kategoria: A4000
[#31] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #30

Podstawowa wersja chyba czyta z kickstartu.
Zobacz, czy w katalogu devs jest scsi.device 44.2
Jeśli tak, to trzeba dodać linijkę C: LoadModule devs:scsi.device

Trzeba też dodać linijkę z dopiskiem SKIPROMMODULES, tylko nie pamiętam co jeszcze trzeba wpisać, na pewno scsi.device, żeby nie ładowało go z kickstartu.

Norbert, gdzie jesteś?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 13:35:02 przez SuperBuster
[#32] Re: Dysk 128 GB

@SuperBuster, post #31

Z tym że w KS jest bodajże 40.12, a tu jest na bank 44.2 bo sprawdzałem to nie raz dla pewności.
[#33] Re: Dysk 128 GB

@SuperBuster, post #31

FailAt 21
C:Loadmodule >NIL: DEVS:scsi.device
[#34] Re: Dysk 128 GB

@Dorian3d, post #33

A czy przypadkiem w 3.9 nie ma ROMUPDATE, w którym jest nowszy scsi.device?
[#35] Re: Dysk 128 GB

@Dorian3d, post #33

A jak wyłączyć wczytywanie scsi.device z kickstartu? Czy nie trzeba?
[#36] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #34

To jest chyba w boingbagu 1 lub 2
[#37] Re: Dysk 128 GB

@SuperBuster, post #36

A ja mam tam 3 boingi zainstalowane.
[#38] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #37

No to coś nie tak się zainstalowało. Wybierałeś opcję ROM-Update w czasie instalacji? Przy instalacji boingbag 2 trzeba chyba ręcznie edytować s-s, instalator o to pyta. Wtedy możesz sam wybrać, jakie moduły ma uruchamiać, a jakie pomijać.
[#39] Re: Dysk 128 GB

@SuperBuster, post #38

Nie pamiętam już procesu instalacji bo było to dawno. Wiem tylko że na jednym dysku działa bez problemu, na tym z którego są te zdjęcia, z tym że jest to dysk 5,5 GB, a tutaj lipa. ROMUPDATE raczej zostało jak było w domyśle, czyli włączone (jak pamiętam to tam chyba instalator uprzedza że robisz to na własne ryzyko i nie ma gwarancji że będzie ok, ale mimo to jest ok). NIe pamiętam abym coś musiał modyfikować w s-s bo gdyby było to wymagane to bym to zrobił. Jedyne zmiany jakie tam wprowadziłem to dwie pierwsze komendy dla karty ACA.
[#40] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #39

Dobra, wróciłem do domu, usiadłem do tego jeszcze raz i oto co następuje:
-po primo scsi.device w OS3.9 to wersja 43.43 (jakim sposobem pokazywało mi wcześniej 44.2 to nie wiem)
-po wgraniu wersji 44.2 system startuje ale nadal nie mogę sformatować partycji opcją szybkiego formatu
-puściłem format normalny i na razie idzie ale to potrwa, zobaczymy...

No i d..a, cylinder 20801 i koniec formatowania.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 20:09:46 przez nostrum666
[#41] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #40

Hmm.
Może to jednak dysk jest winny? Na jakiej to jest Amidze, jaki kontroler dysku? scsi, czy ide?
Jakie parametry masz w hdtoolbox?
Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 21:18:26 przez SuperBuster

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 21:19:44 przez SuperBuster
[#42] Re: Dysk 128 GB

@SuperBuster, post #41

Amiga 1200 ACA1221 28MHz 63MB, KS3.1, IDE.
Po paru nieudanych próbach udało mi się stworzyć 2 partycję, czyli pierwsza 500 MB została jak było i druga czyli cała reszta i o dziwo to działa dysk się sformatował a teraz wrzucam na niego dane i jak na razie jakoś to idzie. Mam nadzieję że tak już zostanie. Co prawda nie tak to miało wyglądać, ale najważniejsze że działa. Wydaje mi się że coś mam nie tak z tym 3.9 bo znowu po utworzeniu i sformatowaniu tego dysku dostawałem komunikat taki, jaki wcześniej, ALERT itd, a kiedy wrzuciłem ClassicWB (3.1) to wszystko działa. Kusi mnie żeby spróbować tutaj jeszcze porobić partycje, ale obawiam się że znowu będzie się wieszało więc póki co zostawię jak jest, wszystko na jednej partycji, o ile nie będzie problemu gdy już ją napełnię danymi. Zobaczymy.
Ups, rozpisałem się a tu znowu się coś zawiesiło... Chyba jednak dysk szwankuje.
[#43] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #42

Nie chce mi się już z nim walczyć bo chyba faktycznie będzie uszkodzony. Kupię inny dysk bo chyba będzie łatwiej.
[#44] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #43

Nie przejmuj się. Ja walczę z głupią CFką 8GB, aktualizacja WHDload i nagle partycje oszalały, Na PPA brak jest artykułów wyjaśniających jak krowie na rowie co i jak, tylko puszczane linki z niedokładnie takim samy problemem. Nikt nie chce łatwizny ale więcej artków by się przydało.
[#45] Re: Dysk 128 GB

@BomberMAX, post #44

Co racja to racja. Gdyby nie to że moja CF 4GB (nie chcę z nią nic kombinować pod kątem zmiany systemu plików itd, bo jest stabilna jak skała i niech tak zostanie) jest już pełna pewnie też bym się tym nie bawił, ale myślę że warto spróbować dysku i systemu plików PFS3 jako że SYSINFO pokazało mi transfer rzędu 3,6 MB na partycji systemowej, więc chcę włożyć teraz dysk do AMIGI. Zresztą dałem ogłoszenie do giełdy. Kupię dobry dysk i jazda z tematem.
[#46] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #45

Samo użycie karty CF to proszenie się o niespodzianki... Tylko SD, Panie i Panowie. Albo dysk talerzowy, o ile ktoś lubi ten klimat i ma zapas pary w zasilaczu.
[#47] Re: Dysk 128 GB

@Krashan, post #46

Ja chyba ogłupieje. Kupiłem nowy dysk. Sprawny. Tworzę partycję systemową, instaluję WB39, tworzę nowe partycje i znowu się wiesza przy formatowaniu. O co tutaj chodzi...
[#48] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #47

Robisz pełny czy szybki format ?
[#49] Re: Dysk 128 GB

@Norbert, post #48

Szybki, pfsformat i zwykły, systemowy. I zawsze to samo. Udało mi się sformatować drugą partycję (DH1:) ale nie wiem jeszcze czy działa. Przerzucam teraz na nią dane. Przy próbie formatu kolejnych jest znowu zwis.

Dodam tylko że dysk 40GB, system ClassicWB (scsi 44.2), KS3.1. pod WB3.9 jeszcze gorzej bo nawet nie chciał mi sformatować tej drugiej partycji.

Sytuacja wygląda podobnie jak poprzednio. Mam dysk systemowy (500 MB, PFS3) i on działa. Mogę sformatować drugą partycję ale po przekopiowaniu na nią około 400 MB (czyli tak jak było z poprzednim dyskiem) mam zawiechę systemu i koniec. Wnioskuję że to nie będzie w takim razie wina dysku, więc czego?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 17:44:04 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 17:56:16 przez nostrum666
[#50] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #49

Przepraszam za post pod postem. Wgrałem scsi.device 43.45 by Chris Toni i udało się sformatować. Zobaczymy co będzie dalej.
[#51] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #50

Czas na wnioski:
-po pierwsze głupota nie boli
-po drugie ośli upór nie zawsze jest gwarantem sukcesu, gdybym posłuchał wcześniejszej sugestii i sprawdził inną wersję scsi.device zamiast trwać zawzięcie przy 44.2 zaoszczędziłbym dużo czasu i trochę kasy wydanej na kolejny dysk (niepotrzebnie)
-scsi.device w wersji 43.45 jest wolniejsze niż 44.2 (w tej chwili mam około 2,2 MB odczytu z dysku wg SysInfo) ale działa i wygląda na to że jest stabilne

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Mam jeszcze pytanie (pewnie też głupie bo wydaje mi się że nie powinienem już kombinować), czy już teraz po formacie i przerzuceniu danych na dysk bezpiecznym będzie wrzucenie scsi 44.2 czy lepiej nie kombinować i zostać przy tym co jest (nie chciałbym sobie znowu czegoś popsuć przez swój upór).
[#52] Re: Dysk 128 GB

@nostrum666, post #30

dziale MorphOS nie ma takiego wątku - tutaj pozwolę sobie zadać pytanie ;)
jaki jest najlepszy FS dla MorphOS i partycji pow. 128GB ? - nie chciałbym dzielić dysku na 2+1 partycję (1 partycja HFS dla /boot)

Pozdrawiam
Paweł

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:57:14 przez ch0mik
[#53] Re: Dysk 128 GB

@ch0mik, post #52

Zadaj pytanie w dziale MorphOS

Tu masz odpowiedz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem