kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000d problem z oblazem
Witam posiadam A3000D która ma dziwną przypadłość.
Obraz na wyjściu wideo (15KHz) działa zawsze prawidłowo. Natomiast wyjście VGA wszystkie wysokie rozdzielczości "LACED" wyświetlają się z krzaczkami na ekranie jak widać w link`u poniżej, w rozdzielczościach zwykłych(NO LACED) jest ok.

https://drive.google.com/file/d/0B8HBzr7Mi2_2aEduOGJJZzRxVms/view?usp=sharing

Nie licząc tego zjawiska Amiga działa bardzo stabilnie nie zauważyłem żadnych problemów.
W Amidze sprawdziłem wszystkie układy specjalizowane łącze z AMBER(miałem na parę dni drugą A3000d po ręką) żadnych zmian. Wymieniłem Hybrydę HY480 a także samo gniazdo VGA (było bardzo wyrobione) nie pomogło.

Ktoś ma pomysł co to może być?
[#2] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #1

Mam dokładnie to samo w mojej A3000.

Podejrzenia mam dwa: bateria coś puściła, albo kondensatory. Baterię koniecznie wymontuj i dokładnie obejrzyj PCB w jej okolicy, przez lupę. To, że na oko wszystko wygląda dobrze, nie oznacza, że w "skali mikro" też tak będzie. U mnie wystąpiły pewne szkody. Nawet znajomy elektronik sztukował mi najbardziej zeżartą ścieżkę. Nie pomogło, ale powstrzymanie destrukcji z tej strony to też ważna sprawa.

Krótko mówiąc - wygląda na to, że ten z nas, kto pierwszy wymieni kondensatory, poznaprawdę. ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 14:17:33 przez Daclaw
[#3] Re: A3000d problem z oblazem

@Daclaw, post #2

To raczej nie kondensatory bo wymieniłem je już dawno.
Akumulator owszem lekko wylał kiedyś ale bardzo delikatnie. Atumulator zamieniłem na baterie CR2032.
Jeszcze jedyną nadzieją są układy U202, U203 zamienię je na gale i zobaczę czy coś to da.
[#4] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #3

To raczej nie kondensatory bo wymieniłem je już dawno.

A wszystkie, łącznie z zasilaczem i daughterboardem?
No jak ten wątek odpadł, to ja naprawdę nie mam pomysłu...
[#5] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #3

Ja bym sprawdził na innym monitorze.Wykluczy to albo potwierdzi winę Amigi.
[#6] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #1

Pamiętam, że z trybami laced też miałem problemy na A3000. Gdzieś czytałem, że to przypadłość Ambera. Niestety już nie pamiętam czy wyglądało to tak jak u Was.
[#7] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #1

linku, nie link'u to raz :)
dwa: sprawdz mase czy jest wszedzie tam gdzie powinna byc, drugi monitor tez by warto obadac, ja mialem podobne objawy w A1200 ze scan doublerem i flicker fixerem. problem zniknal gdy do tasmy z sygnalem vga, ktora byla miedzy wysciem scan doublera a portem na obudowie, dodalem ekranowanie i polaczylem z GND reszty amigi
[#8] Re: A3000d problem z oblazem

@Stoopi, post #5

Na każdym tak samo, poczynając od C=1942 a kończąc na LCD. Jedynie kolor dropów się różni.
[#9] Re: A3000d problem z oblazem

@Daclaw, post #8

Na chwilę obecną podejrzane są cztery układy pamięci między Amber a Super-Denise
(d42101c-3), albo pal U202, U203 (pale sprawdzę w ciągu najniższego tygodnia).
[#10] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #9

cd...
Wymiana U202, U203, U701, U714 nie pomogła..... ale jest dużo chłodniej. Mimo że miałem na szybko dostęp tylko do gali 16V8B25QP niby ta sama prędkość ale 3x mniejsza temperatura pracy.
Z racji trudności z dostępem do układów pamięciowych(pod Amber) najpierw wymienię wszystkie bramki sterujące, może uda się to w weekend ogarnąć to dam znać czy coś dało...
[#11] Re: A3000d problem z oblazem

@leonek, post #1

Kiedy bawiłem się mediatorem bez CV64, system miałem na interlace (640x512) i było dobrze. W zwykłym Pal na ekranie nie mieściły mi się ikony. :D Obraz oczywiście jakby lekko drgał ale to w tym trybie jest normalne. Obecnie działam na CV64 i tylko niektóre programy oraz gry wchodzą w zwykły tryb Pal. Wieczorem sprawdzę jeszcze jak jest z interlaced na dziś.
[#12] Re: A3000d problem z oblazem

@Rafał A-3000, post #11

Sprawdzone i nadal śmiga. :D. Monitor - Samsung SyncMaster 943B.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem