto - tylko, że to w niczym nie pomogło.
[#10] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@km-l, post #7

Dziękuje, sprawdzę. Właśnie próbuje skompilować.
[#11] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #9

JacekK84 też jest tutaj na forum i na pewno Ci pomoże jeżeli coś będzie nie tak. Sam od niego kupowałem (jak wielu z nas) i nie zdarzyło się żeby kogoś zrobił w konia albo zostawił z problemem. Z resztą na pewno sam się odezwie.
[#12] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #10

Napisz PM do pong777 (to konto Jacka na naszym forum). Również potwierdzę, że nie ma żadnego problemu z zakupami od niego i ew. wyjaśnianiem - może akurat coś mu wypadło.
[#13] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #1

WB Cloanto już zawiera workbench.library.

Trzeba zakomentować linijkę:

C:LoadModule Devs:scsi.device >NIL:


Czyli wrzucamy znak ; przed literę "C".

Ten wpis jest dodany dla osób, które nie mają KS 3.x a chcą używać dysku powyżej 4 GB w A600. W A600 trzeba mieć przynajmniej 2 MB pamięci (niekoniecznie CHIP).

Startujemy bez S-S. Wpisujemy "Ed s:startup-sequence" i ENTER, dokonujemy zmian i save. Potem restart.

Jeśli to nie pomoże to wystawię gotowy obraz dysku do nagrania na kartę pod PC (wersja dla A600, która ma już ROMy Cloanto 3.x).

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 17:55:39 przez pong777
[#14] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@pong777, post #13

Taki support to ja rozumiem! Wszystko działa już jak powinno. Dziękuję.
[#15] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@perinoid, post #14

Ma ktoś plik workbench.library? Wszystko mam zainstalowane, a sprzedawca nie przysłał mi tego pliku i muszę patrzeć się na Amigę i czekać.
[#16] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@robertos231, post #15

ja mam :) jest w pakiecie Amiga Forever, oraz na Hyperionowych obrazach dyskietek. Zaraz puszczę PM.
[#17] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@robertos231, post #15

Workbench.Library i inne przydante bibloteki dla Amigi Masz Pan tu i niech będzie gdzieś to w PPA dla PotomnychOK



Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 20:01:05 przez HOŁDYS
[#18] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@jarokuczi, post #16

Widzę Kolega przygotowany do montażu 3.x
[#19] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@tbone, post #18

Już zamontowany i śmiga aż miło :)
[#20] Re: A600 i problem z Kickstartem 3.x (45.061)

@jarokuczi, post #16

Dziękuje bardzo za poratowanie.
Jak już nie potrzebowałem na już znalazłem, że można znaleźć razem z poprawkami do Workbencha 3.1: TU
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem