kategoria: A1200
[#31] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #29

No Blendor, nie zgorzej sprżęt wyposażony. :) Moje konfigi? Kiedyś pewnie zapodam. ;) Sporo kart leży w szufladach, bo nie ma wolnych slotów. :/ Albo wolę Picasso IV z dzwiękową niż np. C643D.
[#32] Re: Ile macie Amig :)

@Deftronic/..., post #31

cos kojarze ze masz duża amige z PPC deftronic

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 21:10:32 przez Blendor
[#33] Re: Ile macie Amig :)

@Andrzej Drozd, post #14

Ale jak nie będziesz używał swoich wszystkich Amig codziennie, to ci kondensatory wyleją.

Często kondki smd wylewały w sporadycznie używanych
kamerach.
[#34] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #1

to ja odpowiem, mam sześć i jedną NG
[#35] Re: Ile macie Amig :)

@Risc, post #34

Ładny zestaw to się ceni
[#36] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #35

Ja mam 10 sztuk ;)
[#37] Re: Ile macie Amig :)

@_Skiba, post #36

A ja dwie. Im mniej tym lepiej. :)

ED: Zanim mnie zjedzą za takie coś i zaczną mówić żebym się pozbył sprzętów, to powiem o co chodzi. Dzięki temu w obu ze swoich Amig wiem doskonale co się dzieje, które śrubki są zastępcze, co działa, w jakim stanie są kondensatory i co dokładnie mam na HDD. Moja uwaga nie jest dzielona na więc sprzętów, dzięki czemu lepiej je ogarniam.

ED2: no i nie zdążyłem przed Blendorem.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 07:01:10 przez teh_KaiN
[#38] Re: Ile macie Amig :)

@_Skiba, post #36

No to jak idziemy na ilość to ja mam 11 z czego połowa to duże doposażone po maksa Amigi
[#39] Re: Ile macie Amig :)

@teh_KaiN, post #37

Mnie zawsze uczono ze od przybytku głowa nie boli
Ale nie wiem może dzisiaj są inne trendy
[#40] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #1

Mam 5 Amig + dwa sprzety pretendujace do miana nazywania sie Amiga ;)
link
[#41] Re: Ile macie Amig :)

@Axi0maT, post #40

Nie No bez jaj maca nazywasz amiga ? Mist to tez nie amiga
[#42] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #41

Przeciez napisalem ze pretendujace do miana nazywania sie Amiga - czytamy ze zrozumieniem Blendorku szeroki uśmiech
[#43] Re: Ile macie Amig :)

@Axi0maT, post #42

Ja mam jedną ale mozna chyba powiedzieć unikatową
Cd32 sx32pro
[#44] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #1

No to, to zapodam i ja. Dwie są opisane tutaj, a dodatkowo w szafie mam A2000 i płytę główną A1200. Ciekawe czy już w szafie wylały kondensatory, muszę to sprawdzić.
A tak ogólnie to mam też siedem pecetów, od P3 do Phenom II 4x i na każdym działa WinUAE.OK
[#45] Re: Ile macie Amig :)

@Andrzej Drozd, post #44

Fajna kolekcja Lubię AMigi 2000 sprzęt nie do zajechania
[#46] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #45

O, jeszcze mam TO:

http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/3634/rama-z-plyta-a4000t




Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 11:42:30 przez Deftronic/...
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ile macie Amig :)
[#48] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #1

Ile macie Amig


Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba chyba dziś usystematyzować, co uważamy za Amigę. Bo podejrzewam, że na pytanie "co uważasz za Amigę" zbiór wspólny odpowiedzi na tym forum ... wspólny dla nazwy desygnatu "Amiga" (sorry za użycie terminologii z propedeutyki filozofii :) byłby w okolicach 20% całości ankietowanych.

Ale ok. Klasycznie i koszernie (ortodoksyjnie) rzecz ujmując ja obecnie mam dwie "Amigi Klasyczne". Główna do pracy to A600 obecnie z 10,5 MB i mechanicznym HD. Druga "pracująca" to wyświetlacz w studio tv piwnicznej za który robi CDTV jednostka centralna z zewnętrzną stacją poszerzona o pamięć Elbox 2MB i przełącznik 1.3/3.0. Pracując w trybie 3.0 Pokazuje 1 MB chip i 1,8 Fast Ram (nie jestem pewien, czy naprawdę nie jest to Slow).

Wiem , że jestem tu skromnym majątkowo zbieraczem, ale przynajmniej mam tą satysfakcję, że obie Amigi pracują zawodowo :)

Patrząc nieortodoksyjnie, mam co najmniej 3 używane od czasu do czasu inkarnacje OS3.9 na 3 różnych PC. Dodatkowo OS3.1 i 3.9 niedawno trafiły pod Androida na tablet i na mój klocuszek Android TV MK808. Ten ostatni będzie rozwijany by stał się finalnie Custom User Amigą w obudowie być może A500.

To tyle chwalenia się mła :)
[#49] Re: Ile macie Amig :)

@xtro, post #48

Nie chce cię zmartwić ale to rozszerzenie które masz nie jest koszerne. nie...

Układ Xilinx którego tam użyto nie jest koszerny, gdyby zastosowano PAL/GAL lub MACHA to wtedy było by koszerne.

W takiej konfiguracji twojej Amigi 600 do koszernej nie można zaliczyć. płacz
[#50] Re: Ile macie Amig :)

@TechNineWonder, post #49

Ok... kiedyś zrobię takie drzewo genealogiczne z dzisiejszym podziałem koszerności wychodząc od Amig klasycznych wg mojego widzimisię, a Wy najwyżej ponanosicie na to poprawki :)
[#51] Re: Ile macie Amig :)

@xtro, post #50

Ja bym ją zliczył w takim configu jako 80% oryginału żółte błahy by dostała ale pewnie trzeba by było się uśmiechnąć do pani w urzędzie


Gdy by to było np: Apollo 030 to wtedy 100% koszer jaki nicOK

[#52] Re: Ile macie Amig :)

@TechNineWonder, post #51

Gdyby chociaż 10% czasu przeznaczonego na tego typu dywagacje przeznaczyć na pracę twórczą... co by to było! ;)
[#53] Re: Ile macie Amig :)

@teh_KaiN, post #52

@ Tech_KaiN
OK No właśnie. Zamiast ględzić, to byście choć trochę pomogli:
testujcie, graby okienka ślijcie
Bo aż wstyd, że taki marny odzew.
[#54] Re: Ile macie Amig :)

@mikecios, post #43

Ja mam jedną ale mozna chyba powiedzieć unikatową
Cd32 sx32pro


Wymieniasz się na pełny komplet CDTV? :)
[#55] Re: Ile macie Amig :)

@Blendor, post #1

Ten wątek powstał chyba po to by jeszcze bardziej załamać ludzi który nie mają Amigi lub mają 1 egzemplarz i nie stać ich na więcej mimo że bardzo by chcieli....
Jeśli chodzi o mnie to nareszcie zdobyłem płeny zestaw desktopowych modeli:
1. A1200 od Commodore rev 2B plus ACA1230 (dzięki Tbone OK)
2. A500 rev6a +512kB zakupiona specjalnie dla Wichra 500i
3. A600 kupiona za stóweczke z wieloma chorobami która jutro jedzie na zabiegi regeneracyjne do Archiego
Póki co zupełnie mnie ten zestaw satysfakcjonuje,chociaż nie ukrywam że gdy nie będą mi już wystarczać zaopatrzę się w którąś z "Dużych" Amig najchętniej A3000 lub A4000.
[#56] Re: Ile macie Amig :)

@Duracel, post #54

Wybacz ale nie planuję żadnych zamian ;)
Na ebay'u była jedna sx32 Pro ( po naszemu ok 24.000zł)....... niechcący żona się dowiedziała ile to jest warte i nie muszę Wam mówić jakie "negocjacje" miałem w domu żeby to sprzedać.
Koniec końców kompletna Ami zostaje w domu :P
[#57] Re: Ile macie Amig :)

@mikecios, post #56

To że jest wystawiona na ebay za 24 tysiące to nie znaczy że to jest tyle wartę, może za 10 lat.:)

W marcu sprzedały się dwa po 700/750 funtów.
[#58] Re: Ile macie Amig :)

@TechNineWonder, post #57

Ile macie Amig :)

za dużo ...a tak na serio po uszczupleniu kolekcji 38 sztuk... o 38 za duzo dla mojej zony
[#59] Re: Ile macie Amig :)

@TechNineWonder, post #57

Tym niemniej łatwiej o śnieg pod koniec kwietnia niż o sx32 pro ;)
[#60] Re: Ile macie Amig :)

@mikecios, post #59

hehe to było dobre SX32 PRO jest super :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem