kategoria: A2000/A3000
[#1] Rapid Road i X-Surf
Heja,
mam problem z uruchomieniem kontrolera. Podłączyłem, świeci się dioda LED (na biało, więc OK), zainstalowałem Poseidona i dupa - kontroler jest wykrywany ale po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia nic się nie dzieje. Nawet zasilanie do niego nie dochodzi. O co może chodzić? Czy w przypadku podłączenia kontrolera do X-Surfa, trzeba jeszcze podpinać dodatkowo zasilanie? Albo jakąś zworkę przekładać?
[#2] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #1

przestaw zworkę na zorro II
niektóre nie działają w trybie zorro III ( Jans Bubel )







Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 19:50:45 przez Dorian3d
[#3] Re: Rapid Road i X-Surf

@Dorian3d, post #2

Podłaczyłem zasilanie do obu portów i ustawiłem na Zorro 2 - to samo :(
[#4] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #3

Może zbyt nowy/wielki sprzęt podłączasz. U mnie nowszy pendrive - lata temu chyba bo 16GB - nie idzie. Mniejszy Kingstone 2GB śmiga. A co podłączasz?
[#5] Re: Rapid Road i X-Surf

@Rafał A-3000, post #4

Zwykły adapter USB na kilka rodzajów kart, w tym podłączoną 16GB kartę SD. Próbowałem też starą myszkę - nic. Głucho, ciemno. Spróbuje dziś podpiąc go do ACA w A1200.
[#6] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #5

A poseidon widzi rapidroada ?
[#7] Re: Rapid Road i X-Surf

@Risc, post #6

A co napisałem w pierwszym poście? ;)
[#8] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #1

Nie trzeba żadnych zworek.

Masz RapidRoad dedykowany do X-surfa (nie jest to wersja na clock port)?

W Poseidonie w zakładce controllers masz sterownik rapidroadXS100USB.device na zielono (online)?
[#9] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #1

Rapid-Roady, X-Surfy to profanacja. Masz A4000 CyberStormPPC, czy to naprawdę mało? Ja używam komputera z 1993 roku zgodnie z jego przeznaczeniem i założeniami...
[#10] Re: Rapid Road i X-Surf

@BULI, post #8

Masz RapidRoad dedykowany do X-surfa

Z tego co widzę, to tak. Sprawdziłem dwa razy w RetroAmi czy się nie walnąłem - wziąłem ten droższy, opisany "RapidRoad dla złącza Clockport" czyli ten, który działa i tu i tu. Zgadza się?

W Poseidonie w zakładce controllers

Tak, sterownik świeci się na zielono. Sam kontroler na biało (dioda LED).

@Hexmage960
Ja też ale przenoszenie danych w A3000 jest troszkę utrudnione, dlatego dokupiłem X-Surfa
[#11] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #10

No to zostaje testowanie na innym RapidRoad/X-Surf
[#12] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #10

Ten droższy jest droższy o śledzia z portami, kabelek zasilania i taśmę połączeniową, a sama karta jest identyczna w obu przypadkach. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, bo sam planuję zakup tego tańszego zestawu, dodatkowy stuff jest mi niepotrzebny.
[#13] Re: Rapid Road i X-Surf

@Kilos, post #12


Chociaż ta wersja RapidRoad jest fizycznie zgodna z wersją na clockport, nie może być stosowany w tego typu złączach. Wersja ta działa tylko z portem rozszerzeń karty sieciowej X-Surf-100.


link

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 12:33:03 przez Dorian3d
[#14] Re: Rapid Road i X-Surf

@Dorian3d, post #13

phi, to słabo
[#15] Re: Rapid Road i X-Surf

@Hexmage960, post #9

Rapid-Roady, X-Surfy to profanacja.
Co ta genialna myśl wnosi do tematu wątku?
[#16] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #10

Próbowałeś na obu portach USB? Mi jeden dziś nie wykrył pendrive-a.
[#17] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #1

Dzisiaj testowałem ten przypadek i potwierdzam, że wersja na clockport nie chce wykrywać urządzeń po podłaczeniu do karty X-Surf-100 poprzez dedykowane złącze. Zwykła wersja RR dla X-Surf-100 działa bez problemu. Zgłosiłem tą sprawę do IComp i czekam na odpowiedź - może coś wniesie do tematu.
[#18] Re: Rapid Road i X-Surf

@ITU, post #17

Jens mi napisał, że pewna partia RR X-Surf enabled ma tam jakiś błąd i podlega wymianie. Mam mu wysłać numer seryjny swojego.

Uh, ogólnie jego zabawki od kilku lat trochę się "ztaczają"... szkoda.
[#19] Re: Rapid Road i X-Surf

@_arti, post #18

Moj świeżo zakupiony zestaw działa tylko w trybie z2. Inaczej sterownik RR nie uruchamia się. Działam na 060 w CS1
[#20] Re: Rapid Road i X-Surf

@Risc, post #19

Ten (lub podobny) problem nazywany ogólnie NAK timeout jest dyskutowany w wątku poniżej, a to konkretny post gdzie Jens napisał o nowym sterowniku, może spróbuj:

http://eab.abime.net/showpost.php?p=1114364&postcount=593
[#21] Re: Rapid Road i X-Surf

@Davka, post #20

OK. dziëki ruszyîo z sterownikiem w wersji 1.7.
jak ja to mogîem wczoraj przy instalacji przeoczyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem