kategoria: A2000/A3000
[#1] GVP HC+8 Series II
Podłączał ktoś z kolegów na gniazdo 25pin jakieś dodatkowe urządzenie do kontrolera GVP HC+8 Series II w A 2000?
[#2] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #1

Tak.
[#3] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #1

ja do a 500 ale to praktycznie to samo
link
[#4] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #1

Tak. ZIP-a, CD-ROM.
[#5] Re: GVP HC+8 Series II

@_arti, post #4

A jak kolega miał zworki ustawione np: j14,j15,j2 pytam się bo oprócz dysku który jest w kontrolerze gdy podłączę zewnętrzny napęd Zip to go nie widzi.
[#6] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #5

Teraz ci nie powiem, bo moja A2000 leży gdzieś spakowana, nawet nie wiem, gdzie ale robiłem wszystko wg. instrukcji, która można znaleźć w sieci (skan w PDF).
[#7] Re: GVP HC+8 Series II

@_arti, post #6

W tej instrukcji nie znalazłem ustawienie tych zworek j14 i 15 mam nie za zworkowaną natomiast j2 jest 3 pinowa mam 1 i 2 za zworkowaną boję się przełożyć na 2 ,3 .Resztę zworek jest opisane.
[#8] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #7

Opis zworek (rozdział 10).
KLIK
Te zworki nie mają nic wspólnego z wykrywaniem urządzenia.
[#9] Re: GVP HC+8 Series II

@lekarz_med, post #8

Tak jak kolega pisze nie mają nic wspólnego ten zewnętrzny port z braku umiejętności sobie odpuszczę ale kombinując z tym kontrolerem podłączyłem Cd rom na taśmę 50 i cały czas dioda Hd się świeci i czarny ekran na monitorze ,może ten kontroler jest programowo zaterminowany?
[#10] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #9

Karta ma własną terminację, więc tylko zewnętrzne urządzenie terminujesz.
Cytat z instrukcji:
Only the last SCSI device in the chain should contain the resistor
packs. It is essential that the terminating resistor packs are removed from all
but the last SCSI device. If there are both internal and external SCSI devices,
then the last external SCSI device is considered to be the last device,
therefore using the terminating resistor packs.
This means that all the terminating resistor packs have to be removed
from all the other SCSI devices. Please note that GVP removes all
terminating resistor packs on hard drives that are mounted on our controllers
so removing them is not necessary.
[#11] Re: GVP HC+8 Series II

@lekarz_med, post #10

Jak najbardziej wiedza kolegi jest duża w tym temacie powodem był dysk IBM dals-3540 niestety nie umiem go poprawnie za zworkować by działał razem z innymi bo sam pracuje dobrze ,wymieniłem dysk na Ibm 200 MB i Workbench się uruchomił z podpiętym Cd romem na razie płytek nie czyta kombinuje dalej.
[#12] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #11

Jak ten DALS-3540 to 540MB dysk to po prostu zdejmujesz zworkę 6.
Właściwie nie powinieneś mieć żadnej innej zworki założonej. Wtedy dysk będzie unit0 i cała reszta będzie dobrze ustawiona.
Jedyna, którą zmieniasz to 6 - założenie uruchamia terminację na dysku.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 21:09:33 przez lekarz_med
[#13] Re: GVP HC+8 Series II

@lekarz_med, post #12

Ten dysk musi być zepsuty bo czy zworka na 6 pozycji jest czy niema to pracuje tylko sam z innymi urządzeniami nie pracuje.
[#14] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #13

A próbowałeś inną taśmę?
[#15] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #13

Może w RDB dysku jest zaznaczone LastDisk/LastTarget i kontroler nie szuka po nim innych urządzeń.
Sprawdź to programem RDBFlags i ewentualnie skoryguj.
Dla dysków SCSI zawsze powinno być ustawione: reselection, synchronous oraz LastLUN. Reszta zależnie czy to ostatni/jedyny dysk w łańcuchu czy nie.
[#16] Re: GVP HC+8 Series II

@_arti, post #14

Taśma jest nie używana tzw leżak magazynowy na tej samej taśmie uruchamia się IBM 200 MB z podpiętym Cd Romem ale nie umiem Cd Rom skonfigurować pod ten kontroler w Oktagonie miałem gotowy dysk z zainstalowanym CD Romem tylko zmieniłem za porada kolegów na tutejszym forum device z scsi na oktagon.
[#17] Re: GVP HC+8 Series II

@lekarz_med, post #15

Ten program mam uruchomić gdy dysk uruchomi się jako jeden bo chodzi tylko sam z innymi ciągle świeci dioda dysku i ciemny ekran.
[#18] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #17

Muszę kończyć zabawę rano do pracy cały prawie dzień mi zeszło a miałem uruchomić Zipa na port równoległy.
[#19] Re: GVP HC+8 Series II

@marcinm, post #16

To może po prostu zmień device na gvpscsi.device
[#20] Re: GVP HC+8 Series II

@lekarz_med, post #15

Pobrałem program rozpakowałem go ale nie umiem go uruchomić brak ikony startowej.Ale poradziłem sobie inaczej wg sugestii kolegi programem który jest w dyskietce instalacyjnej GVP nazywa się FaaastPrep zaptaszkowałem Synchronous oraz LastLUN potem kliknąłem Write i teraz jest dobrze.Jaki plik trzeba zamienić i skąd go pobrać żeby A 2000 Wb2.1 ,Kick 2.0 z tym kontrolerem GVP działała z dyskami 4giga bo podzielę na dwie partycje dysk i ta pierwsza można sformatować natomiast tej drugiej wywala błąd?.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem