kategoria: Programy
[#1] Intuition is attempting to reset
Intuition is attempting to reset the
Workbench screen. Please close all windows, except drawers.

Wyskakuje mi taki Reguest po instalacji ClassicWB P96 na Amidze na UAE pokazuje się dopiero po instalacji SAGA. Do tego znika folder Workbench i ikony są porozrzucane.

Wpadłem na pomysł aby dodać do SS SnoopDosa i zobaczyć może coś pokaże ale po dodaniu:

IF C:SnoopDos
EndIF

SnoopDos nie startuje, pewnie źle edytuje SS.

Bo co może być z tym Intution nie tak i brakiem folderu WorkBench?
[#2] Re: Intuition is attempting to reset

@TechNineWonder, post #1

Taki komunikat jest związany z preferencjami Workbencha i poleceniem "iprefs".
[#3] Re: Intuition is attempting to reset

@RomanWorkshop, post #2

Przed linią c:iprefs w startup-sequence nic nie powinno wyjść na konsolę, sprawdź czy wszystkie wcześniejsze polecenia mają wyjście przekierowane do >NIL:
[#4] Re: Intuition is attempting to reset

@vojo, post #3

Nie wiem o co chodzi z tym wyjściem, ale tak wygląda moje SS.


link


link
[#5] Re: Intuition is attempting to reset

@TechNineWonder, post #4

Chodzi o to, że każdy program ma swoje standardowe wyjście (stdout), na które wypisywane są komunikaty / błędy wypisywane przez ten program. I jeżeli nie przekierujesz tego wyjścia gdzieś indziej, to najczęściej jest to okno konsoli.
A system Amigi działa tak, że gdy jakiś program próbuje coś pisać na stdout, to jak nie ma konsoli na którą mógłby to wypisać, to otwiera nowe okno konsoli (CON: ) i tam właśnie trafiają wszelkie komunikaty.

No i kiedy masz już otwarte okno konsoli (otwarte bo jakiś program z startup-sequence coś wypluł), i uruchamia się C:IPrefs (wczytujący ustawienia systemu, np tryb ekranu), to masz taki komunikat z prośba o zamknięcie wszystkich okien, oprócz katalogów. To okno które mu przeszkadzam to właśnie ta konsola.

Aby uniknąć otwarcia okna tej konsoli, musisz zapobiec sytuacji gdy jakiś program w wyniku swojego działania lub błędu będzie chciał coś wypisac na stdout. Najprościej zrobić to, przekierowując standardowe wyjście z konsoli gdzieś indziej. Słuzy do tego w Amiga DOS operator ">". Przekierowywac mozna w różne miejsca, np do pliku (spróbuj w shellu wpisać np :
list C:

a potem:
list >RAM:wynik.txt C:


To drugie polecenie przekieruje Ci wynik działania polecenia list z konsoli do pliku w RAM:
A jeśli nie interesuje Cie, co dany program ma do powiedzenia, możesz przekierować jego wyjście do "nicości". Służy do tego urządzenie logiczne NIL:

Nawiązując do poprzedniego wykonaj:
list >NIL: C:

Wynik działania zostanie wrzucony do "czarnej dziury", w linuksie analogicznym urządzeniem jest /dev/null.

Wracając do Twojego problemu, któreś z poleceń które masz przed C:IPrefs coś pisze na konsolę, otwierając ją. Spróbuj dopisać do poleceń, które nie mają przekierowania do NIL: takie przekierowanie.

Na pierwszy rzut oka podejrzane są:

C:StackAttack (zrób C:StackAttack >NIL: )
C:PatchRAM (zrób C:PatchRAM >NIL: )
C:TagLiFE (zrób C:TagLiFE >NIL: )
C:IconBeFast 0 (zrób C:IconBeFast >NIL: 0 )

Nie wiem czy to któryś z tych, ale szansa jest, bo nie maja przekierowania.
Dodatkowo StackAttack odpala się 2 razy.

Dodatkowo widzę, że warunkowo odpalane są skrypty S:Maxmem-sequence i S:Bootmenu-sequence. Tam tez może coś siedzieć co otwiera konsolę.

EDIT:
I rozumiem że w startup-sequence która masz na dysku, nie ma tych krzaczków z pierwszej linii, bo jeśli tak to AmigaDOS tez otworzy konsole z błędem w stylu "niepoprawne polecenie" czy coś w ten deseń... I to tez wystarczy IPrefs krzyczał o zamknięcie okien.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 22:57:29 przez vojo
[#6] Re: Intuition is attempting to reset

@vojo, post #5

Nie ma, to wcisnęło mi się jak robiłem zdjęcie. Spoko dzięki, dzisiaj to już tego nie sprawdzę w ogóle to instalowałem jeszcze raz normalnie ClassicWB tak jak na stronie opisano. Czyli zrobiłem System.zip na DH0: i z dyskietki Install on Real. I było tak samo.

Gdy się rozpakowywało to widziałem błąd CRC w icon.zip. Ale nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego.

Ogólnie to wczoraj ten system miałem na karcie CF ale dziś powróciłem na dysk twardy bo CF coś zamula.

Jutra zainstaluje od nowa P96, to posprawdzam to co napisałeś dzięki.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 23:20:39 przez TechNineWonder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem