kategoria: CDTV
[#1] Klawiatura CDTV
Zastanawiam się czy można przerobić układ klawiatury.
Np z niemieckiej na angielską.

Chciałbym kupić klawiaturę. mam ofertę na niemiecką ale w przyszłości chciałem włożyć do niej klawisze z układem UK.

Nie jestem mocny w temacie, ale czy ew. przewalutowaniem scalaków z A500 (z klawiatury) załatwi sprawę? nie miałem nigdy do czynienia z CDTV i nie wiem jak ta klawiatura wygląda od środka.

A może inny sposób? Ktoś się zetkną z czymś takim. Gdzieś widziałem że jakiś model Atari był tak przerabiany (klawiatura).

Dajcie znać :)

Dzięki
[#2] Re: Klawiatura CDTV

@Terf, post #1

Przecież to nie elektronika steruje układem klawiatury a system operacyjny. Co najwyżej jak kupisz układ klawy germański a będziesz używał systemu operacyjnego angielskiego to aby uzyskać "y" naciskasz "z" i odwrotnie. Nic nie musisz lutować i przeprogramowywać w klawiaturze.
[#3] Re: Klawiatura CDTV

@Terf, post #1

Klawisze są takie same, w anglojęzycznych programach/grach układ jest tylko ang.
[#4] Re: Klawiatura CDTV

@kubaslonka, post #3

OK dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
[#5] Re: Klawiatura CDTV

@Terf, post #4

Czy da się klawiaturę z CDTV używać z A2K? Chciałbym oryginał, ale przy tych cenach to mi szkoda.
[#6] Re: Klawiatura CDTV

@Dziubek, post #5

[#7] Re: Klawiatura CDTV

@Norbert, post #6

Tyle ze rozpis sygnalow na wtyczce klawiatury CDTV jest taki:

link
[#8] Re: Klawiatura CDTV

@Phibrizzo, post #7

To warto byłoby poprawić artykuł "klawiatura na smyczy"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 14:27:48 przez Norbert
[#9] Re: Klawiatura CDTV

@Norbert, post #8

Do tego klawaitura z CDTV do CD32 nie pasuje- plastikowy bolec we wtyczce CDTV jest przesunięty o 1mm w stosunku do CD32.
[#10] Re: Klawiatura CDTV

@amigachelm, post #2

Hej,

Raz jeszcze.
mam układ klawiatury niemiecki.

wkładam workbench 1.3 z dyskietki do CDTV.
Odpalam Notepad, shell - i układ jest niemiecki.
Gdzie to zmienić, aby a niemieckiej klawiaturze był układ angielski?
[#11] Re: Klawiatura CDTV

@Terf, post #10



Dodaj w ToolType Icony KEYMAP=USA. Tylko wciśnij ENTER.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 21:55:09 przez TechNineWonder
[#12] Re: Klawiatura CDTV

@TechNineWonder, post #11

No tak, ale to zmiana tymczasowa. Dodatkowo po warunkiem że z katalogu devs:keymaps/ jest plik USA.

Lepiej w s-s dyskietki z WB zmienić linijkę setmap na USA, albo w ogóle wykasowac linijkę ( ewentualnie dać średnik na jej początku.
[#13] Re: Klawiatura CDTV

@Norbert, post #12

Podpinam się pod: czy młoteczki z klawiatur A500 pasują do klawiatury CDTV, jeżeli tak to z której wersji - bo różne młoteczki występują w klawiaturach z podwójną folią i z pojedynczą (pomijam pierwsze wersje Amigi 500). Jeden młoteczek mam w kawałkach. Klawiaturę dostałem w zamian za Goteka HXC + LCD + pendrive. Stan klawiatury dobry - do wyczyszczenia, po za tym jednym młoteczkiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem