kategorie: A1200, A500, A600
[#1] Czym sprawdzić klawiaturę?
Cześć!
Mam takie pytanko ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedniego softu: czym mogę sprawdzić Amigową klawiaturę? Chodzi mi o coś bardzo prostego, żeby wyświetlało jak wciskam klawisz. Advanced Amiga Analyzer niestety nie posiada testu klawy.
[#2] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@shirozuki, post #1

link kme



Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 22:56:16 przez Dorian3d
[#3] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@Dorian3d, post #2

Właśnie o coś takiego chodziło.
Serdeczne dzięki!
[#4] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@Dorian3d, post #2

A nie będzie prościej palcami Sorki za głupawkę.
[#5] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@shirozuki, post #1

Advanced Amiga Analyzer - możliwość sprawdzenia wszystkich klawiszy. Sam naprawiałem folię w A500 i nie wszystkie działały (tak przynajmniej myślałem) przez to sprawdzałem i naprawiałem ścieżki na folii, które jednak były sprawne. Niektórzy piszą, że SHELL wystarczy, nie zgadzam się z tym, całej klawiatury nie sprawdzisz z poziomu SHELL, sporo zależy też od obłożenia klawiatury i ustawień.
[#6] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@shirozuki, post #1

Potrzebuję Waszej pomocy!
Zakupiłem A1200 i jest w niej problem z klawiaturą (po to potrzebny był ten programik ;))
Nie działa kilka przycisków po lewej stronie klawiatury, od ESC do Alt'a. Gdzie mogę szukać przyczyn? Jestem zielony w A1200 więc proszę o radę..
Rozebrałem klawiaturę, przesłuchałem ścieżki pod nią i wszystkie klawisze są OK. Kontakt przez taśmę z mobo też jest. Co dalej? Jakiś układ leży?

Dodam jeszcze, że CAPS LOCK też nie działa a diodka przy starcie się zapala.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 20:04:33 przez shirozuki
[#7] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@shirozuki, post #6

Nie mam schematu klawiatury dla A1200 ale wg schematu do A600 uszkodzona jest zapewne linia 15 odpowiedzialna za Esc, tyldę, tab, caps lock.
[#8] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@jimmy, post #7

Chciałbym, żeby to była taśma, ale przedzwoniłem ją i wszystko gra :(
[#9] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@shirozuki, post #8

Może być problem z kontaktem w złączu na płycie głównej.
[#10] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@shirozuki, post #1

Tym programem też można sprawdzić klawiaturę (i nie tylko): link.
Tutaj można pobrać skompilowaną paczkę, między innymi obraz ADF: link
[#11] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@poweredjj, post #10

Dzięki wszystkim za pomoc, sam nie wiem już co jest, rozkładam ręce. Na złączu też wszystko zdaje się być OK. Poszukuję teraz nowej folii lub całej klawiatury do A1200 żeby wykluczyć problem z samą klawiaturką, jeśli ktoś coś to wystawiam ogłoszenie na giełdzie :)
[#12] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@poweredjj, post #10

Sprawdziłem klawiaturę, bo reset nie działał. Wyszło mi coś takiego:

Na razie nie mam czasu, żeby rozebrać klawiaturę, ale w przyszłym tygodniu się za to zabiorę. Ktoś ma jakiś pomysł w czym jest problem? Raczej nie gumki, czy któraś linia na folii przerwana? Czy sterownik?
[#13] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@Dziubek, post #12

Tak jak juz ktos wspomnial. Moze to byc brak kontaktu przy samym zlaczu w plycie glownej. Jesli wiadomo ktora to linia to mozna ja delikatnie pogrubic specjalnym posakiem do naprawiania sciezek. Powinno pomoc.
A jak nie to jest taki spec co ci to zrobi
[#14] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@Danielire, post #13

delikatnie pogrubic specjalnym posakiem do naprawiania sciezek

Jaki to pisak? Może jakiś link?
A jak nie to jest taki spec co ci to zrobi

Kto?
[#15] Re: Czym sprawdzić klawiaturę?

@Dziubek, post #14

Jesli chodzi o pisaki to na przyklad taki

link

A spec to pan Marian Caban - gosc z allegro co sprzedaje stacje dyskietek przerobione pod Amigi. Klawiaturki dla niego nie straszne. Odezwij sie do niego przez allegro to ci odpisze

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 12:57:37 przez Danielire
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem