kategoria: A600
[#1] A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie
Właśnie dostałem wiadomość od gościa któremu sprzedałem swoją Amige 600 i powiadomił mnie że pojawił się problem.
Amiga za pierwszym razem uruchomiła się normalnie.Podczas wczytywania gry Road Rash na ekranie Highscore amiga się zawiesiła i po restarcie już się nie uruchomiła do ekranu startowego,tylko wisi na białym ekranie i mruga dioda Caps Lock.
Ja tą amige miałem u siebie ponad rok czasu i nigdy żadnego najmniejszego nawet problemu z nią nie było.
Nawet w wieczór przed wysłaniem do nowego właściciela grałem na niej w Desert Strike dobre 2 godzinki by mieć pewność że wszystko jest ok.
Jaka moze być przyczyna? Którys z kondków mógł paść trupem w trakcie transportu?
Cała przesyłka była bardzo dobrze zabezpieczona wieloma warstwami folii bąbelkowej, w oryginalnych styropianach więc nie wiem czy rzucali przesyłką w transporcie czy po prostu źle zniosła podróż i przez wstrząsy mogł paść któryś z kondensatorów.
Co prawda amige po raz pierwszy otworzyłem 3 tygodnie temu by ją przeczyscic z kurzu, jednak przez cały okres użytkowania nie dała ani jednego znaku że coś jest nie tak.
Takze liczę na jakieś wskazówki, bo chciałbym zeby nowy właściciel był z niej zadowolony tak jak ja byłem.
[#2] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@FeRu, post #1

to sa jakies jaja czy mi sie tylko wydaje?
[#3] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@selur, post #2

Żadne jaja. Napisał mi gosc ktory dostal dziś moją amige że ma taki problem,gdzie ja nigdy czegos takiego z nia nie doswiadczyłem po ponad roku eksploatacji...Dlaczego tu każdy taki podejżliwy jest o wszystko.Wszedzie tylko widzicie spiski albo handlarzy.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 21:18:55 przez FeRu
[#4] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@FeRu, post #3

"Dlaczego tu każdy taki podejżliwy"

bo wsrod nas sa agenci KGB i komunisci hide2
[#5] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@selur, post #4

Chyba raczej ludzie chorujący psychicznie na manie prześladowczą i paranoje wraz z urojeniami......

Poważnie chcę pomóc facetowi bo nie po to mu sprzedawałem moja amige żeby miał problemy tylko żeby mogł z niej korzystać.Gdybym wiedizał że cos jest z nią nie tak to bym nie proponował przecież wymiany na turbo z Movinem. Uzywałem jej 14 miesięcy i ani razu nie było z nią żadnego problemu więc chciałbym się dowiedzieć co mogło pójść nie tak że jej odwaliło.



Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 21:43:35 przez FeRu
[#6] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@FeRu, post #1

Aaaa. Desert Strike i Road Rash na dokładkę.
Znany problem z A600. pomysł

A tak na serio.
Ale bym się wjebał. Prawda feru?
Jak tak dalej pójdzie to zostaniesz spamerem roku na ppa
[#7] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@movin, post #6

No cóż niestety nie jestem jasnowidzem i nie spodziewałem się takich problemów z tą amiga, bo do tej pory działała u mnie dobrze calutki czas bez ani jednego objawu że coś się miało by stac złego.
Chciałem tylko się spytać kogoś kto ma doświadczenie z amigami by pomógł rozwiazać problem bo z tego co szukałem w sieci,to mogło być wiele czynników min zwarcie,wadliwy kabel RGB,kondensatory, cos z Kickstartem i jeszcze pare innych rzeczy.
Byłem drugim właścicielem tej 600tki i ani ja ani poprzedni właściciel nigdy nie miał z nią problemów,ale widzę że nawet prosba o pomoc to coś złego tutaj.
Takze możecie mi przyznać kazdy tytuł jaki wam się żywnie podoba, nie będę w ogóle juz się odzywał bo co bym nie zrobił wszystko źle albo spisek albo Bóg wie co....
Miałem nadzieję że to forum poważnych ludzi z pasją do komputerów Commodore i ze ktoś pomoże,jednak patrząc po reakcjach raczej niczego sensownego się nie dowiem.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 23:03:25 przez FeRu
[#8] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@FeRu, post #7

"Takze możecie mi przyznać kazdy tytuł jaki wam się żywnie podoba....bo co bym nie zrobił wszystko źle albo spisek albo Bóg wie co...."

nie wiem jak inni ale ja przyznaje ci tytul

NUDZIARZA ROKU 2017 OK
[#9] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@FeRu, post #1

Witam
skoro Amiga kończy na białym kolorze to znaczy ze nie powinno być tak źle.
Na 99 % to wina braku styku na kickstarcie. Wystarczy go wyjąc przeczyścić Izopropanolem
chipa i złącze i po poprawnym zainstalowaniu powinno być ok. Ale czy pacjent z tym sobie poradzi ?
PozdroOK
[#10] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@selur, post #8

Okej miałem się nie odzywać ale zrobię dla Ciebie wyjątek.....Gdyby nie avatar to bym pomyślał że pełnisz role tutejszego nadwornego błazna lub klauna który stara się żenującym humorem ocalić głowe przed gilotyną i widząc po osobach które ignorują twoje posty widzę że miałem po części rację.
Tytuł nudziarza powinienes przyznac sobie,dlatego że ziewam za każdym razem gdy czytam twoje odpowiedzi.

Także jeśli nie pojawi się żaden post na który otrzymałbym jakąkolwiek wskazówkę by pomóc nowemu uzytkownikowi Amigi proszę o zamknięcie tego wątku.

EDIT: Dzięki Viger. Też właśnie czytałem że to może być problemem. Tak powinien sobie poradzić bo dzwonił do mnie że rozebrał amige i był lekko zdzwiwiony że faktycznie jest w tak dobrym stanie amiga,że czyściutko zero rdzy i całutkie zaczepy oraz że kondensatory wyglądają jak nowe. Szukał problemu w koncdensatorach ale nie mogł niczego znaleźć.



Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 23:37:26 przez FeRu
[#11] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@FeRu, post #10

pelnie role nadwornego blazna a konkretnie




niestety to jest glebsze przeslanie, na pewno nie dla ludzi ponizej IQ 10
[#12] Re: A600 rev 1.5 Zawieszka w trakcie gry i Biały ekran po restarcie

@selur, post #11

O przyszłośc Polski albo raczej polaków nie ma się co martwic bo jak widać po niektórych reakcjach tutaj np twoich gorzej być raczej nie może...Faktycznie głębokie przesłanie żeby to rozszyfrować wystarczy IQ o punkt tylko większy niz jest potrzebny na prawidłowe wykonanie wdechu i wydechu.
Chyba ze zupełnie o co innego Ci chodziło...o to o czym tylko TY wiesz i nikt inny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem