kategoria: A500
[#1] Uszkodzona A500 brązowy obraz
Witam wszystkich forumowiczów :P
Piszę do Was z pewnym problemem. Niestety Amisia (na szczescie nie moja hehe) po podłączeniu wyświatla obraz brązowy. Dyskietka na ekranie jest, komputerek startuje, tylko obraz brązowy :<. Mój nauczyciel dał mi ją do naprawy i zaraz po otwarciu jej zobaczylem dwa spalone rezystory przy wyjściu Video(R405 i R406). Wymieniłem je, ponieważ pomyślałem, że przyczyną ich spalenia się było podłączenie przewodu do wyjscia wideo podczas pracy urządzenia :/ . Niestety po podłączeniu zasilania rezystor 405 znowu się spalił. Początkowo myślałem, że to wina tego, że rezystor pod względem mocy był za mały(1/4w) więc kupiłem nowy. Niestety i z tego po kilku sekundach poleciał dym i obraz ciągle biały. Co może być nie tak? jakieś zwarcie w układzie hmm? :/ Dodam tylko że wartość prądu el. w tym miejscu była rzędu 1A.
Pozdrawiam
[#2] Re: Uszkodzona A500 brązowy obraz

@ciasteekk, post #1

Poczytaj:
http://www.ppa.pl/forum/amiga/33120/amiga-500-rev-5-problem
W tamtym przypadku rozwiązaniem była wymiana kondensatorów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem