kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#1111] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1106

Zastanów się:
- piszesz o chłopaku, który obraca się w tym światku od dłuższego (niż Ty) czasu, odwiedza imprezy (międzynarodowe),
- 35 eurasi w ujęciu MIĘDZYNARODOWYM to jest nic, a Sordan operuje nie tylko na lokalnym rynku, więc dla biedaka (jak Ty pewnie), te 1xx złoty za rozszerzenie pamięci do A600 to już tzw. "żydoneria" (BTW: na to też jest paragraf, ale nie o straszeniu tu mowa jeno o szacunku), jeśli chcesz wiedzieć, to ja w zeszłym roku u nas kupiłem podobne rozszerzenia, za ~80zł + wysyłka, z czego dwa miały odlutowane nóżki, a jedno nawet spaliło mi płytę główną A600, i co? (cena + gwarancja) = (cena - gwarancja) to jest to samo wg Ciebie? zastanów się co piszesz.

Wiecie co, takie rzyganie kogoś-ktosia, co siedzi mniej niż rok na forum, staje się nagminne.
Ja osobiście takich czopków bym stąd wywalił bo to się zaczyna robić naprawdę żenujące...
[#1112] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #1110

[#1113] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1112

Od strażaka....
[#1114] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1112

[#1115] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1114

ACA 1233n 030/40MHz 128MB RAM MMU
http://allegro.pl/showItem2.php?item=6739505482
[#1116] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1114

O kurde...A któż to tak szasta gotówką :D...
Chce tylko powiedzieć że już kilkoro userów stąd mi doniosło że właściciel aukcji robi ze mnie wariata a z siebie pokrzywdzoną ofiarę pomówień :D Powiedziało mi to już 3 osoby niezależnie więc wątpię że to kłamstwa. Każda z nich pytała się o wyjaśnienie tej sprawy z Amigą i każda z nich otrzymała inna bajeczkę z podobnym morałem....Szczerze to zwisa mi to i powiewa ale ktoś powinien odstawić tabletki albo brać tylko pół bo szkodzą ewidentnie na głowę :D

Jeszcze tylko powiem że a1200 która wystawiłem Czesława poszła sobie za 920pln czyli w dość rozsądnej cenie ja na obecne czasy....Gdybym napisał wielkimi literami do kogo należała i że to mega biały kruk to sprzedałaby się pewnie za 2 razy tyle jednak nie jestem żadnym Januszem Amigowego biznesu i tym bardziej nie wywalę tej amigi przez okno :D

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 02:42:05 przez FeRu
[#1117] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1112

dobre bo polskieszeroki uśmiech
Może na fali sprzedam swojego elboxa
[#1118] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Risc, post #1117

Mam.zupełnie odwrotne doznania w kwestii tej karty
[#1119] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tom Rain, post #1111

Nierozumiem powagi gów-noburzy.
Cieszę się bardzo że znajoma Ci osoba jest bardzo Ci bliska i przepraszam że ją obraziłem, poniekąd również Ciebie, jak widzę.
Co do paragrafów- nie strasz nie strasz bo się ze....z. Mówiąc o czyimś nazwisku że może przynależeć do jakiejś narodowości nikogo nie obraża, chyba że w Twoim mniemaniu być Żydem jest samo w sobie obraźliwe?
Nie znałem kolegi i skoro ma pozytywny wkład w społeczność Amigową należy mu się szacunek. Odruchowo wziąłem go za Janusza Biznesu, bo ten wątek o nich jest- w gruncie rzeczy, za co już przeprosiłem.

W zdaniu o wyrzucaniu czopków siedzących krócej niż rok na forum zauważyłem odnośnik do obecnego i przeszłego światka sprzętów marki Commodore. Bo z jednej strony słychać o "bańce" o braku nowych, z drugiej strony chcesz wyrzucać czopków.
[#1120] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

[#1121] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #1110

FeRu dzięki za kartę, śmiga jak złoto. Musiałem zrobić timing fix na płycie 2B bo były zwisy.
przy okazji porównanie ACA1221ec do GVP 1230 Jaws 68030/50


link

link

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 14:36:19 przez Arturo
[#1122] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tom Rain, post #1111

OK
[#1123] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Arturo, post #1121

Ciesze się że jesteś zadowolony. Oby Ci służyla jak najdłużej.
Zaryzykowałem z kupnem i się opłaciło...Jest to jedna z najmocniejszych 030 taktowanych 50MHz takze śmiało mozesz odpalać Dooma...Jedyną jej wadą są te ramy GVP ale te 8MB i tak póki co są wystarczające.
Moja amiga to też rewizja 2B i po niedzieli wysyłam ja Architektowi na recap plus timing fix zeby mieć spokój na długie lata.
Polecam Ci przykleić radiatorek na procka bo to jest karta gdzie wszystkie elementy znajdują się po wewnętrznej stronie amigi po podłączeniu,wiec po jakimś czasie robi się w środku ciepło a 030 znany jest z tego że lubi się rozgrzać,także jak masz radiatorek z chipsetu z płyty głównej albo jakiejs starej pasywnej grafiki to śmiało przyklej na kleju termoprzewodzącym.

Wow Wampirek za 90 Funciaków
Wampir do a600
[#1124] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Arturo, post #1121

ACA1221ec może pracować na 42MHz, a to jest wynik z jakiej konfiguracji 28MHz(sysinfo-31.60MHz)?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 15:41:26 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 15:55:42 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#1125] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1124

28Mhz
[#1126] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Ove, post #1125

Widać obudowa z kickstartu nie przypadł do gustu.
Dwukrotnie wyższej ceny nie skomentuję.
[#1127] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1126

[#1128] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1126

Zdaje się że to tutejszy kolega flops, bo na giełdzie ppa jest identyczne ogłoszenie z podobną ceną a i lokalizacja się zgadza.
17.03 21:35, flops
Sprzedam:
(...)
-> Nowa przeźroczysta obudowa z kampanii 500pln
[#1129] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@lekarz_med, post #1128

To nie jest ważne kto.
Ma to dla Ciebie znaczenie? By wskazać palcem "to on"?
Jeżeli jest problem nie musisz robić wojny, jak to pokazałeś w swoim poście odnosząc się do sprzedaży Artiego - co moim zdaniem było poniżej krytyki.
Jeżeli chcesz wskazać, że piętnowanie "handlarzy", ludzi zarabiających na sprzęcie retro nie powinno mieć miejsca, nie trzeba przedstawiać dokładnie, że ktoś inny to robi pisać postów, wskazywać palcem.
Subtelność i dobór odpowiedniego słownictwa, bez napiętnowania poszczególnych osób, tym bardziej obrażania może przynieść lepszy rezultat - nie sądzisz?
Od lat siedzisz, wprowadzając hejt, napiętnowanie, agresję, często widać jakbyś był socjopatą, który nie potrafi skończyć i nakręca się gdy ktoś pisze dość.
Nie myślisz czasami by skończyć tego typu przepychanki, potyczki, hejt?
Nie jesteś głupi, jesteś inteligentnym człowiekiem, a nie wiesz ile energii zużywasz na to by doprowadzić siebie do takiego stanu? Wykorzystał byś go w inny sposób, np. pomoc chorym dzieciom, starszym osobom, ludziom w hospicjum. Jakbyś zamienił tą negatywną energię na pozytywną, to z zdziwiłbyś się ile byś zdziałał.
Nie jestem za Tobą anie nie jestem przeciwko, stoję obok i widzę jak marnujesz swoją energię.
OK
[#1130] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1126

Podobnie na ebayu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 13:13:22 przez SuperBuster
[#1131] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@SuperBuster, post #1130

ale brzydka ta obudowa fuuuj
[#1132] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1119

Nie obraziłeś mnie, tylko kogoś, kto ma dłuższy staż w amigowym światku, i stąd mój wywód.
Ja tu nie jestem od straszenia paragrafami, choć Ci co mnie znają wiedzą w czym siedzę
W straszeniu paragrafami to się inne wybitne jednostki specjalizują

Głównie mnie wkurza to, że te "czopki" z nikczemnym stażem atakują kogoś, kogo w gruncie rzeczy nie poznały, nie znają i nie mają świadomości co dana osoba wniosła/wnosi do naszego małego światka. I to tylko o to chodzi.

Także piwo i wracajmy do głównego wątku.
Pozdrowaśki :)
[#1133] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tom Rain, post #1132



Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 14:14:18 przez Blendor
[#1134] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Blendor, post #1133

O co chodziło z tym wojskiem i jedzeniem co go skasowałeś?
[#1135] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1134

Bo Tom Rain nie jest wojskowym
[#1136] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1129

Ma to dla Ciebie znaczenie? By wskazać palcem "to on"?

TAK ok, racja
[#1137] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@lekarz_med, post #1136

Mógłbyś lekarz usunąć treści polityczne ze swojej stopki? Nie rozumiem po co mieszać politykę w brać Amigową? Nie interesuje mnie Twoja opcja a ja swoją się nie chwalę.
P.S. Nie wyskakuj z tekstem że jestem z PiS'u bo nigdy na nich głosu nie oddałem...
[#1138] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1137

Można kupić obudowę do A2000, do środka wrzucić płytę od 500, da radę ? :)


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 20:33:37 przez fotoman
[#1139] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@fotoman, post #1138

Coś ci się źle wydaje. To jest ten sam model stacji ale fizycznie są to różne egzemplarze - różne numery seryjne, zabrudzenia i ryski.
[#1140] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@amigachelm, post #1139

MAsz rację, jak już się przyjrzałem i zorientowałem, to zmieniłem pościk (przepraszam) aby nie wprowadzać zbędnego zamieszania.
A odnośnie po edycji, to ciekawa rzecz, da radę wrzucić płytkę od A500 do obudowy od A2000 ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem