kategoria: CDTV
[#1] Kilka pytań - CDTV
Witam
Zakupiłem CCTV i:
- nie działa mi cd
Po wsunięciu cd nie zapala się z prawej strony dioda - od razu piszę ze CDTV nie jest w trybie A500
Proszę o podpowiedź co sprawdzić - najlepiej bez rozkręcania
Czy w systemie będzie widoczny napęd CD?
- nie mam klawiatury i myszy
Czy da się podłączyć od PC ? Ktoś ma a sprzedaż jakiś konwerter najlepiej z Trójmiasta i okolic?
- w pilocie rozlała się bateria z zżarło jedną z sprężynek
Jak rozłożyć ten pilot ?
Ktoś ma a sprzedaż jakiś konwerter do joy-stików najlepiej z Trójmiasta i okolic?

Co polecacie jeśli chodzi o rozszerzenia do tej Amigi.

Pozdrawiam
biolog

P.S
kupie c64 z "wszystkim co tam potrzeba"
oraz SIO2SD do Atari
[#2] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #1

Na początek lekko powciskaj przycisk wyciągania caddy. Tak aby caddy nie wyszlo, a jak wciskasz płyta się ruszyła. Po którymś razie może załapać. Będziesz wiedział czy wina lasera, czy mikrostyku.
[#3] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #1

zestaw z OLX za 500 ?
[#4] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #1

Do podłączenia klawiatury USB polecam adapter Sum. Można też użyć mmkeyboard.
Adaptery do podłączenia myszy i joysticków do CDTV są na alledrogo.
Pilota będziesz zapewne musiał rozebrać całego, bo wylewa kondensator na płytce i pilot nie działa prawidłowo.
Porosty interface do podłączenia myszy myszki i joysticka mogę Ci podrzucić.
Z rozszerzeń pamięci to Savyna68k.
[#5] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #1

Kilka dni temu skończyłem dopieszczać moją i jak masz konto w MORDOKSIĄŻCE to możesz luknąć.
Został mi do zrobienia jeszcze zegar.
Co do kontrolera gier ja swój nowy kupiłem TUTAJ.
[#6] Re: Kilka pytań - CDTV

@amigachelm, post #5

Link wygasł? (...)
[#7] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #1

Ad. -. sprawdź czy jak mocniej popchniesz to zaskoczy. Miałem tak że napęd nie był przykręcony i stacja nie łapała za każdym razem. Masz stację dyskietek? Jeśli napęd nie odczyta płyty to nie będzie widoczne.
Ad. --. poszukaj na popularnym portalu. Kolega ze Śląska ma na sprzedaż do CDTV, nowe. Działają. Ol tugeder do kupy będzie dwie stówy. I do tego klawa i mysz na PS/2.
Ad. ---. Aby rozłożyć pilota użyj karty. Włóż ją wzdłuż dłuższej krawędzi. Są zatrzaski, puszczą.
[#8] Re: Kilka pytań - CDTV

@Risc, post #3

Tak - to ty nie miałeś auta żeby przyjechać od razu ?
[#9] Re: Kilka pytań - CDTV

@amigachelm, post #5

Niestety link nie działa.
Masz może jakaś instrukcje jak bezpiecznie rozebrać CCTV i dostać się do czujnika o którym wszyscy piszecie?
[#10] Re: Kilka pytań - CDTV

@km-l, post #4

Pilot ogólnie działa - dodałem kabelek między bateriami ale będę to chciał zrobić normalnie przez wymianę sprężynki. Jak ogarnę czytnik to się odezwę w sprawie wypożyczenia na chwilę przejściówek do dalszych testów.
[#11] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #9

Niestety link nie działa.


Który? Bo u mnie działają oba hiperłącza.
[#12] Re: Kilka pytań - CDTV

@amigachelm, post #11

Może link jako tako działa ale nie ma dostępu do materiałów:
"Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna
Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz.
Wróć do poprzedniej strony · Przejdź do aktualności · Odwiedź nasze Centrum pomocy"

Wysłałem tobie zaproszenie do znajomych - może jak potwierdzisz będzie widoczne
[#13] Re: Kilka pytań - CDTV

@biolog77, post #9

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem