kategoria: A2000/A3000
[#1] Brak kolorów w A 2000
Kolega mi przyniósł A 2000 żebym mu ja sprawdził i nie wyświetla kolorów jest obraz czarno biały przez modulator i po Chincz ,przez kabel RGB do eurozłącza telewizora czarny ekran , kabel na mojej A 2000 z telewizorem kolory są.Co może być uwalone?
[#2] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #1

.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 22:41:14 przez agrajek
[#3] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #1

Koledzy nikt nie miał takiej usterki?.
[#4] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #3

Na mojej a600 praktycznie nigdy na normalnym TV nie mogłem uzyskać koloru po chinch. Po euro - super, po RF nie próbowałem. Wiele osób sugerowało mi wymiane kondzioli, tylko że te które były bliskie wylania zostały wymienione zaraz po zakupie, a reszta nie wygląda źle - płyta wygląda prawie jak brand new.
Aż do pewnego dnia, w którym to postanowiłem podpiąć do mojego thinkpada kartę TV i podłączyć po chinchu amigę.. Boom, kolory! To znaczy kolory, ale niestety tylko na niektórych trybach. Ciekawe, co?
Ja bym ci sugerował tak jak mi sugerowano - wymianę kondzioli, ale przed tym sprawdź to na innym TV - a nóż widelec może będzie kolor ;)
[#5] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #1

Trzeba zobaczyć czy na złączu RGB są wszystkie napięcia, bo możliwe że bezpiecznik się spalił, brakuje jakiegoś napięcia i przez to czarny obraz na scart i problemy na reszcie.
[#6] Re: Brak kolorów w A 2000

@flops, post #5

Czyli na modulatorze też nie będzie koloru bo czarno biały obraz jest ,jak te bezpieczniki wyglądają?
[#7] Re: Brak kolorów w A 2000

@flops, post #5

Mierzyłem cyfrowym miernikiem i jakieś śladowe napięcia pokazywał ale na nóżce 23 nie było 5v i na 22 12 v jaki maja symbol te bezpieczniki?
[#8] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #7

Co to są : E403,E404,E405 0,01 uf w A 500 przy gnieździe wideo ?.
[#9] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #8

O co pytać w sklepie elektronicznym są na płycie głównej takie brązowe trzy nóżkowe bezpieczniki napięć 5v,12v na gnieździe wideo w A 2000( pisze na nich B 101 M 100v?.
[#10] Re: Brak kolorów w A 2000

@marcinm, post #9

Przy braku zasilania sugerowałbym zupełny brak obrazu przez modulator. Zaś brak obrazu na RGB moim zdaniem może być przyczyną HY200 lub problem z jego zasilaniem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem