[#1] 'Szara ikonka partycji'
Mam dysk 9.5GB i używam go od dobrych dziesięciu lat w A1200. Podzielony jest na kilka partycji(4). Jedna z partycji dysku to DH2: . Jest na niej system plików SFS. Partycja ta ma 800MB i znajduje się poniżej 4GB. Pozostałe partycje mają FFS(systemowa) i PFS. Na tej partycji SFS trzymam sobie kopie bezpieczeństwa plus instalki programów. I to wszystko jest dostępne tak do zapisu jak i do odczytu. Nie ma z tym problemów. Od jakiegoś czasu, chyba od momentu kiedy zmieniłem na 2 partycjach system plików z SFS na PFS, pojawiła się mi na blacie ikonka dysku DH2:/SFS czy jakoś tak się nazywa - taka szara/cieniowana, nieaktywna. Nic z nią nie mogę zrobić. Wiem, że jest nadprogramowa i nie powinno jej być. Wkurza mnie jej obecność na blacie. A partycja DH2: ( od samego początku była SFS i nic przy niej nie grzebałem. Zmiany przy pozostałych partycjach robiłem HDToolBox'em(SFS->PFS).
Co z tym fantem zrobić i o co tu chodzi? Wiem, że mogę przewalić dane na inną partycję i potraktować tę partycję DH2: też PFS i pewno tak zrobię. Ale gryzie mnie dlaczego taka ikonka partycji się pojawiła:)?
[#2] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Tomski, post #1

To masz dwie ikony dh2 pod workbenchem? Tej dobrej i nadmiarowej?
Komenda INFO tez widzi dwie dh2 ?
W early menu jak to wygląda?
Uruchamialeś sfscheck?

Czy przypadkiem nie uruchamiana jest mountlista do tej partycji pod innym filesystemem.
Czy pojawia się ta nadmiarowa ikona jeśli odpalić komputer z dyskietki?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 12:28:08 przez Norbert
[#3] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Norbert, post #2

To masz dwie ikony dh2 pod workbenchem? Tej dobrej i nadmiarowej?


Tak, mam dwie. Tą dobrą i tą złą.

Pozostałe rzeczy postaram się sprawdzić wieczorem.
[#4] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Tomski, post #3

Jak dasz opcję formatowania tej złej ikonki, to jaką pojemność ci się pokazuje do sformatowania? Oczywiście samego formatowania nie wykonuj!

A swoją drogą, ja osobiście teraz używam już tylko SFS, bo jak się okazało PFS (którego kiedyś uważałem za lepszego), zrobił mi już kilka psikusów ok, racja
[#5] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Norbert, post #2

Komenda INFO tez widzi dwie dh2 ?


Widzi jedną partycję DH2: o nazwie Backup

W early menu jak to wygląda?


Jest tylko jedna DH2:

Uruchamialeś sfscheck?


Po uruchomieniu sfscheck dh2: wyświetla, że wszystko jest ok. Nie mogę uruchomić sfscheck Backup:. Wtedy wypisuje że unknown device name. Podejrzewam, że sfscheck działa tylko na symbolach partycji a nie na nazwach.

Czy przypadkiem nie uruchamiana jest mountlista do tej partycji pod innym filesystemem.


Nie za bardzo wiem, gdzie tego szukać.

Czy pojawia się ta nadmiarowa ikona jeśli odpalić komputer z dyskietki?


Po odpaleniu z dyskietki nie ma tej nadprogramowej partycji.
Czyli wychodzi, że gdzieś jest ta mountlista. Nie wiem gdzie jej szukać.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 09:47:57 przez Tomski
[#6] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Tomski, post #5

Czyli wychodzi, że gdzieś jest ta mountlista. Nie wiem gdzie jej szukać.


Np w DosDrivers
[#7] Re: 'Szara ikonka partycji'

@BULI, post #6

Tam to jest tylko pipe i say i nic więcej. W DEVS: jest tego znacznie więcej ale tam są tylko same device. Zatem dalej nie wiem gdzie tego szukać :/ .

Z formatowaniem próbowałem ale tylko aby zobaczyć czy można i przy oknie potwierdzającym wycofałem się. Na tym etapie nie było info o wielkości partycji. Z tym, że musze znaleźć gdzie jest ta mount lista czy tez coś innego co mi wyrzuca tę ikonkę na blat.
Jeszcze zauważyłem, że ta ikonka partycji pojawia się na samym końcu gdy już wszystko załaduje się(nawet po tinymeter, który odpala się z WBStartup).
[#8] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Tomski, post #7

W SYSTEM dostępny jest program FORMAT.
Jak tam widziana jest ta podejrzana partycja ?ile mb.
[#9] Re: 'Szara ikonka partycji'

@Norbert, post #8

Wybierałem poprzez zaznaczenie ikony i wybraniu z menu formatuj.

A co to zmieni jeśli pokaże ileś tam "bajtów'? Ale sprawdzę też tak jak piszesz:).

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:18:57 przez Tomski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem