kategoria: A600
[#1] Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty
Witam szanowne grono.
Kupiłem Furie EC020 rev.2 i niestety nie mogę jej zainstalować ( zamocować na procesorze ).
Użyłem naprawdę dużo siły i karta nie trzyma się procka.
Wymontowałem całą płytę wraz z demontażem ekranu żeby było stabilne i twarde podłożę i nadal nie udaje mi się jej zamontować. Prawie stanąłem na karcie i nic z tego.
stąd moje pytania:
Czy mieliście też takie problemy ?
Na jakiej rewizji płyty używacie Furii ? Może to wina tego ze mam rev.1.3
Czy karta u was pracuje przykręcona do płyty głównej ?
Z góry dzięki za porady.
[#2] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@viger, post #1

teraz już wiesz skąd ta nazwa
[#3] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@zmiennik, post #2

OK OK OK

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 22:05:31 przez snajper
[#4] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@viger, post #1

Nie wciskając karty centralnie. Ja swoją zakładam tak, że najpierw dopycham lewą stronę do końca, a potem niejako korzystając z dźwigni, dociskam prawą stronę. Potem siedzi tak, że można za nią komputer podnieść - i o to chodzi.
[#5] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@perinoid, post #4

Ehh no właśnie tez tak próbowałem ... z lewej , prawej i od dołu.
słychać jak część styków się ugina ale mimo to się nie udaje.
Już zrobiły się mini wgnioty na nóżkach od procka
[#6] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@perinoid, post #4

perinoid :
a na jakiej rewizji płyty masz tą furie ?
[#7] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@viger, post #5

Próbowałem na dwóch A600 (obie rev 2D) i karta siedzi ciasno, że można Amisię za nią podnieść. Wskakiwała na procek po użyciu niewielkiej siły. Nie wyciągałem z obudowy płyty.
Zapytam może słabo, ale od tego trzeba zacząć: czy na pewno dobrze nakładasz kartę na procek? W sensie - czy wycięcie w podstawce licuje z rezystorem na płycie?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 22:26:05 przez baderman
[#8] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@baderman, post #7

baderman:
słabo ... słabo ...
Orientacja karty jest oczywista. nawet delikatnie tam podpiłowałem babci pilniczkiem
od nóg. Wiec proszę bez takich ...
Pozdrawiam
[#9] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@viger, post #6

Przyznam, że nie pamiętam, jaką mam rewizję... A otwierać trochę mię się nie chce.
[#10] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@perinoid, post #9

Moja Furia obecnie siedzi sobie na procesorze z płyty rev 1.5 wcześniej była też na rev 2D,
w obu przypadkach trzyma się procesora bardzo mocno. Żadnych problemów z zakładaniem.
[#11] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@viger, post #1

Zapodaj foto podstawki, może to jej wina. Choć w wersji drugiej to Lotharek montował pewnie te co się dobrze trzymają.
[#12] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@viger, post #8

Hehe, źle tej karty to raczej zakładać się nie da.

Zobacz, czy jakaś nóżka nie jest zbyt wgięta do środka albo za ostra. Rewizja płyty nie ma nic do rzeczy, ale może masz pobielone nóżki procesora i nadmiar cyny może stawiać opór.
[#13] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@sanjyuubi, post #12

Hej
Podepnę się pod wątek. Dostałem wraz z furia plastikowe przedłużki na środki żeby zamontować furię do płyty. Jednak nijak nie mieszczą sie w otworach po metalowej podstawce od hd. Rozwiercać? A może macie jakiś patent od mocowania furii do płyty? Siedzi ciasno ale mimo wszystko da się zdjąć a wolałbym uniknąć wypadnięcia furii w czasie działania amigi.
[#14] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@danCook, post #13

W trakcie działania ci nie wyskoczy, zabezpieczenie jak już to na czas transportu. Te nóżki nie wchodzą w otwory po sankach dysku, ale jak weźmiesz odpowiednio długą śrubę (wkręt raczej nawet) to powinna się dać wkręcić. Byle nie za gruba, nie ma potrzeby.
[#15] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@danCook, post #13

Co Wy macie za problem z tymi śrubkami. Po co je wkręcać w jakieś sanki jeśli nie pasuje?
Trzeba je włożyć gwintem (zewnętrznym) do góry, od dołu Furii. Normalnie całość się nie trzyma ale jak się wciśnie na CPU to całość pasuje i "działa".

https://photos.app.goo.gl/gMqQHL2BpJBXTMuJ6

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 23:37:05 przez radekcz
[#16] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@radekcz, post #15

Dokładnie tak samo to zrobiłem i to jest chyba najsensowniejsze rozwiązanie. Ale człowiek to człowiek... lubi szukać problemów tam gdzie ich nie ma. A jak już znajdzie/stworzy sobie problem i znajdzie do niego rozwiązanie to jest zadowolony :)
[#17] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@MariuszK, post #16

Ja nie mam tych podstawek, karta jest zamocowana wyłącznie na procku ale siedzi tak dobrze, że nie ma opcji, żeby się poluzowała. Trzeba sporo siły, żeby ją zdjąć.

A o wkrętach pisałem bo widziałem i takie rozwiązania - przelotowy cokolik i właśnie śrubka od góry do dziury po sankach na dysk.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 14:03:40 przez perinoid
[#18] Re: Furia EC020 rev.2 - problem z instalacją karty

@perinoid, post #17

hej
dzięki za info. u mnie to takie inżynierski zboczenie, lepiej dmuchać na zimne. wyobrażam sobie po prostu że poruszę mocniej amigą i nigdy nie wiadomo może wypaść, ale w sumie faktycznie jak ją ostatnio odpinałem to faktycznie strasznie ciężko ją zdjąć.

pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem