kategorie: A1200, Sklepy, Sprzęt
[#1] Czytnik kart CF do Amigi
Czesc,

Czy taki czytnik PCMCIA CF zadziała z Amigą ?

W ogóle czy każdy czytnik zadziała, czy są jakieś "wybrane"

Dzięki
Pozdrawiam Tomek
[#2] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #1

Wydaje mi się że tak. Największe znaczenie mają same karty CF (zanim kupisz to sprawdź kompatbilność link). Sam osobiście używam najpopularniejszego adaptera SanDisk. Jednak niech się jeszcze ktoś mądry wypowie w temacie.
[#3] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #1

Ja mam taki sam tylko kupiony w PL - działa bez problemu z A600. Czytnik nie jest problemem - tylko karta CF. W artykułach jest lista wspieranych. Ja mam Sandisk Ultra II 4GB (15MB/s) i bez problemu jest wykrywana w A600 na PCMCIA.
[#4] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@jimmy, post #3

Cześć

Ok. A powiedzcie coś o takim adapterze?
W laptopie mam tylko czytnik kart SD i kilka wolnych kart, więc wymyśliłem sobie takie rozwiązanie. Czy w takim przypadku również karta ma znaczenie?
Dzieki
Pozdrawiam
Tomek
[#5] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #4

Z podobnego korzysta @Krashan. Trzeba zrobić kanapkę tj. najpierw adapter PCMCIA->CF w to wkładasz ten CF->SD potem jeszcze adapter SD na microSD. Dobra karta SD powinna działać (tu raczej istotny jest ten adapter CF->SD). Idąc ścieżką samego CF z adapterem (zakładając zakup w PL) koszt wyjdzie jakieś 60-70 PLN (40 PLN karta CF, 15 PLN adapter + jeszcze koszty wysyłki). Można polować na licytacji np. TU
[#6] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #4

Jak już zauważył Jimmy używam podobnego adaptera wraz z adapterem CF/PCMCIA. Ma inną kolorystykę, ale pewnie w środku to samo. Działa bez zarzutu, wypróbowałem chyba z 6 kart SD różnych pojemności i marek jakie miałem pod ręką, również microSD z adapterem. W A1200 z turbo 68020@28 MHz SysInfo pokazuje transfer 2,2 MB/s.
[#7] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@Krashan, post #6

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
Tomek
[#8] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #7

Kupujesz tu oraz tu i cieszysz się przenoszeniem danych. Sprawdzone , działa wszystko ładnie i sprawnie.
[#9] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@Stoopi, post #8

A jak mam na tą kartę zgrać dane z laptopa? Nie ma on ani PCMCIA ani czytnika Cf. Więc w moim przypadku się nie sprawdzi

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 01:21:32 przez sobi1
[#10] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #9

Wtedy kupujesz zewnętrzny czytnik CF na USB.
Np. taki:
http://www.in4.pl/ima_news/2012/1_long_25505.jpg

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 07:40:13 przez Rin2
[#11] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #9

Idziesz do pierwszego lepszego sklepu komputerowego i tam kupujesz czytnik kart.Taki lub podobny jak kolega powyżej ci proponuje.
[#12] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@Stoopi, post #11

Czyli roziwązania z adapterem SD do CF nie polecacie (cena ok. 10€ - aliexpress). Kart SD mam przynajmniej 3 w domu?
[#13] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #12

Oba rozwiązania są dobre. Tak jak koledzy powyżej opisali nie ma problemu z ich użytkowaniem. Lecz musisz pamiętać że czym wyższa pojemność tych kart to większe ma problemy Amiga z nimi.
[#14] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@Stoopi, post #13

Tak, to wiem, ale wspomniane karty maja max 4 GB, a i 512 MB też się znajdzie ;)
[#15] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #14

Powiem tak - jak chce Ci się czekać to za 10EUR nie da rady kupić wszystkiego do CF. Sama karta CF to wydatek przynajmniej 30 PLN+KW (jak upolujesz). Sam myślałem o zastosowaniu tego adaptera CF->SD ale nie widziałem sensu płacić 50PLN na allegro.
[#16] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@jimmy, post #15

Czas to nie problem... szeroki uśmiech
Kupilem na Ali..., za c.a. 8 € czytnik, plus adapter.

Jak dojdzie, to zobaczymy jak sie sprawuje

Pozdrawiam
Tomek
[#17] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@sobi1, post #12

Czyli roziwązania z adapterem SD do CF nie polecacie
Wręcz przeciwnie. Polecam i uważam, że jest lepszym rozwiązaniem, niż karta CF. Po pierwsze w przeciwieństwie do kart CF, gdzie działanie lub nie jest loterią, karty SD wszystkie działają. Po drugie karty SD są tańsze. Po trzecie wiele laptopów ma wbudowane czytniki SD, a prawie żaden nie ma czytnika CF.
[#18] Re: Czytnik kart CF do Amigi

@Krashan, post #17

Większość wypowiadających nie polecała... ;)

Ja głównie z racji tego że mój laptop nie ma czytnika CF, zdecydowałem i kupiłem czytnik PCMCIA plus adapter SD do CF. Zobaczymy jak przyjdzie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem