kategoria: A2000/A3000
[#1] [birdie] crash po wczytaniu patternu
Czy ktoś miał taki problem z Birdie? Program sam startuje (wyświetla się animacja rotującej papugi) ale jak tylko podam ścieżkę do obrazka, program po załadowaniu go wyświetla czerwone guru - 80000005. Ktoś miał coś takiego? Próbowałem z różnymi obrazkami - iff, jpg, gif. To samo. Czyżby birdie wymagało AGA?

Konfiguracja: goła A3000 + system 3.1.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 00:12:56 przez _arti
[#2] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@_arti, post #1

Ten Guru to dzielenie przez zero.
[#3] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@_arti, post #1

Jakie masz łatki zainstalowane? Z tego co pamiętam Magic Menu. A MCP masz? Może Birdie z czymś się gryzie.

PS. Sorki za nowy post.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 00:25:53 przez Hexmage960
[#4] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@Hexmage960, post #3

Mam już winowajce - customowa layers.library, którą miałem do testów w S-S.
[#5] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@_arti, post #4

Czy aby na pewno to jest to ? Też miałem taki crash, ale nie pamiętam co zrobiłem, a też używam najnowszej layers.library . Wydaje mi się, że dodałem przed birdie2000 C:Wait 2. Czy używasz visualprefs (własne gui) i trap all (własne gui reaction), jeśli tak to birdie2000 powinien być uruchamiany po nich.Jaką masz wersję Birdie ?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 08:50:19 przez HanSolo
[#6] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@Hexmage960, post #2

lub też dzielenie zera.
[#7] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@groovebox, post #6

Dlaczego dzielenie zera miałoby wywoływać Guru? 0/x = 0 dla każdego x różnego od 0...
[#8] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@_arti, post #1

Birdie odpalaj tuż po LoadWB w Startup-Sequence. Parametry i ładowanie skórek też dopisuj w tej linijce.
[#9] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@HanSolo, post #5

No chyba tak - usunąłem tę bibliotekę i działa. Gdy była załadowana, to niezależnie od innych patchy birdie się wieszało.
[#10] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@_arti, post #9

W sumie okazało się, że Birdie działa z tą biblioteką jeśli jest uruchomione przed LoadWB czyli na przykład z user-startup OK
[#11] Re: [birdie] crash po wczytaniu patternu

@_arti, post #10

To ma być uruchamiane przed loadwb zdaje się, że nawet w dokumentacji jest tak napisane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem