kategoria: Minimig
[#1] Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?
Mam 4GB karte CF bootowalną z Workbenchem i ulubionymi programami. Jak mam przenieśc zawartośc tej karty do pliku, aby widział go Mist?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 03:54:00 przez Kagaster
[#2] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Kagaster, post #1

Podłączyć przez czytnik do pc. Pod winuae stworzyć hdf i skopiować na niego zawartość CF.
Ja tak u siebie zrobiłem.
[#3] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Red, post #2

No ale jak utworzyć hdf pod WinUAE i co zrobic aby widziało kartę? Zamountowac jako dysk?
[#4] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Kagaster, post #3

Za pomocą TsGUI zrobisz obraz dysku/karty CF/dyskietki
[#5] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Kagaster, post #3

W WinUAE w gałęzi Hardware -> CD & Hard drives masz m.in. dwa przyciski:
- add hard file - tą opcją tworzy się plik HDF na dysku
- add hard drive (winuae musi być uruchomiony z uprawnieniami adminstratora) - po podpięciu karty SD w czytniku do PCta można ją w ten sposób podłączyć jako dysk twardy pod WinUAE. Karta nie da się odczytać pod windows (nie wolno jej formatować!) ale będzie widoczna do zamontowania pod WinUAE i z poziomu workbench będzie działać.
[#6] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Red, post #2

No ale jak skopiować? Mam zrobiony mount karty, i nie wiem gdzie jest opcja zrzutu do pliku. Potrzebne jakiś program?
[#7] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Kagaster, post #6

Podalem Ci juz program wczesniej. - TSGui
[#8] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Kagaster, post #6

Nie wiem w jakim formacie jest plik dla MISTa ale jeśli to normalny HDF to robisz tak.
1) Pod winuae montujesz kartę CF jako dysk DH0
2) Do tego dodajesz drugi dysk w formie HDF o tej samej pojemności co karta CF (np. jako DH5).
3) Uruchamiasz winuae z tego pierwszego dysku (karty CF)
4) Pod WB w WinUAE partycjonujesz i formatujesz ten drugi dysk (HDF) analogicznie jak jest podzielona karta CF (tylko trzeba dać inne nazwy partycji żeby się nie dublowały)
5) Po sformatowaniu nowych partycji po prostu kopiujesz pliki z oryginalnych partycji na nowe. Tutaj WB lubi się czasem zawiesić przy większej liczbie danych
6) Po zakończeniu kopiowania odłączasz z WinUAE dysk CF i podpinasz ten HDF jako DH0 - sprawdzasz czy się uruchamia i ew. zmieniasz nazwy partycji na docelowe.

Trzeba się pilnować z jakim sterownikiem jest ustawiony dysk w WinUAE (jako uaeide czy ide czy scsi) bo czasem dysk nie jest widoczny w hdtools albo potem nie można go uruchomić na normalnej amidze.

Metody z TSGUI nie znałem - tym programem bardzo prosto się zgrywa ADF na dyskietki i odwrotnie ale może i da się całe partycje do pliku. Sprawdzę w wolnej chwili.


Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 17:14:30 przez jimmy
[#9] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@jimmy, post #8

Gdyby się nie dało zgrywać partycji to bym nie proponował tego programu.
[#10] Re: Jak zamienic CF na HDD Container dla Mista?

@Norbert, post #9

Spróbuję. A znasz jakieś toolsy do tego na Windzie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem