kategoria: A1200
[#1] FastExec
Witam brać Amigową.
Ostatnio odkurzyłem moją A1200 coby sobie z kumplami pograć jak za dawnych czasów w Sensible Soccer. Wszystko działało jak się należy do dzisiaj. Bawiłem sie grami z WHDLoad i po wyjściu z jednej z nich zamiast zbootowania systemu otrzymałem komunikat:
C:FastExec failed returncode 10
Nie wiem o co biega i jak to naprawić bo ostatnio takie problemy rozwiązywałem jakieś 15 lat temu. Dodam, że gdy pod owym komunikatem wpiszę loadwb to system się załaduje w bardzo okrojonej wersji. Normalnie mam kupę wodotrysków, jakies newicons itp. dodatki. Teraz nawet FileMastera nie mogę odpalić bo krzyczy, że za mało ramu.
Jak to ogarnąć? Wiem, że ten wpis jest w startup-sequence, ale dlaczego nagle się wysypał?
Moja konfiguracja to Apollo 68040/33MHz z 16MB ramu bodajże, dysk 3,5'' i Cd-rom. Wszystko w klasycznej obudowie (oprócz CD).
[#2] Re: FastExec

@Falcon, post #1

Ja bym obstawiał że karta nie widzi pamięci fast, wyjmij pamięć i kartę, przeczyść złącza krawędziowe, może pomoże.
[#3] Re: FastExec

@agrajek, post #2

Dziś zdemontowałem kartę, przeczyściłem styki, od fastu również i nic to nie dało. Wygląda na to, że pamięci fast nie widzi (padła?) bo po wpisaniu showconfig nic nie ma na temat fastu, a chyba powinno być, no nie? Zerknijcie na foto:

[#4] Re: FastExec

@Falcon, post #3

no nie widać, a powinno.
[#5] Re: FastExec

@groovebox, post #4

OK, skoro padł to lipton. Może ktoś polecić jakiegoś zaufanego sprzedawcę takiej kości? Patrzyłem na allegro, ale znalazłem tylko dwustronną kość, a ona, z tego co pamiętam, nie wejdzie do mojego turbo, mam rację? Mam nadzieję, że padła tylko kość, a nie coś na karcie odpowiadającego za jej obsługę.
[#6] Re: FastExec

@Falcon, post #5

może wejdź najpierw do działu giełda i zamieść ogłoszenie, że chcesz taką kupić.
[#7] Re: FastExec

@Falcon, post #5

Ja mam jakieś dwa simmy jednostronne w domu, chyba po 32MB, ale nigdy na niczym nie sprawdzałem.

Pytanie brzmi, czy to faktycznie wina kości, czy czegoś innego.
[#8] Re: FastExec

@Falcon, post #5

Na twoim miejscu uderzyłbym z prośbą do Stachu100 z diagnostyką karty, w sumie to specjalista od apollo. Powinien też mieć sprawne simy.
[#9] Re: FastExec

@amigachelm, post #8

Na początek to upewnię się czy to wina ramu i postaram się załatwić / kupić taki simm. Wiecie może ile maksymalnie ramu obługuje moja karta?
A co do kolegi Stachu100 to częsty z niego gość tutaj? Może by coś podpowiedział z własnego doświadczenia co mogło ewentualnie paść.
[#10] Re: FastExec

@Falcon, post #9

W Apollo jeden slot simm obsłuży 32mb
Z modem 64mb.
[#11] Re: FastExec

@Falcon, post #9

Wiecie może ile maksymalnie ramu obługuje moja karta?

Z tego co wiem to max. 32MB na jednym slocie, po hardware hack więcej (64MB na slot pamięci?)
[#12] Re: FastExec

@Falcon, post #5

Mam trochę tego. Mogę wysłać kilka, sprawdzisz i odeślesz co niepotrzebne. Napisz na priv.
[#13] Re: FastExec

@Falcon, post #1

Problem (chwilowo?) rozwiązałem dociskając układy mach na karcie - przyjaciólka ruszyła, ciekawe na jak długo. Popowiedział mi Stachu100, że to może być ich wina i rowiązaniem będzie wlutowanie ich na stałe.OK
[#14] Re: FastExec

@Falcon, post #13

Czyli gniazdo do wyczyszczenia?
[#15] Re: FastExec

@perinoid, post #14

No właśnie chciałem się za to wziąć i wyciągnąć te układy z podstawek, ale nie wiem jak się za to zabrać. Z pewnością ktoś z Was już to robił i podpowie jak to zrobić, w których miejscach najlepiej podważać i czym.
[#16] Re: FastExec

@Falcon, post #15

Do tego są specjalne narzędzia. Wyciąganie śrubokrętem lub czymś innym może się źle skończyć.
[#17] Re: FastExec

@Tomski, post #16

Podpowie mi ktoś jak tu się edytuje tytuł tematu? Bo ten teraz już nie pasuje za bardzo i chciałbym go zmienić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem