kategoria: A2000/A3000
[#1] X Surf
Opłaca się nabyć kontroler sieci do A 2000 X Surf ze względów przydatności czy będzie działać z przelotką IDE karta SD lub CF ?.
[#2] Re: X Surf

@adammis56, post #1

Nie. Ten kontroler nie obsługuje kart CF. SD nie próbowałem ale też sądze, że nie.
[#3] Re: X Surf

@_arti, post #2

To jedno odpadło a sieć jak działa połączenia miedzy komputerami?.
[#4] Re: X Surf

@adammis56, post #3

No jakoś tam działa. Na 68000 z FAST-em jakieś 150KB/s pewnie wyciągniesz.
[#5] Re: X Surf

@_arti, post #4

Czyli raczej tego nie kupować?Dziękuje za opinię.
[#6] Re: X Surf

@adammis56, post #5

Na twoim miejscu kupiłbym Plipboksa. Ktoś od nas go składa nawet. 2x taniej a transfer ten sam.
[#7] Re: X Surf

@_arti, post #6

Może kolega pamięta kto to produkuje i za ile?
[#8] Re: X Surf

@adammis56, post #7

Zapytaj Jenota
[#9] Re: X Surf

@adammis56, post #7

Składałem plipboksy, ostatnia cena to było chyba 130zł. Miała być następna seria ale niestety z Chin przyszły mi uszkodzone moduły i chwilowo straciłem wenę. ;)

Ale... w przygotowaniu jest nowa, poprawiona wersja. Więcej informacji wkrótce.
[#10] Re: X Surf

@Jenot, post #9

a co tam poprawisz ?
[#11] Re: X Surf

@Dorian3d, post #10

Cierpliwości :P
[#12] Re: X Surf

@Jenot, post #11

OK
[#13] Re: X Surf

@_arti, post #2

Trochę odgrzewam, ale sam się długo męczyłem z x-surfem w Amidze 2000 z wieloma dyskami,
przelotkami do CF, dyskami flash on chip wpinanymi w IDE bezpośrednio itd.
Udało mi się odpalić bez żadnego problemu ZIPa 100 firmy NEC wewnętrznego i po sprawdzeniu wielu kart... poddałem. się.
Po przełożeniu x-surfa do Amigi 3000 wpiąłem przelotkę z CF z Kingstonem 4 GB z kwiatkiem
partycje były FFS i PFS3 i.... działa...
Jak znajdę chwilę to sprawdzę jeszcze inne karty CF, SD w różnych adapterach i dam znać itd.
Tak, że nie spisujcie starego poczciwego xsurfa z clockportami i kontrolerami IDE na straty ;)
[#14] Re: X Surf

@Raybeez, post #13

A tak z ciekawości jakie były objawy " niedziałania " ?
[#15] Re: X Surf

@Norbert, post #14

Amiga nie widziała podpiętych kart CF, dysków ani do IDE 40 ani 44 pin próbowałem przez
co najmniej 3 różne adaptery IDE-CF i kilka różnych kart CF włącznie z małymi 32 MB.

Jedyne co w A2k udało mi się odpalić na tym kontrolerze to ZIP 100 NEC'a IDE.
[#16] Re: X Surf

@Raybeez, post #15

A u mnie na A3000 nie wykrywało napędu CD,a dysk 80 GB wykrywało. Miałem wersję 3cc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem